آموزش وردپرس
akhbar-kootah

اخبار کوتاه از قائمشهر

اجرای طرح ویژه ترافیکی در قائمشهر از ۲۰ فروردین

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به اجرای طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در سطح استان به‌ویژه منطقه ترک‌محله ساری قبل از شروع سال جدید، از اجرای طرح ویژه ترافیکی و انتظامی از ۲۰ فروردین ماه در سه شهرستان قائمشهر، بابل و چالوس خبر داد.

قائمشهر،کمترین فوتی در ایام نوروز

براساس اطلاعات رسیده از مراکز پزشکی قانونی مازندران جمع کشته‌های تصادفات نوروزی امسال در استان به ۳۶ نفر شامل ۲۲ مرد و ۱۶ زن رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نکرد.

وی در مورد وضعیت کشته‌شدگان تصادفات رانندگی گفت:۵۰ درصد سرنشین و راننده و موتورسوار هر کدام ۱۴ درصد و عابران ۲۲ درصد هستند.

عباسی افزود: آمار جمع‌آوری شده از کشته‌های تصادفات نوروزی مربوط به محدوده زمانی ۲۵ اسفند ۹۲ تا ۱۰ فروردین امسال است و امکان تغییر در آن وجود دارد.

براساس آمار شهرستان‌های آمل با ۱۳ مورد، نور و ساری هر کدام با چهار مورد و چالوس، عباس‌آباد و بابل هر کدام سه مورد و نوشهر با دو مورد بیشترین و شهرهای قائمشهر، تنکابن، نکا و گلوگاه هر کدام یک مورد کمترین فوتی در آن ثبت شده است.

بیش از هشت هزار مسافر در مدارس قائمشهر اسکان یافتند

این تعداد افراد در قالب ۹۵۰ خانوار فرهنگی و ۳۰۰ خانوار غیر از خانوار های وابسته به آموزش و پرورش بودند.

وی ادامه داد: با آغاز فعالیت ستاد اسکان نوروزی از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین امسال این افراد در مدارس موردنظر اسکان داده شدند .

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر با اشاره به اینکه ۱۲۲ کلاس برای اسکان مسافران نوروزی در نظرگرفته شد ، گفت: بر اساس برخورداری از تجهیزات اطاق های اقامتی در مدارس درجه بندی شده است که ۵۸ کلاس درجه یک، ۲۷ کلاس درجه دو و ۳۷ کلاس درجه سه بودند.

کشت کلزا در ۲۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی قائمشهر

علی درویش نیا اظهار داشت: در راستای صادرات محصولات غیر نفتی، در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات کشاورزی از قائم شهر به کشورهای آسیای میانه صادر شد .

وی یاداور شد: پیش بینی می شود از ۲۰۰ هکتار مزارع کلزاکاری شهرستان قائمشهر، افزون بر ۳۶۰ تن دانه روغنی کلزا برداشت شود.

همچنین ببینید

sahel

ساحل زیبای چپکرود

طولانی ترین ساحل ماسه ای خزر طولانی ترین ساحل ماسه ای خزر اکثر دوستان به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *