چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

آتش نشانی قائمشهر خواستار جمع آوری تیرهای برق بلااستفاده شد

قائم خبر :داور رستمپور فرمانده عملیات قائمشهر: تعداد زیادی تیر برق در طول سال های گذشته پس از عقب نشینی واحدهای مسکونی و تعریض خیابان ها و معابر همچنان در جای قبلی باقی مانده است که هر یک از آنها یک عامل بالقوه برای ایجاد حادثه محسوب می شود.

وی افزود : بی توجهی نسبت به جا به جایی این تیرهای برق تاکنون منجر به بروز حوادث و سوانح زیادی شده که بعضی از آنها دلخراش نیز بود.

رستم پور گفت : در تازه ترین مورد یک دستگاه خودروی سواری هفته پیش به ستون برق باقی مانده در یکی از خیابان های قائمشهر برخورد کرد که خسارت شدیدی به آن وارد شد.

وی از شناسایی دستکم ۵۰ تیر برق حادثه ساز در خیابان ها و معابر شهر قائمشهر توسط کارشناسان آتش نشانی خبر داد و افزود : تمامی این تیرهای برق در صورت آشنا نبودن رانندگان با خیابان ها و معابر سبب ایجاد تصادف می شوند.

 فرمانده عملیات آتش نشانی قائمشهر گفت : بیشتر این ستون های برق در محلات قدیمی و مناطق دارای بافت فرسوده مانند ˈ سید محله ˈ ، ˈ قائم محله ˈ ، ˈ ترک محله ˈ و ˈ آب بندان سر ˈ که طرح تعریض در آنها اجرا شده ، قرار دارند.

وی پیشگیری از وقوع حوادث را یکی از برنامه ها و وظایف سازمان آتش نشانی برشمرد و افزود : اداره برق با همکاری شهرداری که موظف به جا به جایی تیرهای برق حادثه ساز هستند با گذشت سه ماه از مکاتبه اداری آتش نشانی با آنها هیچ اقدام عملی برای رفع مشکل انجام ندادند.

فرمانده عملیات آتش نشانی قائمشهر همچنین از تعویض نشدن تیرهای برق ضربه خورده بر اثر تصادف یا دیگر حوادث در قائمشهر انتقاد کرد و گفت : هم اکنون تیرهای برقی در معابر و خیابان های شهر قائمشهر وجود دارد که بعد از برخورد خودرو با آنها شکننده شدند و باید تعویض می شدند.

وی هشدار داد : در صورتی که اقدام فوری در این زمینه صورت نگیرد ، ممکن است با فرو افتادن تیرهای برق آسیب دیده بر روی عابران پیاده ، تلفات انسانی بر جای گذاشته شود.

سازمان آتش نشانی شهرداری قائمشهر با چهار ایستگاه شهری ، شش دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین در اختیار دارد.

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

۲ دیدگاه

  1. یکم به فکر شهر باشن خداییش قائمشهر آباد میشه

  2. سلام جناب رستم پور ضمن خسته نباشید خدمتتون ،من یکی از همکاران شما هستم قابل ذکر است برداشت تیر های فرسوده و نیز بعد تعریض باید با هماهنگی اداره طرح امور توزیع برق بوده و گاها دیده شده با ممانعت مردمی و نیز حریم هوایی . زمینی اداره برق طبق دستورالعمل و تشریفات قانونی ان امور می باشد وامکان پذیر نیست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =