آموزش وردپرس
ttttt

انتقاد نماینده قائمشهر از ادبیات سریال پایتخت ۳

5674641351482139

قائم خبر: نماینده مردم قائمشهر طی نامه ای به رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی از ادبیات سریال پایتخت ۳ انتقاد نموده و آن را برای مردم خطه شمال کشور توهین آمیز و تمسخر کننده تلقی کرده است .

به گزارش خبرنگار جارپرس از ساری ، سید هادی حسینی در نامه ای که به امضای دیگر نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی رسیده به ضرغامی نوشت : ادبیات فیلم پایتخت ۳ برای مردم خطه شمال کشور توهین آمیز و تمسخر کننده بوده و موجب نگرانی جوانان و مردم است .

وی اضافه کرد : بسیاری از جوانان و مردم شرافتمند شمال کشور طی تماس ها و پیام های مکرر نسبت به ادبیات موجود در پایتخت ۳ که اقدام به تمسخر زبان و شیوه های زندگی مردم می کنند ، اعتراض داشته اند .

حسینی یادآور شد : فیلم مذکور در گذشته نیز هیچ پیام اخلاقی ، اجتماعی و سیاسی در آن نبوده و صرفا به پر کردن زمان و منجر به ساختن ادبیات غیر اخلاقی بازاری شده است .

وی در پایان نامه تاکید کرد : استدعا دارم دستور فرمایید این سریال بازنگری شده و این روش با پول بیت المال هزینه نگردد .

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

۶۰ دیدگاه

 1. بالاخره یه با غیرت پیدا شد…

 2. با یک سری چیزها کاملا موافقم ، اما شیرینی فیلم به نقش آفرینی بازیگران مطرح این سریال است ، اما به شرط تمسخر !
  بنده خودم پرچم خودم را علم میکنم و میزنم توسر این کارگردانها که بخوان مردم شهر رو مسخره کنند!

 3. حالا خوب شد مردم بختیاری اعتراض کردند و شما جوگیر شدین….در ضمن شبکه استانی خودمون(طبرستان) داره توهین میکنه نه سریال پایتخت.

 4. همین آقای حسینی نبود که می گفت سریال خوبیه فقط ایرادای کوچیک داره؟
  چی شد یه دفعه دچار ایرادهای جدای شد؟
  نکنه از نماینده های باشرف و با غیرت بختیاری یاد گرفتن که در هر صورت اگه واقعا یاد گرفته باشن و از ته قلب دفاع کنن از شرافتشون جای شکر داره هر چند دیره ولی باز هم باید تشکر کرد.
  نباید اجازه داد توهین به اقوام در صدا و سیما تبدیل به رویه معمول بشه .
  درود بر غیرت مسئولای بختیاری

 5. واقعا متاسفم برای بعضی از هم استانی هامون که با مسخره کردن خودشونم حال می کنند…

  • سید مرتضی حسینی

   میلاد جان یه نظر من اینطوری نیست من تو قائمشهر زندگی نمیکنم ولی تو شهرستانها به خوبی دارن یاد میکنن و اینو بدون تو تاریخ کهن ایران همه هم وطن های ما خاص بودن چه ترک وچه لر و چه مازندرانی علامه طباطبائی ترکه میرزا کوچک خان رشتیه وو خیلی از دکترهای ما اهل اصفهانن و اینو بدون پرچم مازندران همش بالاست

 6. آقای نماینده باید نگرانی و دغدغه بیکاری جوانان شهرستان قائم شهر را داشته باشد وگرنه سریال با لهجه خوب یا بد چه به کارمان می آید ؟

 7. با سلام
  به نظر من ما باید ظرفیت ها را بالا ببریم و از جنبه هنری به فیلم نگاه کنیم آقای سیروس مقدم یک کارگردان جوان و تازه کار نیست او چندیدن ساله در عرصه هنر هست و کار بلده /منم مازندرانیم و ۲۰ سالمه ولی اصلا بهم بر نمیخوره چون هنر فیلم سازی همینه/در ضمن با غیرتم هستم

  • این فیلم جز تمسخر لهجه مازندرانیا هیچ چیزی باری عرضه ندراه! هنر فیلم سازی این نیست که لهجه یه قومیتری رو سوژه طنز کنیم! این از هر کسی ساختس هنر نیست!

  • با غیرت؟؟؟
   اگه فکر میکنی باغیرتی و این سریال رو با لذت تماشا میکنی در غیور بودن خودت تجدید نظر کن!!

 8. بنده مجددا عرض میکنم پرچمم رو علم میکنم رو سر افرادی که بخوان به شهرم توهین کنن میکوبونم….

 9. اقای حسین یه جای هنری این فیلمو بگین فقط پنجعلی میگه ناهار نخردمه ودراین فیلم با جلف بازی و تمسخر قصد خنداندن مخاطب رادارند

 10. کیه که اعتراض کنه؟ همش الکیه
  من به شدت مخالف فیلم پایتخت هستم چون به مازندرانی ها مسخره میکنه
  در ضمن شبکه طبرستان از فیلم پایتخت هم بدتره
  به جای اینکه در شبکه طبرستان با زبان مازندرانی صحبت کنن روز به روز بیشتر فارسی صحبت میکنن واقعا متاسفم برای خودم که همچین هم استانی هایی دارم
  کل استانها دارن به زبان خودشون برنامه میزارن اونقت این صدا و سیمای طبرستان دارن با فارسی حرف زدن کلاس میزارن
  عزیز جان فارسی حرف زدن کلاس نیست بلکه مایع بدبختیه مایع عقب افتادگیه
  کسی که شخصیت بزرگی داشته باشه مازندرانی صحبت میکنه نه فارسی
  این نظرم رو هم فارسی نوشتم تا غریبه هام درد مارو بفهمن
  تا عمر دلرم خیانت نمیکنم و لب به فارسی باز نمیکنم چون دهاتی و عقب افتاده نیستم

 11. کاملا با Ahmad موافقم و آدم هایی مثل حسین مقصر اصلی این توهین ها هستند .اگر صحبت ظرفیته ما ظرفیتمون رو نشون دادیم تو این ۲ سال.نه پایتخت بلکه از هر ۵ سریال ایرانی ساخته شده ۴ تا حداقل یه توهین به ما میکنند چرا با لهجه ما یه سریال جدی نمی سازن چرا فقط طنز و مسخره بازی .معلومه وقتی یه عده ی خاص مورد تمسخر قرار بگیرند بقیه جامعه با این موضوع خیلی حال می کنند .آقای حسین لطفا جواب دوستمون رو بده که کجای این فیلم جای هنری داشت؟؟؟؟؟؟؟؟به نظر من کسی که غیرت مازندرانی داشته باشه این حرف نمیزنه……

 12. احمدعلی مقیمی (نماینده شرق مازندران) در واکنش به پخش سریال گفت:«تمسخر منکری است که بارها قرآن کریم ما را از آن نهی کرده است و این نوع تولیدات در واقع امر به منکر است.سریال بی محتوای «پایتخت»نمونه بارز چنین نگاه توهین آمیزی به اقوام ایرانی است.به نظر می رسید پس از فتوای صریح مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن تمسخر اقوام مختلف،لا اقل در صدا و سیما شاهد پایان یافتن این نوع تولیدات غیر هنری و غیر اخلاقی باشیم،اما گویا استعداد تولیدکنندگان این آثار آنقدر ته کشیده است که برای پر کردن دقایق قرارداهای خود از هیچ توهینی ابایی ندارند.»

 13. تو همون قسمت اوّل ، دو نقش مرد اوّل این سریال، سر سفره شام؛ برای صدا کردن هم از اصطلاح هوی یا های، و پرتاب کردن پیاز یا اشیاء دیگری انجام میدادند، این عمل یعنی چی؟.
  .
  .
  .
  کجای مردم مازندران بی حرمتی سفره میکنند، که این سریال انجام داد؟ در این سریال به لهجه مازندرانی توهین نشده بلکه شیوه فارسی صحبت کردن این هموطنان عزیز مورد تمسخر قرار گرفته است…
  به عنوان یک نویسنده به صراحت بیان کنم سریال بسیار ضعیف و غیر قابل قبولی بود
  از نظر داستانی دچار سرازیری و پراکندگی بود
  به نظر شما به علت اینکه هموطنان غیر تهرانی (شهرستانی های عزیز) فارسی را با لحن و لهجه بومی خود صحبت کنند باید بهشون خندید؟

 14. سید مرتضی حسینی

  با سلام به نظر من این مسخره کردن نیست بلکه این زبان هویت یه مازندرانی وتو این سریال فقط دارن فیلم یازی میکنن من که توشهرستان زندگی میکنم خیلی ها از شیرین بودن این لحجه میگن در صورتی که لحجه های بعضی از استانها خوب هست ولی به اندازه مازندران شیرین نیست

 15. سلااام…دوستان…من هم با نظر شما وا قعا موافقم….اصلا چه معنی میده که هر سال ده هزار بار ما رو مسخره کنن؟؟؟
  یه کی باید به این ها ادب یاد بده….که هم و طنان خودشون رو مسخره نکنن؟دیگه کی؟دو سال گذشته…اگه امسال هم این کار رو تکرار کنن….من به شخصه یه اعتراض درست و حسابی به این صدا و سیما میکنم….من یه مازندرانی هستم…ولی در رشت زندگی میکنم…به خاطر همین از گیلان متنفرم….و حالم ازش بهم می خورد….و دوست دارم هر چه زو تر به قائم شهر برگردم….به همین دلیل تعصب زیادی به مازندران دارم….امید وارم که امسال کمتر شاهد چنین اتفاقاتی که باعث بی آبرویی خود فیلم سازان میشود باشیم..از شما دوستان عزیز هم میخواهم که از مردم بختیاری درس گرفته و در مقابله با چنین کارهایی اقدام نمایید….

 16. مازندرانی علاوه برجغرافیا به تاریخ وگویش هم است آن مثلامازندرانی هایی که به این سریال اعتراض نمیکنن وشاید هم خوشحال میشن؛ کسانی هستند که که ۵۰ یا حداکثر ۱۰۰ سال بیش از اقوام مختلف فقط با انگیزه های کار یا حفظ وحدت ملی (در زمان پهلوی) به مناطق ما کوچ داده شده اند …وحالا در لشکر موافقان پرو پاقرص این سریال در اومدند..وگرنه مااز این به تمسخر گرفتنمان به ستوه آمدیم وخواهشش دارم از مسئولان که برای یکبار محکم جلوی پخش این سریال رو بگیرن..جنس شصیت هایی که این مجموعه به کمدی کشانده اونهارو ..همه خاطرات وبودن های امروز و دیروز ماست ..خوهشا از مسئولان بخواهید که آزاده باشند و سفت اعتراض کنن نه اینکه نهایت بازخورد اعتراض اونها ،دعوتشون به پشت صحنه سریال و گرفتن عکس یادگاری با بازیگرانی مثل خمسه باشه که بواسطه مسخره کردن عزیزترین شخصیت های زندگیمان به اصطلاح دوباره در دنیای بازیگری احیا شوند……اره برار درد دره مه دل غم بیته مه دل

 17. بیاین همه اعتراض کنیم. این فیلم باید قطع بشه. پس غیرتتون کجاست

 18. جمش کنین این سربال مزخرفو… شوخی و خنده حدی داره …پایتخت ۱ بعدش ۲ …۳….هیچ پیام اخلاقی نداره که هیچ داره لهجه مازندرانی گلستانی و …رو به تمسخر میگیره…خواهشن غیرت داشته باشین اعتراض کنید

 19. مازندرانی ها کجاست غیرتتون که یک مشت تهرانی عوضی دارن مردمتون و فرهنگتون و زبانتون رو مسخره می کنند؟؟ کجایید ؟؟آخه یه حرفی بزنید ؟؟

 20. جلوی پخش این سریال آشغال رو بگیرد .
  سیروس مقدم حالا قهرمان پروری مازندارن رو نشونه گرفته
  این مردک برا پول درآوردن حاضره خودشو هم ……
  اگه مازندارانی باغیرت هنوز هست ، از بختیاری ها یاد بگیره و جلوی پخش این سریال رو بگیره

 21. حرف های آقای حسینی در این مورد کاملا قبول دارم.در سریال پایتخت ۳ لهجه مردم مازندران خیلی به سخره گرفتن.در صورتی که حتی پیرمردها و پیرزن ها در مازندران به این صورت صحبت نمی کنند.

 22. سریال موهن باید تو قیف بشه

 23. قوه قضائیه وارد عمل بشه و توقیف کنه این سریال رو

 24. زشسیتعجب بعد از سه سال صدای یکی در اومد….. باید قطع بشه پخش این سریال توهین آمیز

 25. آیا از اینکه لهجتون سوژه خنده بشه خوشتون میاد؟ شاید تو نشون دادن فرهنگ شما اشتباه نکرده اما فرهنگ مازندرانی ها به هیچ وجه اینطوری نیست. به خاطر وجود امثال شما هابود که اینا این غلط و برا سومین بار تکرار کردند. نگران نباشید پایتخت ۴و ۵ و بلکه ۶ و ۷ البته با اسمهای دیگه ساخته میشه. و اسم مازندران برا همه نماد احمق و سادگی حتی پیش دور افتاده ترین نقاط بی فرهنگ و دور افتاده ایران جا میوفته.

 26. عدم رعایت عزت اجتماعی، عقب افتادگی، ساده لوحی، شکم پرستی، دنیاپرستی، فقدان فکـر و اندیشه‌ی بلند، پرخاشگری، عدم استفاده از علم و دانش و … پیـام سریال “پایتخت” به مردم بود که به جرأت می توان گفت در هیچ کجای ای دیار نمی توانید مشابه این گونه رفتـار ها را در مردم عزیز مازندران یافت.

 27. سلام.
  مازندرانیهای عزیز.
  مدتها قبل ما عربهای خوزستان رو مسخره کردند بعد نوبت به لرها رسید بعد اون حکایت کذایی روزنامه ایران و اهانت به آذریها و امروز شا عزیزان ولایت دار.
  به راستی تا کی باید سکوت کرد؟
  چرا این حضرات به تهران خودشون نمیپردازند؟! که خودشون به اندازه کافی سوژه هستند!! مگه اسم سریال کذایی شون “پایتخت” نیست؟!!!
  دم مسوولان محترم مازندران و گیلان با سکوت تاریخی شون گرم!
  http://aftabnews.ir/fa/news/190184/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87%E2%80%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84%E2%80%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA

  http://paytakhte2.blogfa.com/

  http://alef.ir/vdchixnw.23nwmdftt2.html?99352

 28. سلام.
  مازندرانیهای عزیز.
  مدتها قبل ما عربهای خوزستان رو مسخره کردند بعد نوبت به لرها رسید بعد اون حکایت کذایی روزنامه ایران و اهانت به آذریها و امروز شما عزیزان ولایت مدار.
  به راستی تا کی باید سکوت کرد؟
  چرا این حضرات به تهران خودشون نمیپردازند؟! که خودشون به اندازه کافی سوژه هستند!! مگه اسم سریال کذایی شون “پایتخت” نیست؟!!!
  دم مسوولان محترم مازندران و گیلان با سکوت تاریخی شون گرم!

 29. البته لازم به ذکر است که آقای حسینی دقیقا چند روز بعد از این خبر این آقا با عوامل و دست اندرکاران همین فیلم نشستی داشته و از فیلم برداری و نحوه ساخت آن بازدید انجام داده و از اینها تشکر کرده است
  اینم منبع خبرش
  http://ghaemkhabar.ir/?p=4538

 30. سلام سال نوتون مبارک سال خوبی داشته باشید مراقب حرف زدنمون باشیم تا خدای نکرده حق الناس گردنمونو نگیره حالا بمونه که کی این موجو ایجاد کردو قراره کی سوارش بشه و کجا میخواد برسه مونده تا انتخابات زیاد سیاسیش نکنیم …. بنظرم اصلا نویسنده و کارگردان پایتخت با قائمشهر یها کاری نداره حتی با مازندرانی ها هم کاری نداره لهجه سریال پایتخت مربوط میشه به منطقه علی آباد کتول جرجان فاضل آباد جلین که جز استان گلستان میشه التماس دعا

 31. الهی نصیرمان باش تا بصیر گردیم، بصیرمان کن تا از مسیر بر نگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

 32. جالبه … شما که از ساخت این سریال مطلع بودین
  این سریال در سوادکوه ساخته شد
  هر روز هم خبر میرسید که فلان مسئول رفته برای بازدید ساخت پایتخت ۳ !!!!
  شما باید زمانی که این سریال در پروسه ساخت بود میرفتید، چرا که شماره ۱و ۲ این سریال رو دیده بودین.
  این سریال صرفا با هدف تمسخر مردم ساخته شده.. هیچ باری هم نداره، همه با کج کردن دهنشون بدون اینکه حتی یه کلمه از مازنی بدونن، ادای اونارو در میارن.. اگه این فیلم اخلاقی!! پیرامون قوم ترک ساخته میشد، الان اونا خیلی کارها میکردن …

 33. شاهین نجفی گفت : آآآآآآآآی نقی ، حکم به ارتداد این ملعون دادن..
  سیروس مقدم گفت : نقییییییییییییییی ، این ملعون کماکان آزاده…

 34. یکی نیست ب این تنابنده بگه ک طهران تاهمین چند سال پیش جز دهات مازندران بود و مازندرانیها طهرانو طهران کردن……..

 35. من به طور تقریبی آمار گرفتم اونایی که میگن توهین امیز نیست و قشنگه همونایی هستن که دوساله رفتن تهران خودشونو ننه باباشون یادشون رفته الان جوگیر شدن که هیچی نیس و با مزه اس
  وگرنه کسی که اینجا زندگی میکنه میبینه یه کدوم از اینکاراشون طبیعی نیس
  آخه کدوم دور ازجون بلانسبت همه احمقی گیر میده وسط خونه پایه نزنن که اینجور بدبخت بشن یا بلا نسبت کدوم معمار و بنای احمقی قبول میکنه خودشو اعتبارشو اینجور زیر سوال ببره؟اینا برا خندونن یه سری از مردم از هیچ گونه تمسخری فروگذار نکردن
  من به شخصه فقط پایتخت ۱ و دیدم ۲ رو شکسته بست که ببینم تا کجا دست میندازن ولی ۳ رو هنوز حاضر نشدم ۱ قسمتشم ببینم
  دیگه بسه
  اون روشن فکرایی که میگن توهین امیز نیس شاید واقعا همزاد پنداری کردن باهاشون که اینقد زاضی هستن

 36. چه فایده وقتی اینهمه اعتراض به جایی نمیرسه !!
  مگه وقتی سریال پایتخت ۱ رو ساختن اینهمه اعتراض کردن اتفاقی افتاد ؟!
  اینقدر بهشون خوش گذشت که تا پایتخت ۳ هم رسیدن !!!
  اعتراض الان شما به چه دردی میخوره آخه ؟؟؟ اگه غیرت داشتید توی همون پایتخت ۱ جلوی این تمسخر رو میگرفتین

 37. مشکل ما این نیست که لحجه رو مسخره می کنند یا نه ….اصلی ترین مشکل به زیر سوال بردن فهم و شعور مردم مازندرانه…..مثل خوردن غذای حیوانات

 38. محمد نوشیروانی از بابل

  با سلام خدمت شما و کلیه همکاران عزیز .
  من محمدنوشیروانی ساکن شهرستان بابل هستم که بعنوان یک مازندرانی باید عرض که از کلیه بازیگرانی این سریال اعم
  از بازیگران معروف مثل آقای خمسه که برای خندان مردم با چهره و گریم بسیار زشت و زننده
  و کلماتی بسیار غیر متعارف دراین سریال اند بیسار دلخورهستم … این بازیگران که حتی زبان مادری خودشان را به سخره گرفته اند . بنظر می رسد این بازیگران و کارگردان آنها برای پرکردن جبیب شان حتی حاضرند خودشان را هم بفروشند ….!!!!!
  این بازیگران بجای نمایش ساده زیست
  خونگرم بودن و مهمان نوازی که درکشور زبانزد همه ایران هستند.وبعلی الرغم این همه خدماتی که همشهریان به بازیگران و هنرمندان شان نشان داده اند متاسفانه
  این بازیگران کم عقل و احمق
  این فیلم بر آنها خیانت نموده و با توجه لهجه های که گاها در روستاها استفاده می شود همه آنها را به سخره و مضحکه قرار داده اند ….

  متاسفانه بعلت عدم رسیدگی مسئولین به اعتراضا ت آنها از پایتخت ۱٫ ۲ کاری به جای رسید به پایتخت ۳ با همان متحوای زشت تکرار شود و دل خیلی از هم استانها عزیز را بدرد آورد ه است
  شاید اگرکمی حس شجاعت در رگهای مسولین این استان بود .
  این کارگردان و چند تا هنرپیشه مزخرف جرات پیداکردنند۳ بار این سریال را با همان محتوا بسیار سخیف تکرار کنندو بسازنند.

  درسطح روزی نیست که از این هنرمندان انتقادو یا بدگویی نکند و ….
  متشکرم
  محمد نوشیروانی از بابل

 39. بله راست میگند خب..!!!!!!
  همین دو تا سریال را که مردم میبینند را قطع کنید تا همه مردم برند و سریالهای ترکی خانمان‌برنداز را ببینند
  واقع بینی این منتقدان واقعا کجاست؟

 40. آیا این صحیح است که مردم به مازنی ها خنده میکنن؟ (((:

  آقا شمالی آدم حسابی ما ندیدیم. همه دودوزه بازن.

 41. ای مازندرانیها سران دو قوه کشور مازندرانی هستن سخنگوی حقوق بشر ایران در سازمان ملل مازندرانی هنوز خون سردار حیدر اسماعیلی خشک نشده فرمانده سربازان ایران در سوریه که املی بود ما باید با روحانیون مازندرانی تو هر شهر صحبت کنیم و وادارشون کنیم از شرف مرد ما دفاع کنن و مردم رو بسیج کنن
  پایتخت ۱۰ فروردین رو که دیدم ایران دیگه واسم تمام شد ما از نژاد کاسبی هستیم و برادر روسها باور کنین انها مارو بالای چشمشون قرار میدین
  تهران با ۱۴ میلیون جمعیت فقط یه تختی رو داره تو کشتی چقدره هم اونو با تبلیغات بزرگ کرده در حالی که مازندران عبدالله موحد امامعلی حبیبی ببر مازندران رضا یزدانی و… حتی اسمی از عبدالله موحدی که ۵ دوره قهرمان طلای جهان والمپیک بوده نمیارن حالا کشتی مازندران رو مسخره میکنن
  ما باید طوماری جمع کنیم با امضا گرفتن از مدم گیلان و مازندران وبه اقای پوتین تقدیم کنیم ومراتب علاقه خدمون به پیوستن به فدراسیون روسیه اعلام کنیم از بودن با این کشور اخرش میرسیم به پایتخت بعد از کلی خدماتی که به این کشور اشغال کردیم.
  رضا شاه کجایی ببینی با قومت چه میکنند.

 42. دوستان منتقد، این سریال طنزه،مستند نیست که شما دارید جدی میگیرید. از ویژگیهای مهم طنز خنده دار بودن، اغراق و تفاوت نسبی آن با واقعیت است. اگر این طور باشد که شما می گویید خود فارس ها بیشتر از بقیه حق اعتراض دارن، تو بیشتر طنزها فارس ها انسانهایی دست و پا چلفتی، چاپلوس، زیراب زن، اهل جدل و حاشیه و لاف زن نشان داده می شوند که در شأن فارس های شریف و فهیم کشور عزیزمان نیست!!!!!!!!

 43. سلام هم استانی های عزیز
  چرا اینطوری به قضیه نگاه می کنید؟
  کی میگه هیچ پیام اخلاقی نداره؟
  رفتارهای خانواده معمولی احترام و مهربانی و نوع دوستی و همدلی رو ترویج میکنه. این نظر من نیست. خیلی از غیر مازنی ها اینو میگن.

  جا داره از شبکه استانی خودمون هم انتقاد کنیم…

 44. آره خب راست میگید برای اینکه مردم نرن سراغ سریالهای ترکی و خانمان برانداز! باید یه فیلم فکاهی بسازیم و یه قومی رو به تمسخر بگیریم که مردم رو پای تلویزیون میلی ! آخ ببخشید تلویزیون ملّی نگه داریم !
  اون از اون قضیه تمسخر ترکها اون از تمسخر لرها و کردها دیدن حریفشون نمیشن اومدن مازندرانیا رو مسخره کردن !
  خاک توی سر مسئولینی که مازندرانی هستنو صداشون در نیومد.
  ضمنا نظر بقیه کشور در مورد این فیلم چه اهمیتی ؟؟؟ ۷۵ میلیون جمعیت داریم. گیرم که ۵۰-۶۰ میلیون شعورشون نرسه و چون توهینی بهشون نشده خوششون بیاد و بگن فیلم خوبیه این میشه نظر آخه ؟؟؟ نظر واقعی مال اون ۱۵-۲۰ میلیونی هست که شمالی هستن مازندرانی هستن اینها میفهمن که به اصلاتشون توهین شده نه بقیه کشور !
  مثل این می مونه که ۱۰۰۰ نفر لات و مست برن به ناموس یه نفر با یه خونواده مثلا ۱۰ نفره تجاوز کنن بعد بیان بگن خب ۱۰۰۰ نفر که موافق بودن پس اشکالی نداره کار خوبی بوده !!! عجب !
  خیر سرمون مثلا سران دو سه تا قوه مازندرانی هستن !!! دیگه اینقدر بی غیرت آخه

 45. من ی مازندرانی هستم و بشدت مخالف این فیلم بودم و هستم.شاید بنظر خیلی ها سریال قشنگی بود ولی اصلا از نظر اخلاقی درست نبود. به ما مازندرانی ها توهین شده .و خیلی ها نمیخوان این واقعیت رو قبول کنن.شاید نکاتی ک دوستان میگن محبت و مهمون نوازی مازندارنی ها رو هم نشون داد و نکات مثبتی داشت ولی انقدر توهین و مسخره کردن ک اینها ب چشم نمیان.تو تلویزیون بقول خودشون ملی پخش میشه پس خیلی از مردم تو سراسر ایران این فیلم رو میبینن..شاید ..شاید ک ن مطمئنا خیلی از افراد تو استانهای دیگه هیچ شناخت و اطلاعاتی از ما مازندرانی ها نداشته باشن و با دیدن این فیلم فکر کنن ک واقعا فهم شعور یا حتی لهجه ما ب این صورته..خب البته حق هم دارن..چرا؟چون وقتی تلویزیون ملی کشورش این چیزها رو پخش میکنه فکر میکنن حتما حقیقت داره.
  انقدر ما رو نفهم جلوه دادن ک یعنی غذای حیوون رو نمیتونیم تشخیص بدیم؟..این توهین نیست؟این هم جز طنزشونه؟؟..
  بیشترین کسانی از این فیلم لذت بردن تهرانی ها بودن.چون لذت میبرن از مسخره کردن.لذت میبرن از توهین کردن ب دیگران ب قومیت های دیگه.اونا شاید پایتخت ایران زندگی کنن ولی حتی شعور پایتخت نشینی رو ندارن.فهم و طرز برخورد بلد نیستن.
  مارو مسخره کردن برای خندوندن مردم.برای تفریح مردم فهم و شعور مردم مازندران رو زیر سوال بردن.خیلی حرفا توی دلمه ک آزارم میده و اگه بخوام تایپش کنم ساعتها طول میکشه..ولی تا جایی ک تونستم حرفمو ب اطرافیان یا کسانی ک طرفدار این فیلم بودن گفتم..
  خیلی از کارگردان ها فیلم ساختن..طنزشون هم تلخ بود ولی هیچ توهینی ب کسی نشد.ب قومی توهین نشد.بطور مثال فیلم “قهوه ی تلخ” یا امثال فیلیم هایی کسای دیگه متل این فیلم ساختن.
  همه قومیت ها وقتی ازشون فیلم ساختن ک توهین آمیز بود بشدت اعتراض کردن و موفق شدن حرفشونو ب کرسی بنشونن.
  ولی ما ..نمیگم اعتراض نکردیم , دنبالشو زیاد نگرفتیم.من دوست ندارم چیزهای دروغ تحویل مردم داده بشه اونم درمورد قومیت و اصالت من مازندرانی..

 46. یک سری تازه به دوران رسیده دارن بی خودی شلوغش می کنن و نگران بیت المال هستن .

 47. کی داره بیشتر آبرو می بره ؟ محسن تنابنده یا نوروز ؟

 48. چه ربطی داره فیلمش فیلم تمسخرآمیزی نبودداشت فرهنگ مازنی هارومیگفت وعشق ومحبتشون رو واینکه آخه سیروس مقدم کارگردان جوان وتازه کارنیس که اینطورشماهاکه هیچی ازفیلم نمیدونین فقط ازلهجه این فیلم قشنگ ایرادمیگیریدچراهمیشه به نکات منفی یک فیلم یاهرچیزدیگه ای نگاه میکنیدبه نکات مثبت این فیلم فک کنید
  واقعامتاسفمم برای افکار مسموم بعضی از مازنی هااااااا

 49. مازندرانیها کم خوصله و پرخاشگر و کم ظرفیت هستند روهم رفته ادامهای عصبی و کم دانشی هستند فرق طنز باتمسخررانمی دانند

 50. من نمی‌فهمم چرا بعضی باید اینقدر بی ظرفیت باشند و زود بهشون بر بخوره.
  سریال پایتخت علی آباد رو مشهور کرده و الان همه جای ایران علی آباد و لهجه و فرهنگ اونا رو میشناسن.
  این اتفاقاً خیلی به نفع اهالی علی آباد و اقتصاد این شهر هستش.
  من به مسؤولین علی آباد توصیه می‌کنم تندیس بابا پنجعلی رو در ورودی شهر نصب کنن. خیلی باعث جذب توریست میشه.
  من خودم تاحالا علی آباد نیومدم اما اگه فرصتی شد حتماً باید یه سری بزنم .
  علی آبادیا دوستتون داریم. بوس بوس بوس

 51. همه اینها رو گفتین
  ناهارررررررررررررررررررر نخوردیییییییییییییم

 52. نقییییییییییییییییییییییییییییی
  ناهاااااااااااااااااااااار نخردیییییییم

 53. این همه نامه و گزارش و …. چه فایده؟
  وقتی واس بازی تو سریالی که اصلا روال داستانی خواستی نداره و فقط میخواد ادامه پیدا کنه ملت سروکله میشکونن و حتی خود اعضای نمایش استانمون که سابقه زیادی دارن فقط واس اینکه تو این سریال بازی کنند میگن حاظریم جارو کشم باشیم فقط نقش داشته باشیم و ۳-۴روز صف میکشند واس تست میشه انتظار داشت کنسلش کنند؟
  سریال درحاشیه واس مهران مدیری جنبه طنز و انتقادی داشت پزشکا معترض شدند درجا جلوشو گرفتن اونوقت بعدازگذشت ۳پارت هنوز جلوی این سریال گرفته نشده!
  پارت ۴ ساخته شد!قراره پارت ۵ هم بسازن!اگه واقعا نامه ای رفته باشه و اعتراضی شده باشه باید جلوی این سریال گرفته بشه درصورتی که هیچ اتفاقی نیفتاده
  ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *