پنج شنبه , ۱ فروردین ۱۳۹۸

اراذل و اوباش قائمشهر شناسایی شده و شناسنامه دار هستند!

قائم خبر:

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قائمشهر در نشست خبری با حضور خبرنگاران این شهرستان گفت: ۴ شعبه بازپرسی و ۵ شعبه دایاری فعال در سطح شهرستان قائمشهر فعال می باشد.

 حسین عشقی در هفته قوه قضائیه با بیان اینکه بر اساس قانون جدید شعب دادیاری دیگر به کار تحقیق نخواهند پرداخت، افزود: قوانین جدید در کلاس های آموزشی به نیروی انتظامی آموزش داده شد.

وی ادامه داد: رسیدگی و صدور حکم، گسترش آزادی و عدل، نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرم و اجرای حد و اقدامات مناسب برای وقوع جرم وظایف اصلی قوه قضائیه می باشد.

عشقی با تاکید بر اینکه دادستان مدعی العموم است، اظهار داشت: کشف جرم، تعقیب متهمین و اجرای احکام از ماموریت های اصلی در دادسراست.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان قائمشهر گفت: نزدیک به ۷۰ درصد پرونده های موجود در دادسرای قائمشهر به صدور منع تعقیب منجر شده و مختومه می شود ولی ۳۰ درصد پرونده ها منجر به صدور حکم می گردد.

عشقی اظهار داشت: ماهانه حدود ۵۰۰ حکم در دادسرای شهرستان قائمشهر اجرا می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قائمشهر با تاکید بر اینکه روزانه حکم حدود ۱۵ نفر در شهرستان قائمشهر اجرا می شود، افزود: روزانه بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ نفر به دادسرای شهرستان قائمشهر مراجعه می کنند.

حسین عشقی ادامه داد: قائمشهر ۸۴۳ نفر در زندانی دارد که ۸۰۳ نفر آنها، مرد و ۴۰ نفر زن هستند.

وی افزود: زندان شهرستان قائمشهر، ۵ شهرستان قائمشهر ، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی را تحت پوشش قرار می دهد که شهر قائمشهر ۴۹۸ نفر، جویبار ۱۰۲ نفر، سوادکوه ۴۶ نفر، سوادکوه شمالی ۲۵ نفر و سیمرغ ۴۷ نفر زندانی دارند.

عشقی در مورد برخورد با ازاذل و اوباش نیز گفت: تمامی اراذل و اوباش شهرستان قائمشهر شناسائی و شناسنامه دار هستند و با آنها برخورد شده است.

دادستان عمومی شهرستان قائمشهر با بیان اینکه در سال ۹۳، ۳ حکم قصاص نفس در قائمشهر اجرا شد، گفت: یک اعدام در ملاءعام انجام گرفت.

عشقی با بیان اینکه در سال گذشته ۱/۵ تن مواد مخدر در قائمشهر کشف شد، افزود: در سه ماه اول امسال ۲۵۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف شد.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته ۷۰ هزار لیتر مشروبات الکی در قائمشهر کشف شد ادامه داد: در سه ماه اول امسال ۲۵ هزار لیتر مشروبات الکی کشف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قائمشهر تصریح کرد: ۴ قتل عمدی در سال ۹۴ در شهرستان قائمشهر صورت گرفته که همه قاتلین شناسائی شدند.

عشقی با تاکید بر اینکه پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف اصلی دادسرا می باشد، اظهار داشت: با همکاری دستگاه های مختلف می توان بسترهای وقوع جرم را از بین برد.

وی با بیان اینکه دادستان مسئول ستاد اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است، ادامه داد: در این ستاد تلاش می کنیم از ظرفیت های مردمی برای کاهش جرائم استفاده کنیم.

عشقی تصریح کرد: سامانه پیام کوتاه ۵۰۰۰۲۶۶۶۰۰۰۰ برای همکاری بیشتر مردم با دستگاه قضائی قائم شهر راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه وبلاگ ستاد اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم شهرستان قائمشهر (www.pishgirane.blogfa.com) راه اندازی شده، ادامه داد: تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش شهرستان برای آموزش و معرفی آسیب های اجتماعی به دانش آموزان و کاهش جرائم بسته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قائمشهر افزود: تا به امروز در ۳۹ مدرسه سطح شهرستان حضور یافته و جلسان مشاوره و آسیب شناسی را برگزار کردیم.

عشقی تصریح کرد: یکی از دغدغه های اصلی دستگاه قضایی برای جوانان در حوزه فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر منعقد شده، افزود: به دنبال راه اندازی کارگروهی با حضور اساتید دانشگاه برای شناسائی آسیب های شایع در سطح شهرستان هستیم تا دانشجویان کارشناسی ارشد این موارد را به عنوان موضوع پایان نامه خود قرار دهند.

عشقی اظهار داشت: کارشناسان قضائی برای شناسائی بستر های وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی در مساجد سطح شهرستان حضور یافته و با مردم به صورت مستقیم گفتگو می کنند.

وی با اشاره به تاسیس انجمن حمایت از زندانیان در شهرستان قائمشهر گفت: این انجمن از زندانیان غیرعمد و محکومین مالی و همچنین از خانواده های بی بضاعت زندانیان حمایت مادی و معنوی می کند.

حسین عشقی به عنوان رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان غیرعمد شهرستان قائمشهر، ادامه داد: دفتر این انجمن در ساختمان شهروند راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۳ این انجمن توانست ۳۹ نفر از مددجویان را با مبلغ حدود ۸۱۷ میلیون ریال از زندان آزاد کند.

عشقی با بیان اینکه رضایت شاکیان ۹ مددجو در سال ۹۳ جلب شد، اظهار داشت: ۲۹ نفر از مددجویان را به ستاد دیه استان معرفی کردیم که با مبلغی حدود ۷ میلیارد ریال آزاد شدند.

 

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

۳ دیدگاه

  1. سلام. آقای دادستان چرا این ارازل و اوباش رو بعد دستگیری باز چند روز بعد ما تو خیابونها میبینیم دلیلش چیه. چرا قاتل مهندس محمد مهدی حاجی پور هنوز اعدام نشد

  2. سلام راجع به قتل مهندس حاجی پور اونی که تو زندانه مقصر نبوده چرا اونی که میثم نام داره ومقصر اصلی هست ارازل واوباش هست ازاد توخیابون ها میچرخه . لطفا به این موضوع هم توجه کنید تشکر از اقای دادستان محترم قائمشهر

  3. سلام!
    اقای دادستان لطفا بی گناها رو زندان نگه ندارین واقعا عادلانه نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =