آموزش وردپرس
alghadir

اما و اگرهای فنی پروژه الغدیر قائم شهر در آستانه سفر ریاست جمهوری

قائم خبر: اجرای طرح تقاطع غیرهم‌سطح الغدیر در سال ۹۱ توسط شهردار وقت قائم‌شهر عباس صالح‌زاده کلید خورد.

در روز کلنگ‌زنی این پروژه، شهردار وقت وعده کرد در مدت ۱۸ ماه به اتمام برسد اما مدتی بعد به‌دلیل مشکلات مالی شهرداری، فعالیت فیزیکی پروژه تقاطع غیرهم‌سطح الغدیر با کندی پیش رفت.

اکنون در آستانه سفر ریاست جمهوری به استان مازندران مسئولان شهرستانی، شورای اسلامی شهر و شهرداری با تلاش شبانه‌روزی درصدد به پایان رسیدن این پروژه هستند.

DSC_3444-1

پروژه‌ای که تعدادی از اعضای شورا به روند عجولانه آن خوش‌بین نیستند زیرا نکات فنی در این پروژه رعایت نمی‌شود و فقط می‌خواهند پروژه الغدیر در سفر ریاست جمهوری افتتاح شود.

سه‌راه تقاطع غیرهم‌سطح الغدیر در ورودی شهر قائم‌شهر، از مسیر جاده بابل قرار دارد و به‌دلیل عبور وسایل نقلیه از تهران به مازندران از مناطق پرتردد است که یکی از اهداف اجرای این طرح راهکار مناسب برای خروج از ترافیک محسوب می‌شود.

* کلنگ‌زنی پروژه الغدیر از ابتدا اشتباه بود

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر قائم‌شهر امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: کلنگ‌زنی‌ پروژه الغدیر از همان ابتدا کار اشتباهی بود اما با هر خون و دلی که بود، این پروژه در روزهای آینده افتتاح می‌شود.

احسان اسماعیلی‌نجار با اشاره به اینکه اتمام پروژه الغدیر نزدیک به چهار سال طول کشید، بیان کرد: در بازدیدهایی که بر پروژه‌ الغدیر انجام داده‌ایم، از امکانات و مصالح مناسبی استفاده نمی‌شود و تا چند سال آینده حتماً این پروژه با مشکلات بسیاری مواجه است.

وی با تاکید بر اینکه در این پروژه مخلوط مناسبی استفاده نمی‌شود، اضافه کرد: مخلوطی که برای این پروژه استفاده می‌شود دارای گل فراوان است و افتتاح عجولانه این پروژه در آستانه سفر ریاست جمهوری کار بسیار اشتباهی است.

اسماعیلی یادآور شد: در حال حاضر شهرداری قائم‌شهر با مشکلات مالی دست‎وپنجه نرم می‌کند و با دست خالی اصرار برای افتتاح پروژه الغدیر در آستانه سفر ریاست جمهوری فقط دامنه مشکلات را گسترده‌تر می‌کند.

وی افزود: اکنون برای اتمام این پروژه موارد فنی رعایت نمی‌شود و در آینده‌ای نزدیک چندباره کاری خواهیم داشت، همچنین به‌دلیل یک لایه آسفالت و عدم تکمیل شبکه آب‌های سطحی در آینده خطر سیل و آب‌گرفتگی به‌وجود می‌آید.

عضو شورای اسلامی شهر قائم‌شهر با بیان اینکه نبود زیرسازی بستر و آزمایش تراکم بستر از موارد فنی است که در این پروژه به کار نرفته است، بیان کرد: مواردی اعم از نبود اجرای تأسیسات فنی و اصولی برق، هدر رفتن فضای سبز، نبود زیرسازی اصولی و نبود هماهنگی جداول حاشیه‌ای می‌تواند مشکلات بسیاری در آینده به‌وجود آورد.

رئیس شورای اسلامی شهر قائم‌شهر امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه نکات فنی که باید برای پروژه الغدیر استفاده شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد، متذکر شد: پروژه الغدیر بعد از بررسی‌های لازم در کوتاه‌ترین زمان مشکلات موجود، برطرف می‌شود.

سعید میرزایی در پایان با اشاره به اینکه رئیس کمیسیون عمران شهرداری باید بررسی‌های لازم را در پروژه الغدیر انجام دهد، گفت: باید بررسی‌های کمیسیون عمران شهرداری در کوتاه‌ترین زمان به شورا گزارش داده‌ شود تا مشکلات موجود برطرف شود.

به گزارش فارس، در آستانه سفر ریاست جمهوری برای افتتاح پروژه تقاطع غیرهم‌سطح الغدیر اقداماتی اعم از احداث سپتیک و اتصال قنات، اجرای قنات به‌سمت رودخانه، اجرای زیرسازی مسیر اصلی زیرگذر، اجرای جداول و کانیو دو زیرگذر و انجام تأسیسات برقی مربوط به پروژه با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان انجام شد.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۴ دیدگاه

 1. مسئولین عجله نکنید خواهشاً…

 2. شهروند قائمشهری

  یعنی رییس جمهور اینقدر بیکاره که بیاد قائمشهر زیر گذر افتتاح کنه

 3. چرا الکی عجله می کنید
  تموم بدبختی هاش مال مردمه افتخار افتتاحش مال شماهاس
  دولاره استخر آب جدیدی در حال ساخته
  با اون قوس های بدون دلیلش

 4. از دکتر تا دکتر
  پس افتتاح و رفاه کجاست؟
  بخواب همشهری دکتر بیدار است !!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *