دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

اختصاص اعتبار ۱۰میلیاردی برای ساماندهی وضعیت آب قائمشهر و سوادکوه

قائم خبر:عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی وضعیت آب در قائمشهر، سوادکوه و جویبار خبر داد.

hoseini1

سیدهادی حسینی  با اشاره به بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مسئولان مرتبط با موضوع از شهرهای قائمشهر، جویبار، سوادکوه گفت: در خصوص ساماندهی آبرسانی در این مناطق تصمیمات خوبی گرفته شد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شهرستان جویبار از مجتمع آبرسانی «پهناب، کیاکلا، بهنمیر و کوهی خیل» بازدید و مقرر شد با حفر دوحلقه چاه و تقویت خط انتقال آب در این مناطق مشکل کم آبی رفع شود.

حسینی با اشاره به نتیجه بازدید در قائمشهر گفت: در این شهرستان به علت فرسودگی شبکه انتقال آب با مشکل کم آبی و در آینده ای نزدیک با بحران جدی آب مواجه خواهیم بود که در بازدید از این شهرستان، آبرسانی از طریق دو محور بالاتجن بررسی شد تا بر روی آبی که به سمت بابل در جریان است مطالعات لازم صورت بگیرید و ظرف یک ماه آینده از طریق مناقصه اجرایی و مشکل کم آبی قائمشهر حل شود.

وی افزود: در سوادکوه از سد لفور برای آبرسانی به روستاهای اطراف و مناطق «سوادکوه، جویبار، کوهی خیل» و بخشی از نیازهای قائمشهر استفاده خواهد شد.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد تا مقدمات مجوز ۲۱۵ که مجوزی است برای قرار گرفتن طرح های بزرگ از سهم ملی که به تصویب سازمان برنامه ریزی می رسد گرفته شود و زمینه اجرای پروژه از طریق استان فراهم و با پیگیری نمایندگان مجلس اجرایی شود.

 

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 4 =