آموزش وردپرس
قائمشهر در شب از نمای بالا
قائمشهر در شب از نمای بالا

آماده سازی قائمشهر برای عید نوروز

قائم خبر: معاون فرماندار قائمشهر گفت: قائم شهر در تأمین میوه و مرکبات شب عید، معین ۱۴ استان است.

معاون فرماندار قائم شهر به ذخیره سازی مرکبات در قائم شهر اشاره و تصریح کرد: این شهرستان تا به امروز ۸۳ درصد از سهمیه تخصیصی در بحث ذخیره سازی میوه شب عید را اجرایی نمود و از ۴ هزار و ۲۰ تن سهمیه، ۳ هزار و ۲۰۲تن آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه قائم شهر در مسیر تردد مسافران نوروزی قرار دارد اظهار داشت: باید این شهر را برای جذب و اسکان مسافرین مهیا نمود.

وی افزود: قائم شهر بدلیل نداشتن دریا و طبیعت کوهستانی باید توجه ویژه شود تا با ترقی این شهرستان بهانه ای برای اسکان مسافرین ایجاد شود.

معاون فرماندار قائم شهر با بیان اینکه با بوجود آمدن جاذبه های گردشگری مانند فروش صنایع دستی و سوغاتی می توان مسافرین را در شهر نگه داشت تصریح کرد: خوشبختانه امسال مشکلات مربوط در حوزه راه و شهرسازی و شهرداری تا حدود زیادی مرتفع شد.

پویامهر اظهار داشت: جمع آوری زباله و نخاله های شهری و حریم راه آهن، رنگ آمیزی در و دیوار ورودی ادارات، جمع آوری دستفروشان، زیباسازی ورودی شهر، زیباسازی و نظافت روستاها، آزاد سازی پیاده رو ها و پاکسازی حاشیه رودخانه هاتوسط ادارات مربوطه باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: پارک جنگلی تلار یکی از مواهب خدایی و طبیعی قائم شهر است که باید مشکلات امنیتی و خدماتی آن برطرف گردد تا بتوان این منطقه را برای استفاده مسافرین در ایام نوروز مهیا ساخت.

اختصاص مدراس برای اسکان مسافران نوروزی

در ادامه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر گفت: ۹ مدرسه از مدارس خوب و برخوردار سطح شهرستان برای اسکان مسافرین نوروزی در نظر گرفته شده است.

 محمدرسولی افزود: ۱۱۵ کلاس درس در سه ردیف الف، ب و ج رتبه بندی می شوند که به ترتیب دارای خدماتی همچون یخچال، تلویزیون، فرش و موکت است.

وی با بیان اینکه طی بازدیدهایی که از این مدارس بعمل آمد از مدیران خواستیم تا کارهای مربوط به رنگ آمیزی، زیباسازی و فعالیتهای هنری و فرهنگی را در این مدارس انجام دهند اظهار داشت: همه تلاش ما بر این است تا مسافرین رفاه خوبی داشته باشند و با خاطره خوش به شهرشان بازگردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر خاطرنشان کرد: طرح اسکان تا نیمه دوم فروردین ۹۴ ادامه دارد و طی جدول تهیه شده، نشانی، تعداد مدارس، شماره همراه مدیران و سرایداران و کاربران اینترنتی در اختیار مسافرین قرار خواهد گرفت.

رسولی افزود: فرمهای نظر خواهی نیز تهیه شده و در بین مسافرین توزیع می گردد تا با جمع آوری این اطلاعات نقاط ضعف و قوت طرح اسکان شناسایی شود.

معاون خدمات شهری شهرداری قائم شهر نیز در ادامه گفت: بنا به تأکید شهردار، امسال زیباسازی و فضاسازی شهری در اولویت کار قرار دارد.

قاسمی افزود: در روزهای آخر سال و نوروز حجم زباله های مختلف افزایش می یابد و با توجه به این موضوع، جمع آوری زباله از ۷ و نیم صبح تا ۱۲ و نیم ظهر و ۴ بعداز ظهر تا ۷ شب بصورت کشیک انجام می شود.

وی با بیان اینکه مدیریت زباله و حل معضل سدمعبر نیاز به همکاری همه مدیراجرایی شهر بویژه نیروی انتظامی را می طلبد، خاطر نشان کرد: رنگ آمیزی بلوارها و نقاطی از شهر که نیاز به این کار دارد تا پایان سالجاری انجام خواهد شد.

قاسمی به پارک سراج قائم شهر اشاره کرد و گفت: مدتهاست برای دریافت آب شرب این پارک درخواست داده ایم اما تا کنون جوابی نگرفته ایم و انتظار میرود این مشکل حل شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *