آموزش وردپرس
139208097631

آیین ˝تیرماه سیزده شو ˝ در قائمشهر برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت روز مازندران آیین تیر ماه سیزده شو به همراه شب شعر و نکو داشت بیش از نیم قرن تلاش استاد حجت ا… حیدری پیرامون شعر و ادب تبری در سالن حر شهرستان قائمشهر برگزار شد.

قائم خبر:به گزارش پانا-مازندران، در این آیین رییس شورای سیاستگذاری روز مازندران طی سخنانی با اشاره به اینکه روز مازندران تلنگری است برای تمامی سال در راستای حفظ و احیای فرهنگ و زبان مازندرانی، اظهار داشت: مازندران مهد بزرگان و فرهیختگان گرانقدری همچون آرش است که در راه وطن جان می دهند.

حسین اسلامی افزود :ما فرهنگ و ادب قوی و غنی داریم، زبان مازنی با ۲۰۰۰ گویش و لهجه حتی از زبان فارسی مقتدر تر است اما با تمام اینها ما در زیر پرچم ایران هستیم و هیچ گاه نغمه جدایی طلبی سر ندادیم.

وی استاد حیدری را اساس شعر مازنی خواند و گفت :او کسی است است که ۵۰ سال برای ادبیات ما که بخشی از هویت ماست تلاش کرده و در حقیقت فردوسی شعر تبری است و تجلیل امروز سرآغازی است برای گرامیداشت مفاخر در زمان حیاتشان که البته امیدواریم این راه ادامه داشته باشد.

همچنین در طی این مراسم از دو کتاب تحت عنوان “سوادکوه میراث دیار کهن” از احمد باوند و” آثار باستانی و میراث قائمشهر” از مهدی خلیلی رونمایی شد.

 

 

همچنین ببینید

paytakht

پایتخت ۵/ورود سعید آقاخانی به کل‌کل‌ نقی و ارسطو

محسن تنابنده برای تولید «پایتخت۵» از حضور نویسندگان جدیدی بهره می‌برد و شاید همین موضوع …

یک دیدگاه

  1. زبان تبری؟؟؟؟پس گلکی که مازندرانیهای امروز به زبانشان می گویندچیه؟؟؟؟اصلاچرا میگوییم گلکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *