آموزش وردپرس
mazandaran

اولین جلسه هم اندیشی روز مازندران در قائمشهربرگزارشد

قائم خبر:به مناسبت ۱۴آبان، روز مازندران اولین جلسه هم اندیشی روز مازندران با حضور علوی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر،باستانی رئیس سازمان میراث فرهنگی وگردشگری ، اساتید مازندران شناسی، پیشکسوتان فرهنگ و هنر استان مازندران، علی اصغری مسئول واحد شعر وادب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به میزبانی قائم شهر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر برگزار شد.

این جلسه با همت دفتر بنیاد هم اندیشی طبری استان با دبیری دکتر حسن پوربا هدف هرچه بهتر برگزار نمودن برنامه های این روز مهم فرهنگی در همه شهرستان های استان و بمنظور ترویج و اشاعه فرهنگ وهنر مازندران،شناساندن فرهنگ بومی این خطه سرسبز بخصوص به نسل جدید،احیای سنتهای اصیل مازندرانی برپا شد.

حسن پور در این نشست ضمن برشمردن اهداف بنیاد طبری اظهارداشت: امسال با هماهنگی مدیران مازندران شناسی ،دفتر بنیاد هم اندیشی طبری دراستان تشکیل شد واین بنیاد درصدد هست تا با ایجاد نمودن شعبه درهمه شهرستانها از همه پتانسیل های فرهنگی و هنری مختلف استان درجهت فراهم نمودن برنامه های جامع وجمعی خوب استفاده کند.

ویدر ادامه تاکید کرد: بنیاد طبری بنیادیست که با ایجاد کار تیمی و گروهی و با نائب رئیسی فریده یوسفی بصورت خود جوش سعی در عملیاتی نمودن ایده های افراد مختلف دارد.

جلالی نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین جلسه مهمترین راه بهبود مشکلات استان را وحدت و وفاق دانست و تصریح کرد:روز مازندران بهانه ایست که ظرفیت های استان را شناسایی و از توانمندیهای هنرمندان رشته های مختلف بهره ببریم وهر شهرستانی طبق ظرفیتهای خود برنامه های خاصی ارائه دهد تا این روز به خوبی برگزار شود.

وی در ادامه افزود: بنیاد طبری ازسال ۸۷ شکل گرفته است و ازهمان سال نیز روز مازندران ثبت شد تا با هدف توسعه فرهنگی پایدار که هدف اصلی بنیاد نیز می باشد در حوزه فرهنگ مازندران به فعالیت خود ادامه دهد.

در ادامه این نشست هریک از حاضرین جلسه به بیان نقطه نظرات ودیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند و راهکار های مختلف برای هرچه با شکوه برگزار کردن روز مازندران ارائه دادند.

در پایان نیزطبق نظر علوی سرپرست اداره فرهنگ و ار شاد اسلامی قائم شهر مصوب شد برای بهتر برگزار شدن برنامه های روز مازندران، با اعزام یک نماینده از استان ، کمیته روز مازندران در شهرستانها شکل بگیرد

منبع : خبرگزاری آریا

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. سلام.تصویری که برای موضوع انتخاب کرده اید نامناسب است.لطفا تغیر دهید.این نقشه مازندران نیست بلکه نقشه ایست که غرب مازندران خواهان جدایی از مازندران آن را طراحی کرده.همانند نقشه ای اسرائیل برای فلسطین طراحی کرده.لطفا نقشه کامل مازندران را بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *