آموزش وردپرس
15669943266199804685

اجرای تفاهم نامه کشت ۱۵ رقم جدید گیاهان دارویی در قائمشهر

قائم خبر: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی در جلسه هم اندیشی با بخش تحقیقات که با محوریت توسعه کشت گیاهان دارویی سازگار با منطقه با حضور مسوولین ایستگاه تحقیقاتی قراخیل و تحقیقات گاودشت، مسوولین و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر در این شهرستان برگزار شد گفت: گیاهان دارویی به دلیل ماهیت طبیعی، با بدن سازگاری بهتری دارند و در بیشتر مواقع فاقد عوارض ناخواسته هستند و به ویژه در موارد مصرف طولانی و در بیماری های مزمن بسیار مناسب هستند.

وی در خصوص رویکرد جامعه به گیاهان دارویی اظهار داشت: عوارض جانبی فراوان داروهای شیمیایی و ناتوانی پزشکی کلاسیک در درمان بیماری های مزمن شامل آسم، دیابت، روماتیسم و فشار خون از جمله دلایل گرایش مردم به این گیاهان محسوب می شود.

فرهادی با بیان اینکه بخش کشاورزی در اشتغالزایی مولد فرصت های خوبی دارد تاکید کرد: گیاهان دارویی در بازار جهانی از اقبال عمومی خوبی برخوردار بوده و بهره گیری از این فرصت ها ضروری است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر با اشاره به اینکه بمنظورآشنایی و افزایش آگاهی بهره برداران از نحوه کشت گیاهان دارویی، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر اقدام به ایجاد مزرعه نمایشی گیاهان دارویی حوزه مرکز جهاد کشاورزی بالاتجن نموده است تصریح کرد: در این راستا تفاهم نامه ای بین مرکز تحقیقات قراخیل و جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر برای اجرای توسعه کشت گیاهان سازگار با منطقه صورت گرفته است.

وی با اشاره به ۶ گونه کشت شده در این شهرستان ادامه داد: ۱۵ رقم جدید قابل کشت در منطقه پیشنهاد شد که ۱۰رقم آن آماده کشت و ۵ رقم آن در پاییز امسال کشت می شود.

گفتنی است تعداد گونه های شناخته شده در استان مازندران ۱۹ گونه با سطح کشت ۷۷۳ هکتار با متوسط عملکرد ۱۱۰۰ کیلوگرم در هکتار و تولید ۸۵۳ تن محصول می باشد

همچنین ببینید

photo_2017-08-12_07-30-00

تجلیل مسئولان و خبرنگاران قائمشهری از خبرنگار پیشکسوت

عصر روز یکشنبه مورخ ۲۲ مرداد سال جاری مراسمی به مناسبت تجلیل از زحمات نیم …

یک دیدگاه

  1. جناب فرهادی:گیاهان دارویی!!!!!!!!!شهری که یه زمانی پرورش دهنده ی کرم ابریَشم .وتولیدکننده ی پنبه، سویا وکنف بود !!!!!!حالا باید گیاهان دارویی بکاره؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *