آموزش وردپرس
IMG12015071

اخراج ۶۰۰ کارگر واحدهای تولیدی قائمشهر در سال گذشته

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قائم‌شهر با اشاره به اینکه در سال گذشته یک‌هزار نفر از بیمه بیکاری استفاده کردند، گفت: ۶۰۰ نفر از نیروهایی که به شکل قراردادی در واحدهای تولیدی مشغول بودند، اخراج شدند.

قائم خبر:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر، علی فلاح عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با اشاره به اینکه قائم‌شهر از دیرباز شهر صنعتی و کارگری بوده و از زیرساخت‌های خوبی برخوردار است اما همیشه به دلیل مستهلک بودن دستگاه تولیدی با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود، اظهار کرد: امسال برای توسعه واحدهای تولید و ایجاد اشتغال در شهرستان نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش تجهیز و راه‌اندازی واحدهای تولید است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته کارگروه اشتغال شهرستان بر حفظ اشتغال موجود و حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تمرکز داشت، تصریح کرد: مشکلات بارز واحدهای تولیدی شهرستان با پیگیری‌های کارگروه اشتغال برطرف شد.

فلاح با اشاره به اینکه در سال گذشته در کارگرو اشتغال شهرستان قائم‌شهر اجرای سراسری قوانین بیمه کارگران ساختمانی، بیمه باغداری، بیمه قالیبافان و بیمه‌های اجباری بررسی شد، خاطرنشان کرد: در شهرستان قائم‌شهر از بخش کشاورزی، صنعتی و جذب توریست می‌توانیم برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال نهایت استفاده را ببریم.

وی با اشاره به اینکه یک دستگاه اجرایی نمی‌تواند به تنهایی ایجاد اشتغال کند، تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای توسعه واحدهای تولید و ایجاد اشتغال همکاری‌های لازم را انجام دهند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه نقش‌آفرینی بانک‌های عامل در ایجاد تسهیلات برای اشتغال خانگی که در سال‌های گذشته انجام می‌شد و برای امسال این روند ادامه پیدا می‌کند، یادآور شد: با شناسایی واحدهای تولیدی فعال تسهیلاتی برای این واحدها در نظر گرفته می‌شود، همچنین در آینده قرار است تسهیلاتی برای فارغ‌التحصیلان بیکار در نظر گرفته شود.

دبیر کارگروه اشتغال شهرستان قائمشهر با اشاره به اینکه چالش بر سر راه تولید در شهرستان همچنان باقی است، اظهار کرد: واحدهای تولیدی شهرستان با چالش‌هایی اعم از کمبود نقدینگی و کمبود اعتبارات کم‌بهره مواجه هستند.

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *