آموزش وردپرس
الیمستان آمل
الیمستان آمل

الیمستان آمل

کجا بریم؟ – قائم خبر: تصور جدا شدن از آسفالت داغ خیابان و تماشای درخت های تو در تو و راه رفتن در مه به خودی خود رویایی است، حالا فکرش را بکنید که همچین جایی خیلی هم دور از دسترس نباشد و بشود ظرف مدت کمتر از ۲ ساعت به آنجا رفت. اینجاست که باید گفت، بهشت همین نزدیکی است.

الیمستان، روستایی توریستی است از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل که در کیلومتر ۲۰ جاده هراز از آمل واقع شده است. تورهای زیادی سالانه برای تفریج و سفر به دل طبیعت الیمستان می روند. این منطقه نگاه عکاسان داخلی و خارجی راه هم به خود جذب کرده و طبیعت بکر و زیبایی جنگل و مراتع و سر سبزی آن وصف ناشدنی است.

روستای الیمستان آمل

قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. قله ای که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه های کوهنوردی در زمستان به شمار می رود. اگر اهل کوهنوردی باشید، این قله با تمام جاذبه های طبیعی اطرافش بهترین گزینه سفر کوهنوردی شما به شمار خواهد رفت. در کل مسیر دامنه شرقی، قله دماوند در پیش چشمان ما است و هر لحظه با شما حرکت می کند.

قله دماوند در مسیر صعود قله الیمستان

اما شاید از همه جالب تر منطقه نقش پای رستم باشد که تعجب همه کوهنوردان را بر می انگیزد. نرسیده به قله جای دو شهاب سنگ بزرگ دیده می شود که حفره هایی به عمق ۱۰ متر ایجاد کرده اند. بومیان منطقه افسانه ای زیبا برای این چاله ها دارند. آنها معتقدند این گودال ها جای زانوهای رستم است که در این منطقه زانو زده و از آب دریا نوشیده است.

گودال در اثر برخورد شهاب سنگ با زمین

در کل این جنگل منطقه ای است که با هوای خنک و مه آلود خود بهترین محل برای پیاده روی و لذت بردن از جاذبه های زیبایش می باشد و جاذبه هایی همچون طبیعت زیبای پاییزی جنگل های الیمستان، پیاده روی در جنگل، ارتفاعات زرشک کوه، دورنمای زیبای قله دماوند بر زیبایی آن افزوده است.

امامزاده بالای قله الیمستان

پیشنهاد ویژه راه دسترسی به جنگل الیمستان : از آمل کیلومتر ۲۰ و از تهران، کیلومتر ۱۴۰ جاده هراز، به جاده فرعی سمت راست با تابلوی امام زاده قاسم یا امامزاده لهاش برمی خورید وارد آن شوید، در اوایل مسیر به دو راهی می رسید که باید جاده سمت چپ را دنبال کنید، جاده فرعی آسفالته باریک با پیچ و خم بسیار حدود ۷ کیلومتر است که ابتدا ما را به روستای لهاش و پس از ۵ کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان می رساند. از آنجا با پشت سر گذاشتن آبادی وارد جنگل می شویم.

مسافت قائمشهر تا الیمستان آمل ۹۶ کیلومتر می باشد که حدود ۹۰ دقیقه زمان برای پیمودن این مسیر نیاز است.مسیر حرکت از قائمشهر به سوی الیمستان آمل بر روی نقشه زیر مشخص شده است:


View Larger Map

همچنین ببینید

روستای اندرگلی قائمشهر

منطقه جنگلی چایی باغ

چای باغ یکی از روستاهای شیرگاه می باشد و فاصله تا شهر شیر گاه حدود …

۲ دیدگاه

 1. باسلام،مرد مومن الیمستان آمل چه ربطی به دیار قائم شهر دارد که نام شهرت را روی تصاویر دیار دیگر میگذاری اینکار چه معنی دارد.حداقل میتوانستی درهین تعریف از این منطقه تفرجگاهی نام آمل را روی آن تایپ میکردی
  ___________________
  مدیر: با سلام خدمت دوست عزیز،لوگوی سایت ماست که بر روی عکس قرار گرفته.در سایت یک قسمتی به نام کجا بریم داریم که قصد داریم مکان های دیدنی استان رو معرفی کنیم.موفق باشید

 2. با سلام.
  خسته نباشید می گم بابت سایت خوبتون و زحماتی که می کشید.
  بهتره از مکانهای دیدنی شهرمون بگید در اولویت اول، چرا که این سایت جهت خبر رسانی و موضوعات پیرامون قائم شهر شکل گرفته.
  با تشکر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *