آموزش وردپرس
10053_295

انبار میز و صندلی محل نگهداری شیر مصرفی دانش آموزان قائمشهر

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر از نداشتن فضای مناسب سردخانه ای به عنوان چالش چندین ساله برای نگهداری شیر مصرفی دانش آموزان شهرستان نام برد و گفت: انبارمیزو صندلی اموزش و پرورش در خیابان ۱۶ متری قائمشهر محل نگهداری این شیرها است .

قائم خبر: سید محمد رسولی روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش قائمشهر افزود : در حالیکه شیر می بایست در فضای خنک ، عاری از حیوانات و بهداشتی نگهداری شود ولی فضای فعلی کنونی برای نگهداری شیرهای مصرفی دانش آموزان قائمشهر مناسب نیست .

وی ادامه داد : شیرهای با پاکت های نایلونی مدارس روستایی پس از انتقال از کارخانه به شهرستان قائمشهر برای مدت چند روز تا زمان توزیع در انبار میز و صندلی نگهداری می شود .

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر گفت: برای نگهداری شیرها و دور نگهداشتن از اسیب دیدن براثر جوندگی حیواناتی نظیر موش ، آهک پاشی در انبار مربوطه انجام می شود .

رسولی تاکید کرد: با توجه به وجود حیواناتی نظیر موش در این انبار ، احتمال آسیب دیدگی پاکت های شیر نیز وجود دارد .

وی همکاری برای تخصیص اعتبارساخت انبار مجهز به سردخانه برای شیر های مصرفی دانش آموزان در شهرستان قائمشهر را خواستار شد .

معاون اداری مالی آموزش و پرورش قائمشهر نیز از فراهم بودن و تامین زمین موردنیاز برای ساخت انبارسردخانه شیر در این شهرستان خبرداد .

ابراهیم حاجی پاشا گفت : شیرهای مصرف دانش آموزان مدارس قائمشهر با خریداری از شرکت های شیر با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش با کامیون به شهرستان ها انتقال داده می شود .

شهرستان قائمشهربا جمعیت دانش آموزی حدود ۵۰ هزار نفر ۳۳۰مدرسه دارد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قائمشهر نیز وضعیت فعلی نگهداری شیر مدارس این شهرستان را نامناسب دانست و گفت: این شیوه نگهداری ممنوع است .

محمود صفری خطیر ادامه داد : نگهداری شیر های مصرفی در سردخانه ضروری است و می بایست این شیوه مناسب درخصوص شیرهای مصرف دانش آموزان قائمشهر اعمال شود .

وی با هشدار به مسئوولان مرتبط از آنان خواست تا قبل از وقوع مساله ای در خصوص تامین فضای مناسب برای نگهداری شیر های مصرفی دانش آموزان اقدام بکنند

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *