آموزش وردپرس
sad

احداث سد لاستیکی،ایجاد منطقه تفریحی،توریستی و گردشگری در قائمشهر

قائم خبر :مهندس سید علی حجازی شهردار قائم شهر که از مدتها قبل مشکل هدایت آبهای سطحی شهر را بعنوان یکی از معضلات و مشکلات اساسی شهر عنوان کرده بود در آخرین اقدام خود از احداث سد لاستیکی بمنظور کنترل و هدایت آبهای سطحی خبر داد.

حجازی گفت:مشکل جمع آوری و هدایت نزولات جوی یکی از دغدغه های شهرهای باران زا در کشور است.در این بین طراحی سیستم جمع‌آوری آبهای سطحی و زیرزمینی در شهرها ارتباط بسیار نزدیکی با طراحی شهری دارد و عملاً بخشی از آن تلقی می‌شود.

مهندس حجازی خاطر نشان کرد:در بعضی از شهرها به علت وجود ویژگی‌های اقلیمی و محیطی خاص اهمیت آن بیشتر می‌شود و عدم برنامه‌ریزی صحیح در جهت هدایت آبهای سطحی و زیرزمینی باعث افزایش هزینه‌های مربوط جهت مقابله با اثر آب در مواقع بحرانی می‌گردد.

شهردار قائم شهر تاکید داشت:با اجرای طرح احداث سد لاستیکی با این معضل مقابله خواهیم کرد.

مهندس سید علی حجازی شهردار قائم شهر که از مدتها قبل مشکل هدایت آبهای سطحی شهر را بعنوان یکی از معضلات و مشکلات اساسی شهر عنوان کرده بود در آخرین اقدام خود از احداث سد لاستیکی خبر داد.

وی در این خصوص گفت: طراحی شبکه های هدایت، جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهرها می تواند با رویکرد جمع اوری آبهای سطحی ناشی از نزولات جوی صورت گیرد.

جاری شدن رواناب در سطح شهر علاوه بر تحمیل هزینه های زیاد برای احداث مجاری و زهکشهای مناسب برای خارج ساختن این آبها از معابر، باعث آلودگی آنها شده و بخاطر مخلوط شدن با انواع پسا بهایی که در مسیر حرکت به آن اضافه میشود، تصفیه و بهره برداری مجدد آنها را دچار مشکل جدی میسازد.

حجازی در خصوص محل اجرای این طرح گفت:این سد در منطقه بالا دست دفن زباله و در بستر رودخانه تلار حدفاصل منطقه فوریجا اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد:فراخوان این طرح پس از موافقت شورای محترم اسلامی شهر در تاریخ ۹۳/۱۰/۱۴ و با سیر تشریفات قانونی ،در مرحله انتخاب مشاور بوده که پیمان عقد قرارداد در این مرحله به ارزش ۱۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. با سلام
    خواهشمندیم از وضعیت بد اسفالتهای قائمشهر یه گزارش تهیه کنید و پیگیری کنید که چرا درست نمیشه
    ما باید ماهی دو بار بریم جلو بندی سازی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *