آموزش وردپرس
farhangnews_107054-302892-1419586188

آمار ازدواج در شهرستان قائمشهر رو به رشد است

 قائم خبر:علی رجبی وندچالی، مدیرکل ثبت اسناد استان مازندران، از کاهش طلاق و افزایش ازدواج در شهرستان قائمشهر خبر داد.

 مدیرکل ثبت اسناد مازندران در جلسه کارگروه ثبت وقایع حیاتی شهرستان قائمشهر، با بیان اینکه ثبت و اعلام به موقع وقایع حیاتی، به هنگام سازی آمار و اطلاعات جمعیتی را موجب می شود، گفت: در ۱۰ ماهه نخست امسال ولادت پسر ۱۸۹۱ و ولادت دختر ۱۸۲۶ مورد به ثبت رسیده که در مقایسه با ده ماه اول سال ۹۲، ۳/۴ درصد کاهش ولادت داشته ایم.

رجبی یکی از بحث های مهم استان مازندران را بحث ازدواج و طلاق برآورد کرد و گفت: ۲۳۳۷ مورد واقعه ازدواج در شهرستان قائمشهر به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۴/۵ درصد رشد داشته ایم.

مدیرکل ثبت اسناد مازندران با بیان اینکه در ده ما گذشته ۶ درصد در کل استان مازندران کاهش ازدواج داشته ایم اشاره کرد و گفت: آمار ازدواج در شهرستان قائمشهر نسبت به سال گذشته ۴/۵ درصد افزایش داشته است.

وی به کاهش طلاق نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان بهمن ماه ۷۱۰ مورد طلاق در این دفتر به ثبت رسیده است.

رجبی افزایش امار ازدواج رابه فال نیک گرفت و گفت: بهتر است برای کاهش ستاد طلاق از کارشناسان مجرب استفاده شود.

مدیرکل ثبت اسناد مازندران در ادامه به بافت قدیمی ساختمان ثبت احوال قائمشهر به عنوان گنجینه اسرار مشاهیر یاد کرد و گفت: امیدواریم در سال آینده اعتباراتی به این بخش تخصیص داده شود.

وی بیان داشت: گنجینه اسناد موزه ای نام و نشان شخصیت‌های بزرگ را زنده نگه می‌دارد و اقدام ثبت احوال در ایجاد این گنجینه بسیار ارزشمند است که موجب ماندگاری بزرگان و مشاهیر برای آیندگان می‌شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۴ دیدگاه

  1. ایشالا که همین روند ادامه داشته باشه

  2. به امید اینکه همین روند ادامه داشته باشه و خونواده ها هم کمی همکاری داشته باشن و شرایط سخت رو سد راه جوانان قرار ندن……

  3. با سلام . مدیریت محترم سایت . مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان مازندران آقای ولی عبدی گمیشانی هستن. فکر کنم شما اسم مدیر کل ثبت احوال منظورتون بوده . با این حال آمار ورود ازدواج و طلاق استان از همون اداره ثبت اسناد واملاک استخراج میشه چون ازدواج و طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق ثبت و این دفاتر زیر نظر ادارات ثبت اسناد واملاک هستن که آمارشون رو هر ماهه به ادارات ثبت اسناد واملاک ارائه میدن.

  4. واقعااااااا
    آآمار فساد و بی حیایی چطور..رو به افزایشه یا کاهش..فکر کنم در سطح ایران نمونه باشیم (:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *