آموزش وردپرس
Picture-112

ابهام در اتهام محاربه «شاه مازندران»

پرونده شاه مازندران جنجالی‌ترین متهم  تلگرامی ، وارد مرحله تازه‌ای شد.

شاه مازندران از اتهام محاربه نجات می یابد؟

قائم خبر: بازپرس دادسرای بابل با صدور عدم صلاحیت، پرونده را به دادسرای جویبار ارجاع داد. این اقدام در حالی صورت گرفت که دادستان بابل اصرار بر کیفرخواست محاربه با مجازات اعدام برای «محمود» معروف به شاه مازندران داشت و دادستان ساری چنین جرایمی را متناسب با اتهام افساد فی‌الارض نشناخته بود. از این رو با توجه به اینکه پرونده شاه مازندران دیگر در زیرمجموعه دادستان بابل نیست، به نظر می‌رسد این مرد مخوف از اتهام سنگین محاربه نجات یافته است و جرایمش در قالب آدم‌ربایی و رفتار خشن به همراه قدرت‌نمایی مجازی تحت رسیدگی قرار می‌گیرد.

بر اساس این پرونده، شاه مازندران بعد از انتشار فیلمی از رفتار خشن او در شبکه تلگرام که یکی از رقبایش را گروگان گرفته و شکنجه می‌داد، تحت تعقیب گرفته شد.محمود با اطلاع از تلاش پلیس برای بازداشت وی، به تهران و کرج گریخت تا اینکه سرانجام بعد از یک هفته زندگی پنهانی وقتی به روستایی در بابل برگشت از سوی پلیس بازداشت شد.

این در حالی بود که دادستان بابل در مصاحبه با رسانه‌ها از صدور کیفرخواست محاربه خبر داده بود. در همین حال دادستان مرکز استان مازندران نیز در همان ایام مصاحبه‌هایی داشته و بدون اشاره به محارب بودن، برخورد شدید قانونی را خواستار شده بود.

بر اساس این گزارش، بلافاصله با بازداشت شاه مازندران، تصاویر وی در رسانه‌های مختلف و در سطح گسترده انتشار یافت اما روز بعد از آن بود که بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده با اعلام اینکه اتهام رخ داده درباره این مرد قوی‌هیکل در جویبار رخ داده است، با صدور عدم صلاحیت، رسیدگی به آن را به دادسرای جویبار ارجاع داد.

شاه مازندران در بازجویی‌ها عنوان داشته گروگانی که در فیلم هدف ضربات بدنه قمه قرار گرفته بود از رقبای وی بوده است.وی گفت: وقتی به همراه دوستانم از سفری در حال بازگشت به بابل بودم این مرد با تفنگ شکاری روبه‌رویم سبز شد و به سمت من شلیک کرد اما به خاطر گیر کردن گلوله زنده ماندم و بعد او را گرفته و به ویلایی در جویبار بردم و آن فیلم را تنها برای ترساندن رقبایم انتشار دادم و با مردم عادی کاری نداشته‌ام.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

  1. شاه مازندران؟؟؟؟؟ خیلی خندم گرفت. این هارو باید در ملا عام شلاق و به دار مجازات آویخت تا درس عبرت برای سایرین شود.

  2. بسمه تعالی…به استناد ماده ۲۸۰ و ۲۸۱ ق م ا هرگاه فرد یا گروهی موجب نا امنی واخلال در نظم جامعه شود بطوریکه با انگیزه شخصی به سوی یک یا چند شخص سلاح یکشد وعمل او جنبه عمومی داشته باشد محارب شناخته شده و به استناد ماده ۲۸۲ ق م ا به چهار حد زیر باید مجازات گردد..-۱اعدام ۲-صلب ۳-قطع دست راست وپای چپ ۴-نفی بلد

  3. آقا رضا من اندازه ی شما حقوق نمیدونم!
    ولی این رو میدونمو که اعدام اساسا چیز خوبی نیست و راه حل نهایی هم نیست
    علی ایحال باید قضات عادل ابعاد پرونده را (فارغ از هیجانات و احساسات اجتماعی) بررسی نمایند و بهترین حکم را صادر نمایند
    آخه برادر من، همینجوری هم که نمیشه یه نفر رو چارتر کرد به اون دنیا!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *