آموزش وردپرس
kalia

اجاق کلیا دوباره روشن شد/طیبی: افشاگری می کنم!

قائم خبر – رضا شریعتی: بهنام طیبی خوش نام تر از این هاست که نیازی به معرفی داشته باشد؛ ورزشکار و کشتی گیر نمونه مازنی، نفر اول انتخابات شورای شهر گذشته و اکنون رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قائم شهر.

behnam-tayebiطبیعت پهلوانی سرنترس داشتن و شجاعت است و بهنام طیبی این گونه است و می خواهد به همشهریانش ثابت کند که حرف های زیادی در کسوت جدیدش -نمایندگی پارلمان شهری- برای گفتن دارد.

او خودش را مدیون مردم می داند و همواره زینت کلامش، خادم مردم بودن است. دانستن را هم حق طبیعی مردم می داند.

طیبی هنوز ورزش می کند و روحیه جوانمردی و پهلوانی از او دور نشده است. به شدت هم وقت شناس است.

در گزارش دیروز مازندنومه(http://www.mazandnume.com/?PNID=V16334) نامی از بهنام طیبی به میان آمد و تلاش کردیم از او به عنوان رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قائم شهر درباره برهم خوردن جشنواره کلیا پرسش کنیم که در جاده سوادکوه بود؛ امروز اما شنیدیم که بهنام عزمش را جزم کرده تا برخلاف نظر برخی کج سلیقگان، هر طور شده این جشنواره بومی را در زمان مقرر و به شکل درخور برگزار کند.

شنبه شب با طیبی هم کلام شدیم:

*سلام آقای طیبی! بالاخره جشن کلیا برگزار می شود یا نه؟ شنیدیم شما امروز دوباره چراغ این جشنواره را روشن کردید؟

– سلام، خسته نباشید، شرمنده من دارم پیاده روی می کنم و به خاطر همین نفس نفس می زنم! بله، جشن کلیا اجرا می شود. این حق طبیعی مردم قائم شهر است که از این جشنواره بهره مند شوند. این مصوبه شوراست که نمایندگان مردم هستند و مردم انتخاب شان کردند.

زمان برگزاری جشن هم مناسب ترین زمان بود، چرا که ما تدارکات لازم را دیده بودیم. این جشن به پیشنهاد شهرداری و با نظرکارشناسی شورا تایید شده بود. جشن برای مردم است و برای شهرداری لازم الاجراست و باید آن را اجرا کند. حالا اجازه می دهید که من چند دقیقه دیگر با شما تماس بگیرم؟

طیبی در حال ورزش بود. موقتا” با او خداحافظی کردم و چند دقیقه بعد خودش تلفن کرد.

* دیروز شهردار و رییس شورای شهر گفتند که چون الان فصل نیشکر نیست، برای همین این جشن با تاخیر برگزار می شود. داستان چیست؟ یعنی سه روز قبل برگزاری مراسم باید بفهمیم زمان پخت نیشکر کی است؟

طیبی دوباره لب به سخن باز می کند. از صدایش پیداست که هنوز نیامده دلش را خون کرده اند .این را از خستگی صدایش می فهمی!

– من به هیچ شخصی بدهکار نیستم، جز مردم و حضورم در شورا به خاطر نوکری مردم است و خدمت به مردم؛ به همین دلیل به صراحت اعلام می کنم برای من قابل درک نیست یک سری تحرکات و تصمیمات غیر مسئولانه انجام و گفته شود الان زمان پخت نیشکر نیست!

ما تدارکات لازم را برای برگزاری شایسته این جشنواره دیدیم و این چند روزی که تا آغاز فصل برداشت نیشکر باقی مانده هیچ آسیبی به ماهیت جشن نمی زند.

* شنیدیم برخی تحرکات و دخالت عده ای مانع برگزاری جشن شده و گفته می شود شما امروز با بعضی چهره ها دیدار داشتید. تایید می کنید؟

– بله، من به صراحت این موضوع را تایید می کنم. دخالت هایی صورت گرفته است و من به ملاقات برخی اشخاص رفتم. اما چون الان زمان مناسبی نیست اجازه بدهید تا بعد از برگزاری جشن کلیا حرف هایم را بزنم و افشا گری هایی در این زمینه خواهم داشت. این حق طبیعی مردم است که بدانند جریان چه بوده است.

* پس ناگفته هایی دارید؟

-بله، ناگفته هایی دارم که بعد از برگزاری جشنواره خواهم گفت. جا دارد که بگویم شورا که نمایندگان مردم آن را تشکیل داده اند درصدد برگزاری جشن هستند، حتی اگه شهرداری از برگزاری جشن سر باز بزند.

من امروز از ساعت ۷صبح برای پیگیری این جشن از منزل بیرون آمدم.روز سختی بود. این جا شهری است با هزاران اتفاق در روز؛ هزاران اتفاقی که پس از جشن آماده ام تا مسایل پشت پرده اش را افشا کنم، ولی الان به صلاح نیست.

این جشن سه شنبه و چهارشنبه این هفته برگزار می شود. محور اصلی برنامه کلیا و نیشکر است. مراسم هم در پارک ولی عصر قائم شهر برگزار خواهد شد.

برنامه های متنوعی داریم،از جمله مسابقه نقاشی و مقاله نویسی، تولید فراورده های نیشکر با ابزار قدیمی و اجرای موسیقی محلی و …

سه شنبه و چهارشنبه این هفته، جشنواره بومی کلیا میزبان مردم قائم شهر است. باید منظر ماند و دید آیا شهردرای مصوبه شورا را تمام و کمال اجرا می کند یا تحت تاثیر برخی جریانات خارج شورا قرار می گیرد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۷ دیدگاه

 1. لطفا به آقای طیبی بفرمایید عده زیادی از مردم از خانمها و آقایان از مسیر کناره راه آهن ( در مسیر منطقه افرا قلم منزل مسکونی مرحوم پدر بزرگوارشون )( خیابان آزادی ) هر روز مشغول پیاده روی هستن.ایکاش ایشان محبت میکردن گاهی در این مسیر که بسیار با صفا هم هست برای پیاده روی انتخاب و حضور پیدا بکنن تا این مسیر با کارهایی که آغاز شده بیشتر رونق پیدا کنه و یه خورده امکانات برای اهالی خیابان آزادی و کوچه های آن در نظر گرفته بشه . از شما هم تشکر میکنم اگه این مطلب رو به اطلاع ایشان برسانید و از نتیجه هم بنده رامطلع فرمایید

 2. on 4 nafari ke az shora shar poll khordan kya bodan, kojan, chegar poll khordan?

 3. قائمشهری ریکا

  آقای طیبی
  خبر ذارین شهرداری پول نداره بموقع حقوق پرسنل رو بده .هزینه جمع اوری زباله رو بده.پول نداره طلب پیمانکارها رو بده وپروژه ها لنگ در هواهه!
  اگر خبر ندارین یک سر به واحد مالی ویا مسئول چک شهرداری بزنین ببینین چقدر سند تلنبار شده تو واحد حسابداری هسش.خدا خیرت بده شهر از بی پولی قفل شده طلبکار ها همه روز طبقه ۴ جنگ ودعوا راه میندازن و تو دنبال اضافه کردن یک جشنواره پر هزینه ای؟
  شو وشنایی خسنی و روز قیافه گیرنی که عروسی دعوتی!

 4. آقای قائمشهری ریکا ، تو همون قائمشهری ریکا نسیتی که به بهانه خبر ی که آقای ناساری ( پیر خبرنگاران مازندران وشهرمان که بیش از چهل سال برای مردم دیارش فعالیت می کند وبر کسی هم پوشیده نیست ، همانطور که مدیر سایت گفت ) در مورد تابلوی سردری شورای شهر جدید و اتوبوسرانی نوشت ، هرچه در دل تنگت بود بریدی وبافتی ودوختی وبرسر شهرداری شهرت کوبیدی که مثلا شورای جدید شهر تیز هوش نیست و درادامه بنده خدا آقای ناساری را که بیش از چهل سال بدون هیج چشمداشت مالی در خدمت مردم شهر ، استان وکشور بود ودر زمینه های مختلف اجتمائی وبویژه ورزشی ، صرفا ازسر عشق خدمت به مردم شهرش دست به بقلم ودوربین می شود را زیر سئوال بردی که وگفتی که ( وقتی داشتی چک روزنامه ات را می گرفتی بفکر طلب کاران و…. که ازشهرداری دل پری دارند بودی ، وازاین قبیل حرفها . که البته بمن گفت چکی که این آقا میگه مربوط به شخصی دیگر بود که من پیگیر آن بودم ) .
  آقای قائمشهری ریکا تو یا حتما رقیب آقایان در بعضی از پست ها ی شهرداری بودی ، یا ازطلبکاران ، یا پیمانکاران بزرگ شهرداری بودی ویا هستی که به پولت نرسیدی ، یا کارگر رانده شده شهرداری هستی چرا که کاملا از چگونگی مسائل مالی شهرداری قائمشهر خیلی خیلی آگاه هستی ، اینطور نیست ؟

  حالا این داستان طلب های مردمی که البته حق قانونی آنهاست که بحق خودبرسند چه ربطی به انبوه کثیر مردم هنر دوست قائمشهر که نه سینمائی دارند تا لختی از دغدغه های روز خارج شوند ونه محل دائمی برای تماشای تاتر واجرای نمایش ، تا فرصت های وتوانائی های طلائی خودرا درزمینه هنر شکوفا کنند ، باورکنید شهرستان قائمشهر سرشار ازهنرمند گمنام دارد که باید آنها راشناسائی کرد وتحویل دنیای هنر وفرهنگ کشورمان شوند .

  حالا که آقای بهنام طیبی عزیز که دمش واقعا گرم میاید وبرای آسایش روحی مردم شهرش بحکم وظیفه ای که دارد می خواهد یک کار فرهنگی را پایه گذاری کند بجرم نگرفتن دستمرد وطلب های چند یا چندین نفر ( که صدالبته خواهند گرفت ، وگرنه شهرداری را برسر مسئولانش خراب خواهند کرد ) ، خیل عظیم مردم شهرش را باین بهانه

  شما ، که می دانم سود شخصیتان درآن نهفته است ، ازدیدن مراسمات وسنت های کهن شهر ودیارشان محروم شوند ؟ بابا تو دیگه کی هستی !!؟

 5. اقای بهنام طیبی دمت گرم که سر نترسی داری به نظر من مراقب خودت باش که خدای ناکرده بر اثر سانحه طبیعی دچار مشکل جدی نشی چون افشاگری بد دردی برای برخی هاست و مزاجشان با این موارد سازگار نیست اگر همه همراهانتان مثل شما نباشند دچار افسردگی بسیار شدید خواهی شد هرچند که ما باهزاران امید به خدا وامثال شما زندگی می کنیم

 6. سلام اقایانی که بوجه شهراری را بی حساب و کتاب هزینه میکنید و کارها را به دست افرادی که تا منافع مالیشان تامین نشود وسهم خود را از میزان هزینه نگیرند کاری نمیکنندمی سپاریدو برای خود شوی تبلیغاتی میزارید بدانید بدانید اولین کار شما عمران و ابادانی شهر است نه سیاه کردن مردم شهر اول ابادی بعد شادابی چون شادابی پس از ابادی ماندگار خواهد بود

 7. آقای محمد خان توی این شهر از آبادی که خبری نیست حداقل این پول هایی که معلوم نیست چی میشن و خرج شادابی مردم کنن که هیچ تفریحی ندارم سینما بخوان برن باید پاشن برن شهرهای اطراف کنسرتم که نمیزارن برگزار بشه بازم باید پاشیم بریم شهرهای اطراف خوب حداقل چنین جشنواره هایی که باید برگزار بشه همین جشن دو روزه کلی تو روحیه مردم تاثیر داشت
  نمیدونم چرا بعضی ها از خوشحالی مردم خوشحال باشن فقط دنبال حسادت و کینه توزی هستن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *