آموزش وردپرس
mozeh

افتتاح موزه قائمشهر اندر خم عملی نشدن تعهدات

قائم خبر: مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران عملی نشدن تعهدات شهرداری را دلیل اصلی به بهره برداری نرسیدن موزه قائمشهر نام برد و گفت: پاسخگوی عملیات ساخت و تجهیز این موزه تنها اداره کل میراث فرهنگی نیست .

با تصمیم شورای اسلامی شهر و توافق با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از سال ۱۳۹۱ عملیات ساخت موزه قائمشهر در ساختمان قدیمی متعلق به شهرداری واقع در نزدیکی میدان طالقانی آغاز شد .

دلاور بزرگ نیا روز دوشنبه در آئین نواختن زنگ گردشگری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : ساختمان قدیمی و ۹۰ ساله شهرداری قائمشهر بهترین ساختمان و فضا برای ایجاد تنها موزه در این شهر است .

وی ادامه داد : طبق توافقات صورت گرفته در آنزمان ترمیم و آماده سازی فضا برعهده شهرداری و تهیه و تامین تجهیزات موزه را نیز میراث فرهنگی برعهده داشت

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه این اداره تعهد خود را در قبال تهیه تجهیزات موزه انجام داد ، گفت : هم اکنون این تجهیزات سالهای متمادی در انبار موزه های مازندران خاک می خورد .

به گفته بزرگ نیا با وجود برگزاری نشست های متعدد با شهرداری به عنوان یک طرف انجام توافق برای ساخت موزه قائمشهر و وعده هرباره برای ترمیم بنا ، این کار انجام نشده است .

وی با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهور به مازندران و تعیین اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریالی برای توسعه فعالیت های گردشگری استان ، ادامه داد : هشت میلیارد ریال از این اعتبار برای راه اندازی موزه قائمشهر درنظرگرفته شد که با تخصیص این اعتبار مشکلات و چالش ها پیش رو رفع خواهد شد .

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران با بکار بردن این عنوان که ‘بهره برداری موزه قائمشهر لنگ اجرایی شدن تعهد شهرداری است ‘ خواست که همکاری لازم صورت بگیرد تا دوازدهمین موزه مازندران به سرانجام برسد .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *