آموزش وردپرس
images

آماری حیرت‌آور از مهاجرت ۱۰ شاگرد برتر کنکور

نام های ۱۰ رتبه اول رشته ریاضی کنکور سال ۸۶ را پیدا کردیم و در شبکه های اجتماعی و وب سایت های دانشگاه های خارجی آنها را جستجو کردیم. نتایج حیرت انگیز بود! آمریکا، کانادا، سوییس و البته ایران مقاصد این دانشجویان است که هر کدام برای خودشان دنیایی دارند .کافی است یک بار به دانشگاه شریف سر بزنید تا با یک ضرب المثل روتین میان این دانشجویان آشنا شوید: «قبولی در دانشگاه شریف مهر ورود به دانشگاه های معتبر دنیاست.» همه ما داستان های زیادی از دانشجویان رتبه های برتر کنکور شنیده ایم که پس از پایان تحصیل خود سریعا جذب یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور شده اند و اصطلاحا به جمع فرار مغزها پیوسته اند.

در شبکه های اجتماعی هم عکسی دست به دست میان کاربران می چرخد که رتبه های برتر کنکور سال ۸۱ در حال حاضر مشغول به چه کار هستند. همه این موارد به سوژه هفت صبح تبدیل شد و تصمیم گرفتیم همین موضوع را برای رتبه های برتر کنکور سال ۸۶ دنبال کنیم. دلیل مبنا قرار دادن سال ۸۶ هم آن بود که طبق حساب و کتاب های ما ورودی های آن سال در حال حاضر باید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل باشند و به همین دلیل می توان وضعیت ادامه تحصیل آنها را رهگیری کرد!

نام های ۱۰ رتبه اول رشته ریاضی کنکور سال ۸۶ را پیدا کردیم و در شبکه های اجتماعی و وب سایت های دانشگاه های خارجی آنها را جستجو کردیم. نتایج حیرت انگیز بود! آمریکا، کانادا، سوییس و البته ایران مقاصد این دانشجویان است که هر کدام برای خودشان دنیایی دارند. یکی در سوییس فوق لیسانس خود را تمام کرده و عکس های خود در ورزشگاه نیوکمپ بارسلون را منتشر می کند، یکی دیگر دانشجوی دکترا در شهر کالیفرنیا شده و چند نفر هم ادامه تحصیل در ایران را به خارج از کشور ترجیح داده اند. رهگیری هفت صبح را در ادامه می خوانید.

۱- نوید نادری علیزاده از قائمشهر

نفر اول کنکور ریاضی در سال ۸۶ که در آن زمان حتی ریاضی خود را ۱۰۰ درصد زده بود در حال حاضر در مقطع دکترای مهندسی برق دانشگاه کُرنل در نیویورک آمریکا تحصیل می کند. او کارشناسی خود را در برق شریف با معدل ۱۸٫۹۳ به پایان رسانده بودو پس از آن، تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کرد.

۲- حسین فرزین از اهواز

از وضعیت رتبه دوم رشته ریاضی خبری در دسترس نیست.

۳- سلمان فرجی از شمیرانات

رتبه سوم دانشگاه برق شریف پس از اتمام دوره کارشناسی، کشور سوییس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او به تازگی فوق لیسانس خود از دانشگاه تحقیقاتی EPFL را با نمره ۶ از ۶ به پایان رسانده و در حال حاضر مشغول تحصیل در مقطع دکتراست و در همین دانشگاه نیز مشغول به کار شده است.

۴- سیامک زمانی دادانه از سنندج

او جزو آن دسته از دانشجویان برق شریف است که فعلا تحصیل در ایران را انتخاب کرده و در حال حاضر مشغول گذراندن کارشناسی ارشد در این دانشگاه است.

۵- احسان مشایخ از تهران

نفر پنجم رشته ریاضی در سال ۸۶ هم ماندن در ایران را به تحصیل در کشورهای خارجی ترجیح داده است. او برخلاف نفرات رتبه های برتر کنکور ریاضی، رشته مکانیک شریف را انتخاب کرده و در حال حاضر در مقطع ارشد این دانشگاه در همان رشته مکانیک در حال تحصیل است.

۶- سید شهاب الدین میرجلیلی از یزد

دانشگاه استندفورد آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در آن است. او هم رشته مکانیک را انتخاب کرده بود و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به این دانشگاه رفت و در حال حاضر هم دانشجوی مقطع دکترا در رشته مکانیک همان دانشگاه است.

۷- محمد علی آذرخش از تهران

دانشجوی شریف دانشگاه تهران ترجیح داده فوق لیسانس را نیز در ایران بگیرد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شریف، تحصیل در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران را انتخاب کرده و به تازگی از آن فارغ التحصیل شده است.

۸- میلاد تجویدی از تهران

رتبه ۸ کنکور سراسری سال ۸۶، کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده است. او در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه Calgary کانادا است.

۹- مریم اسلامی از شیراز

تنها دختر حاضر در میان ۱۰ نفر برتر کنکوری های سال ۸۶ هم کانادا را به عنوان محل ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او در رشته مهندسی مکانیک تحصیل می کرد و فوق لیسانس را هم در همین رشته در کانادا ادامه می دهد.

۱۰- علی جوادی ابهری از شمیرانات

مهندسی برق دانشگاه پرینسون آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در آن است. جوادی پس از پایان دوره کارشناسی خود به آمریکا رفته و پس از پایان مقطع فوق لیسانس در حال حاضر مشغول تحصیل در سال دوم مهندسی برق مقطع دکترای پرینسون است.

منبع:مجله سپیده دانایی

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

یک دیدگاه

 1. Salam,

  merc az khabari ke montasher kardid. Man ham davtalabe konkoore riazi 86 budam va barghe shahid beheshti mikhundam ba rotbe 687.
  Alan khodam Alman hastam va motmaenam ke hadeaghal nesfe hamkelasiham kharej az keshvar hastan. kheiliha USA, chand nafar mesle man Alman, va 2nafaro midunam ke Hend hastan.
  Faghat khastam begam in etefagh faghat baraye rotbehaye aval nemiofte, az 1 raghami ta 4 raghami bayad amar gereft did cheghad az keshvar kharej shodan.
  Kheili az inha mesle khode man dar dore rahnamai va motavasete daneshamooze madarese Tizhooshan hastand.

  Ba tashakor

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *