آموزش وردپرس
tajamo

اعتراض کارگران کارخانه نساجی قائمشهر نسبت به عدم دریافت حقوق

قائم خبر:به گزارش خبرنگار ایرنا ، تعدادی از کارگران این کارخانه قدیمی و تولیدی مازندران امروز ( یکشنبه) با حضور در دفترفرماندار قائمشهر خواهان رسیدگی به وضعیت پیش آمده در این شرکت از سوی مسوولان مربوطه شدند.

رییس شورای اسلامی کار کارخانه نساجی شماره یک در حاشیه نشست با فرماندار به خبرنگار ایرنا گفت: کارگران این واحد تولیدی بزرگ و قدیمی کشور چند ماه حقوق و عیدی دریافت نکردند .

رامبد فرشید فرتعداد کارگران کارخانه نساجی شماره یک را ۲۰۶ نفر اعلام کرد و ادامه داد : این کارخانه در بخش های ریسندگی ، مقدمات بافندگی و بافندگی فعال است .

وی گفت: کارخانه نساجی شماره یک که زیر نظر و مدیریت سازمان گسترش نوسازی فعالیت می کند هم اکنون بدلیل نبود سرمایه در گردش ومواد اولیه برای تولید و فعالیت با مشکل مواجه است.

رییس شورای اسلامی کار کارخانه نساجی شماره یک به قول مساعد فرماندار قائمشهر مبنی بر پیگیری و بیان مشکلات این واحد تولیدی با سازمان گسترش نوسازی در آینده نزدیک اشاره کرد و ادامه داد : امیدواریم با رفع موانع تولید و پرداخت حقوق بارقه های امید و تولید در کارگران ایجاد شود .

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران نیز درخصوص وضعیت کارخانه نساجی شماره یک واقع در قائمشهر گفت : این کارخانه ۱۷ سال قبل توسط سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذارکه مدیریت ناکارآمد منجر به تعطیلی موقت کارخانه شد .

نصرالله دریابیگی ادامه داد : با پیگیری مسوولان مازندران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این کارخانه مجددا به سازمان گسترش نوسازی واگذار شد .

وی اظهارداشت: برغم هشدارهای مکرر و چندین ماهه مدیریت شرکت نساجی شماره یک به مسوولان سازمان گسترش نوسازی مبنی بر نبود سرمایه در گردش و مواد اولیه اقدام لازم صورت نگرفت.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ابراز امیدواری کرد تا با رفع مشکلات نگرانی جامعه کارگران رفع شود .

نام قائمشهر به لحاظ قرار داشتن کارخانه های نساجی شماره یک ، دو و سه با صنعت نساجی گره خورده است که متاسفانه وضعیت رکود گاها ناشی از سو مدیریت منجر به مشکلاتی برای کارگران شده است .

هرچند با روی کار آمدن دولت تدبیر و امیدو پرداخت مطالبات و معوقات کارگران نساجی شماره دو و سه بخشی از مشکلات مرتفع شد.

اما امروز پرداخت نشدن حقوق ۲۰۶ کارگر کارخانه نساجی شماره یک مشکل دیگر دراین زمینه به شمار می رود .

کارخانه نساجی شماره یک از سال ۱۳۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده است و هم اکنون در بافت مرکزی شهر قائمشهر قرار دارد

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. دوقلوها چمازکتی

    چرا همه پیرن؟ ۲۰۶ نفر پیر مرد کارگرن؟ جووناش حتمن ۴ راه فرهنگ ایستادن و دارن … بازی می کنن!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *