دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

آقایان« نساجی مازندران»را تاراج کردند

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاران گذشته این کارخانه به مردم شهرستان خیانت کردند و در موارد بسیاری فاکتورسازی‌های جعلی صورت گرفت که سبب شد امروز این کارخانه بیمار باشد
دکتر عبدا… رضیان – نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس دهم-  به مناسبت هفته خبرنگاران، ارج نهادن به زحمات این قشر را در دستور کار قرار داد و به همین بهانه نشستی را در دفتر ارتباط مردمی خود برگزار کرد.
این نماینده مجلس در ابتدا با اشاره به سختی‌ها و مشقت‌های شغل خبرنگاری به لزوم ورود دولت در ارائه لایحه برای حمایت از خبرنگاران تاکید کرد و گفت: باید برخی قوانین موجود در این حوزه بازنگری شود تا بتواند نیازهای خبرنگاران را برآورده شود.
رضیان در این نشست با بیان اینکه خبرنگاری شغلی پر استرس است، اظهار کرد: این شغل باید در زمره مشاغل سخت قرار گیرد و قوانین حمایتی برای اصحاب رسانه تصویب شود.

*مردم شهرستان قائم‌شهر لایق بهترین نوع
خدمات هستند
وی با بیان اینکه مردم شهرستان قائم‌شهر لایق بهترین نوع خدمات هستند، اظهار کرد: از زمان ورود به مجلس دهم با کمک سایر همکارانم در استان بر آن شدیم تا نمایندگان مازندران در کمیسیون‌های تخصصی حضور یابند و کمیسیون صنایع یکی از این کمیسیون‌ها بود.
رضیان با بیان اینکه در شهرستان قائم‌شهر در بخش راه‌ها دارای مشکلاتی بودیم، تصریح کرد: در مجلس مصوباتی برای راه‌ها با کمک دولت تصویب شد و راه روستایی مازندران هم در این دوره مورد توجه قرار گرفت.

*پروژه های قطره چکانی
نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار با اشاره به محور سوادکوه گفت: این پروژه ملی است، اما ببینید برخی پروژه‌ها استانی هستند و نیاز به تملک اراضی دارند که با بودجه قطره چکانی اداره کل راه وشهرسازی نیاز به زمان بیشتری دارند. جاده‌های جویبار به قائمشهر، جویبار به بهنمیر و سیمرغ به قائمشهر نمونه‌های از پروژه‌های است که اقدامات خوبی برای آنها انجام شد.
رضیان با بیان اینکه دولت در سال ۹۴ و ۹۵ با کمبود بودجه مواجه بود، تصریح کرد: با این وجود اقدامات مثبتی در این دولت انجام گرفت و کابینه در برخی بخش‌های مختلف موفقیت‌های چشم‌گیری داشت.

*نساجی شاهدی برای خیانت است
این نماینده مجلس سپس به مشکل دیرینه کارخانه نساجی قائم‌شهر اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاران گذشته این کارخانه به مردم شهرستان خیانت کردند و در موارد بسیاری فاکتورسازی‌های جعلی صورت گرفت که سبب شد امروز این کارخانه بیمار باشد.
وی با بیان اینکه قرار بود هزار میلیارد تومان برای شهرستان بودجه توسط سرمایه گذاران آورده شود، تصریح کرد: آنها حتی امکانات کارخانه را فروختند و به جیب زدند، به همین دلیل کارخانه نساجی شماره یک و دو وضعیت پیچیده‌ای دارند. این کارخانه که سابقه تاریخی متعددی دارد در طی تغییر و تحولاتی در زمان مجلس هشتم در اختیار شرکت سرمایه گذاری بانک ملی  قرار گرفت. از آنجا که این شرکت سرمایه گذاری توان اداره کارخانه را نداشت، کارخانه را به شخصی به نام هولوسی بولدوک واگذار کردند.

*فاکتورهای جعلی
رضیان با اشاره به اینکه در این قرارداد قرار بود تا هزار میلیارد تومان از طریق سرمایه گذار و بانک  سرمایه گذاری تامین شود که با آن ۴۰۰ فروشگاه احداث و ۶ هزار کارگر به مجموعه اضافه شوند؛ اما بدون پرداخت یک ریال با قرارداد کاری کارخانه واگذار شد، خاطر نشان کرد: مقرر شد سرمایه گذار با تسهیلات فاینانس کارخانه را رونق دهد. در این باره مصوب شد  اعتبار ۱۳۲ میلیون یورویی به بولدوک داده شود. این شخص ۲۷ میلیون یورو می گیرد و مدعی است با این میزان تجهیزات رنگرزی خریده است اما با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان مشخص شد که مبلغ تجهیزات با فاکتورها هم خوانی ندارد.
نماینده مردم شهرستان قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه علم بیگی با وکالت از بولدوک به دلیل طلبی که از بولدوک داشت تا سال ۹۴ کارخانه را اداره می‌کند و در این بین البته سو استفاده‌هایی نظیر فروش تجهیزات کارخانه نساجی می‌شود، اظهار کرد: در این زمان کارخانه سوددهی لازم را نداشت و کارگران بیمه بیکاری می‌گرفتند. از طرفی در چند مرحله استانداری ناچار شد مبلغی را برای تامین حقوق کارگران پرداخت کند.

*دهقان می‌آید
رضیان با بیان اینکه با مشاوره مسئولان شخص توانمندی به نام گرائیلی مدیریت کارخانه را به دست گرفت، تصریح کرد: در حال حاضر مذاکره با سرمایه گذاری به نام دهقان انجام شد تا بتواند برای این بخش ورود کند.
وی با بیان اینکه واگذاری نساجی شماره یک به شهرداری قائم‌شهر دارای محاسن بسیاری است، اظهار کرد: اینکه این کارخانه به مردم و شهرداری  که نهادی مردمی است واگذار شده جای تحسین دارد.

*ورزش پر التهاب
این نماینده مجلس با بیان اینکه در بخش ورزشی شاهد کاستی‌هایی در حوزه انتخابیه  بودیم، اظهار کرد: امسال دولت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن” نه دهم “حاصل از ارزش افزوده در بخش ورزشی هزینه شود.
رضیان با بیان اینکه معتقدم تیم نساجی یک برند خوبی است که  در حال حاضر حال و روز خوبی ندارد. خاطر نشان کرد: باید به نوع واگذاری این تیم اشاره‌ای داشته باشیم، با احترامی که برای متولیان وقت و مهدی پرهام قائل هستم واگذاری باشگاه واگذاری خوبی نبود.

*با پرهام اختلاف ندارم اما توهین به
قائم‌شهری‌ها ممنوع!
وی با بیان اینکه اختلافی با پرهام ندارم، اظهار کرد: هرگز نمی‌پذیرم که به مردم شهرستان با بردن تمرین تیم به
تهران شود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه این تیم با بالغ بر ۲۰ هزار طرفدار، شناسنامه مازندران است، خاطرنشان کرد: اگر این رفتار ادامه داشته باشد طرح سوال خواهم کرد.
* تکمیل بیمارستان رازی تا پایان سال ۹۷
رضیان در بخش دیگری از این نشست با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت شهرستان اظهار کرد: با ورود به این بخش مجوزات خوبی صادر شد که با پیگیری علوم پزشکی درمانگاه‌هایی تاسیس شد.
وی با اشاره به مشکلات موجود در بخش بیمارستان رازی شهرستان قائم‌شهر خاطرنشان کرد: این بیمارستان در اختیار مسکن و شهرسازی است. قرار بود این بیمارستان با هزینه ۲۳ میلیارد تومان توسط پیمانکار تمام شود، اما اکنون به دلیل تعدیل قیمت پیمانکار می‌گوید نیاز به ۵۵ میلیارد تومان دارد.
نماینده مردم شهرستان قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه برای تکمیل بیمارستان و بررسی راه حل‌های موجود حاج محمدی معاون نوبخت -رئیس سازمان برنامه و بودجه- را آوردیم، اظهار کرد: بودجه خوبی در این بخش تصویب شد و وعده دادند تا پایان سال آینده این بیمارستان تکمیل شود.

*بخشی نگری‌ها در منطقه آزاد
رضیان با تاکید بر اینکه دولت جلسه اضطراری در راستای ایجاد مناطق آزاد و بستن این پرونده برگزار کرد، اظهار کرد: اما متاسفانه بخش نگری در خصوص منطقه آزاد سبب شد تا بابلسر، بهشهر و نوشهر درخواست منطقه آزاد بدهند در حالیکه سه منطقه آزاد در توان دولت نیست.
نماینده مردم شهرستان قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ باید دید نظر کارشناسی ایجاد منطقه آزاد به روی کدام منطقه است، خاطر نشان کرد:  جلساتی در مجمع در این خصوص برگزار شد اما نتوانستیم به اجماع برسیم نمایندگان آمل و قائم‌شهر اعلام کردیم ما نیز سواحلی داریم اما دلیل نمی‌شود بیایم بگوئیم منطقه آزاد! آیا زیر ساخت لازم را داریم باید بی‌پرده بگویم با بخشی نگری به استان ظلم کردیم.

* رهبری با کسی تعارف ندارد
وی با اشاره به قرار داد توتال گفت: زنگنه فردی خائن به نظام و مملکت نیست و انسان خوبیست. اگر این قرارداد دچار مشکل بود رهبری با کسی تعارف ندارد و ورود می‌کرد، ما نباید فرصت سرمایه گذاری خارجی را ببندیم.
رضیان با بیان اینکه باید در حوزه دریای مازندران به دنبال طرح‌هایی برویم که اشتغال‌زا باشد، اظهار کرد: شرکت نفت خزر در مازندران هیچ اقدام خاصی در تمام سال‌ها انجام نداد نگاه‌هایی وجود داشت تا پالایشگاهی در امیر‌آباد احداث شود اما با اتفاقاتی که با ترکمنستان افتاد نشان داد این کشور برای سرمایه گذاری مشترک در حوزه نفت و گاز قابل
اطمینان نیست.

* خط لوله دامغان – نکا عامل رونق صنعت استان
این نماینده مجلس با اشاره به خط لوله دامغان – نکا تصریح کرد: این خط انتقال گاز از ظرفیت‌های مثبتی است که می‌تواند سبب رونق صنعت شود.

*دخالت نمی‌کنم
رضیان با بیان اینکه حاشیه سازی را با دخالت در انتصاب‌ها زیبنده نیست، اظهار کرد: به مسئولان در خصوص استفاده از ظرفیت‌ها مشاوره می‌دهم اما دخالت نمی‌کنم.

*یک بام و دو هوا
وی با بیان اینکه این طرح البرز مرکزی و کک سازی سوادکوه از طرح‌های اشتغالزای دولت و بخش خصوصی است اما متاسفانه برخی مشکلاتی که توسط محیط زیست و منابع طبیعی ایجاد می‌شود مانع از رونق آنها  می‌شود، تصریح کرد: در تمام دنیا از ظرفیت‌ها به طور کامل استفاده می‌شود اما در کشور ما سیاست‌های یک بام و دو هوا سبب می‌شود تا دچار مشکل شویم. از مسئولان انتظار داریم در راستای حل این مشکل گام بردارند. نماینده مردم شهرستان قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با اشاره به اینکه ظرفیت‌های گردشگری مازندران نادیده گرفته می‌شوند، اظهار کرد: انتظار داریم تا مسئولان در این بخش ورود کنند و نگذارند تا بیش از این ضرر کنیم.

*امروز منفعت مردم ارجح است
رضیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مجلس در انتخاب وزرا خاطر نشان کرد: مجلس به دنبال سهم خواهی نیست و امروز در انتخاب وزرا باید منفعت مردم را در نظر گرفت.

*شهردار کاردان باشد
این نماینده مجلس با بیان اینکه در انتخاب شهردار جدید شهرستان قائم‌شهر و سایر شهرهای حوزه انتخابیه دخالت نمی‌کنم، گفت: شهردار جدید باید کاردان، فعال و دارای ایده باشد و حل مسائلی نظیر پسماند شهرستان و پل در حال احداث میدان جانبازان را در دستور کار قرار دهد.

*اختلاف مسئولان ممنوع
نماینده مردم شهرستان قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه اختلاف‌ها بین مسئولان را نمی‌پذیرم، اظهار کرد: اختلاف نظر با اختلاف متفاوت است، من و ادیانی با هم تعامل و رابطه خوبی داریم اما در مواردی اختلاف نظر داریم که طبیعی است.
رضیان با تاکید برآنکه فرماندار مقام عالی دولت است، گفت: شهردار و سایر مسئولان موظف هستند تابع این مسئول باشند و نیز فرماندار باید در تعامل با این افراد گام بردارد.

* اجحاف را نمی‌پذیرم
نماینده مردم شهرستان قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه عوامل بازدارنده توسعه استان شناسایی شود، اظهار کرد: ما ظرفیت‌هایی نظیر دریای خزر داریم اما برای استفاده از آن چه کردیم؟ رضیان با بیان اینکه در بخش صادرات دچار مشکل هستیم، گفت: اجحاف در این بخش را نمی‌پذیرم، هرچند در بخش فراوردهای مرکبات دارای مشکلاتی هستیم مثلا تامسون مازندران ظرفیت آبگیری را ندارد. وی با بیان اینکه در بخش دیگر نظیر صنایع تبدیلی باید مطالعات دقیقی صورت پذیرد، اظهار کرد: برای ایجاد شرایط صادرات باید رقابت در بخش کیفیت و قیمت با دنیا در دستور کار قرار گیرد.

*دردسرهای مرکبات مازاد
عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس با بیان اینکه در مازندران ۴ میلیون تن مرکبات تولید می‌شود، گفت: حدود ۲ هزار و ۲۰۰  تن تولید محصولات باغی مازندران مازاد است.
این نماینده مجلس سپس به قیمت تثبیت شده برنج در سال گذشته اشاره کرد که سبب دلگرمی کشاورز شد و اظهار کرد: در این بخش امسال هم واردات برنج ممنوع شد تا مردم مازندران و استان‌های تولید کننده برنج دچار مشکل نشوند.
رضیان با بیان اینکه  در بخش دریافت خسارات طوفان و سیل شهرستان قائمشهر دچار مشکلاتی بود، گفت: اما سعی شد تا خدمات رسانی به طرز مطلوبی انجام شود تا مردم کمتر دچار مشکل شوند و بودجه خوبی به این بخش تخصیص داده شد. رضیان با بیان اینکه مدیریت نمایشگاهی قائم‌شهر باید به فکر توسعه این شهرستان باشد نه اینکه به منفععت فکرکند، اظهارکرد: وزیر صنعت دستور اکید داد که هیچ نمایشگاهی در مازندران مجوز نمایشگاهی نگیرد.
در پایان این مراسم ضمن اهدای لوح و جوایزی از خبرنگاران تجلیل شد.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =