آموزش وردپرس
gbd

افتخارآفرینی نخبگان قائمشهری و بی‌مهری مسئولان

 قائم خبر:۵ جوان مخترع افتخارآفرین قائمشهری که با تیمی ۷ نفره در مسابقات جهانی مبتکران و مخترعان نورنبرگ آلمان شرکت کرده بودند با کسب سه مدال نقره، یک برنز و سه دیپلم افتخار به ایران بازگشتند و امروز در قائمشهر از سوی خبرنگاران و خانواده‌هایشان مورد استقبال قرار گرفتند.

این در حالی است که افتخارآفرینی این مخترعان و پژوهشگران در آلمان ۱۲ آبان ماه جاری رقم خورد و مسئولان شهری از آن بی‌اطلاع نبودند ولی اسفناک اینکه تیم استقبال‌کننده از این ستارگان شهر چند تن از خانواده‌ها و خبرنگاران این شهر بودند که برای انعکاس خبر حضور داشتند و دریغ از حضور یک مسئول یا عضوی از شورای شهر که حضور درخشان آنان را تبریک گویند و دسته گلی گردن‌آویز آنها سازند.

بر اساس این گزارش، شاید فرماندار شهر که براساس برنامه قبلی باید در جلسه شهرک صنعتی رستمکلای قائمشهر حضور می‌یافت نتوانست خود را در وقت معین به استقبال این افراد برساند ولی آیا شهر دیگر از مسئولان خالی مانده است و آیا چه کسی برای دل دوستانی که امروز برای این بی‌توجهی لرزید و جوانی که در جهان می‌درخشد و در شهرش به غایت غریب مانده و آزردگی خاطرش را نهایتی نیست پاسخ روشنی خواهد داشت.

محمدرضا و حسین نجاتی مقدم،حنانه مهدوی ،میلاد محمودیان و آرمان صابری مخترعان قائمشهری بودند که خانم مهدوی و محمودیان به دلیل عدم اخذ ویزا قادر نشدند که در مسابقات حضور یابند.

مجید تجن‌جاری و محمد رضا نجاتی‌مقدم اختراع سیستم کنترل مدارات برقی با استفاده از سیگنال مغز، حسین نجاتی‌مقدم اختراع سیستم امتیاز دهی کاراته و آنالیز در جهان برای نخستین‌بار، آرمان صابری اختراع دستگاه غذادهی حیوانات به صورت هوشمند، مریم فرخی و میلاد محمودیان اختراع سیستم کنترل مدارات جت‌اسکی، حنانه مهدوی اختراع ثبت ساعت خودروهای فعلی به صورت هوشمند و عباس رضایی مدیر پژوهش و سرپرست تیم اعزامی، اختراع سیستم تصحیح متون برگه‌های امتحانی(چهار گزینه‌ای) را به این مسابقات ارائه کرده بودند.

در این مسابقات که با حضور مخترعان و مبتکران ۴۵ کشور دنیا از تاریخ هشت لغایت ۱۲ آبان سال جاری در شهر نورنبرگ آلمان برگزار شد ۳ اختراع سیستم تصحیح متون برگه‌های امتحانی(چهار گزینه‌ای)، سیستم کنترل مدارات برقی با استفاده از سیگنال مغز و سیستم کنترل مدارات جت‌اسکی موفق به دریافت مدال نقره مسابقات شدند.

اختراع ثبت ساعت خودروهای فعلی به صورت هوشمند مدال برنز مسابقات را کسب کرد و سه اختراع سیستم امتیاز دهی کاراته و آنالیز در جهان، اختراع دستگاه غذادهی حیوانات به صورت هوشمند و دستگاه تشخیص رنگ خودرو موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند.

 در این مسابقات، ایران با ۴۲ اختراع به هشت مدال دست یافت، دو طلا، چهار نقره و دو برنز سهم مخترعان ایرانی بود که تیم هفت نفره مازندران با کسب چهار مدال بهترین و پرافتخارترین تیم حاضر ایرانی در مسابقات آلمان شد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. پویا دستگیران

    آرزوی بهترین ها را برای عزیزان تلاش گر و مخترعان زحمت کش شهرستان قائمشهر دارم.
    این شهرستان دارای جوانانی هنرمند،فکور و دانا می باشد
    امیدوارم به لطف حضرت حق و حمایت مسئولین به علاقه مندان زیادی بها داده شود و بستر مناسبی برای این نام آفرینان مهیا شود
    موفق و سربلند باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *