آموزش وردپرس
ساختمان شهرداری
ساختمان شهرداری

اعتراض نخبگان قائم‌شهری به ورود مدیران غیربومی در شهرداری

قائم خبر:به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از خبرنگار بلاغ، در پی انتصاب چند مدیر غیربومی در شهرداری قائم‌شهر و سازمان‌های وابسته، نامه‌ای سرگشاده از سوی جمعی از جوانان تحصیل‌کرده و نخبه قائم‌شهری به اعضای شورای اسلامی این شهر نوشته شده که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت.

متن کامل این نامه سرگشاده را با هم می‌خوانیم:

اعضای شورای اسلامی شهر قائم‌شهر

سلام علیکم

آنچه که موجب شد تا پس از دوسال فعالیت دوره چهارم شورای اسلامی شهر قائم‎شهر با شما سخن بگوییم اتفاقات اخیر در به‌کار گماردن مدیران غیر بومی از شهر همجوار در مدیریت شهری قائم‌شهر است.

هرچند در طول دو سال گذشته ضعف‌ها و ناکاستی‌های زیادی در حوزه فعالیت، نظارت و تصمیم‌سازی‌های شورای شهر وجود داشت که با اغماض از کنار آن گذشتیم اما روند ورود مدیران غیربومی و امتحان پس‌داده از ساری، غیرقابل قبول و نمره‌ای منفی بر پرونده اعضای شورای شهر محسوب می‌شود.

این روزها خبر انتخاب مدیران سازمان‌های مهم و کلیدی زیرمجموعه شهرداری از برخی عناصر غیربومی موجی از تعجب و نگرانی را در بین مردم شهر خصوصاً جوانان تحصیل‌کرده و نخبه به‌وجود آورده است و جای تأمل فراوانی دارد.

این انتصابات در حالی صورت می‌گیرد که قائم‌شهر مملو از جوانان و مدیران بومی فعال، کارآمد و توانمند است که متأسفانه توسط شهردار و اعضای شورا دیده نمی‌شوند!!!

در گام نخست و پس از برکناری شهردار سابق، انتظار می‌رفت شورای شهر قائم‌شهر فرصتی را مهیا می‌کرد تا مدیریت شهری به‌دست نیروهای توانمند بومی سپرده شود چرا که مزایا و محاسن انتخاب مدیر بومی بسیار بیشتر از انتخاب مدیرغیربومی است، از جمله مزایای نیروهای بومی، آشنایی با محیط، دلسوزی برای پیشرفت منطقه خود، نفوذ کلام، زمان بیشتر برای حضور در منطقه و نهایت کارآیی و اثربخشی بیشتر در حوزه اجرا و عملکرد است که متأسفانه اعضای شورا همه این‌ها را نادیده گرفتند و یک شهردار بازنشسته یا در آستانه بازنشستگی غیربومی را انتخاب کردند.

از کاسه چه‎کنم چه‌کنم تا نوشدارو پس از مرگ سهراب!

نامه اخیر و دیر هنگام تعدادی از اعضای شورا به شهردار قائم‌شهر که در آن بر استفاده از نیروهای بومی برای مناصب اداری شهرداری تأکید شده است، مصداق بارز «نوشدارو پس از مرگ سهراب است!» چرا که از آغاز پر واضح بود که انتخاب یک شهردار بازنشسته یا در آستانه بازنشستگی که عملکرد چشم‌گیری نیز در شهر ساری نداشته است، چگونه رقم خواهد خورد و چند ماه بعد اعضای شورا «کاسه چه‌کنم؟ چه‌کنم؟» در دست می‌گیرند و مجبورند با مکاتبه از او بخواهند لطف کرده!!! و از توانمندی مدیران و نیروهای جوان و کارآمد شهرشان نیز بهره ببرد!!!

از محتوای این نامه دیرهنگام که بگذریم و به امضاهای ذیل نامه که دقت کنیم عدم وجود امضای سه عضو شورا بوده که معلوم نیست مخالف کدام سطر از این نامه بوده که از امضای آن امتناع کردند.

و کلام آخر در این مجال با اعضای شورای قائم شهر اینکه؛

برای مردم و جوانان نخبه قائم‌شهر مبهم و بسی تعجب‌آور است که چرا شهردار قائم‌شهر باوجود حساسیت‌های موجود، تذکر بزرگان، واکنش‌های مردمی و در آخر نامه بدون تأثیر اعضای شورا، بازهم به واردات مدیران دست چندم از ساری اقدام می‌کند تا جایی که اخیراً در جدیدترین اقدام مدیر و معاون مالی یک سازمان مهم، درآمدساز و جدیدالتأسیس را از شهر ساری وارد کرده است.

بی‌صبرانه منتظر پاسخی قانع‎کننده از اعضای شورای شهر و توقف و تجدیدنظر در روند موجود از سوی شهردار قائم‎شهر می‎مانیم.

جمعی از جوانان نخبه و تحصیل‎کرده قائم‎شهری

 

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۲ دیدگاه

  1. شهردار باید قائمشهری باشه…

  2. بدبختی به ما رو کرد با مسئولانی که غریب نوازند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *