چهارشنبه , ۱ خرداد ۱۳۹۸

بازدید استاندار از کمربندی جنوبی بابل

قائم خبر : دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران که به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از این طرح بازدید کرد ، گفت که امیدوار است با تملک چند قطعه زمین در انتهای این کمربندی و تامین اعتبار مورد نیاز ، این طرح به زودی به بهره برداری برسد.
استاندار مازندران افزود : افتتاح این طرح در آینده نزدیک نیازمند اخذ رضایت از مالکان زمینی است که در مسیر طرح قرار دارد و باید تملک شود.
مهندس نوروزی مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران در حاشیه این بازدید گفت : کمربندی جنوبی بابل ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چند قطعه زمین در انتهای مسیر این طرح وجود دارد که برای تملک آنها مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران افزود : انشاء اله در صورت تامین اعتبار و تملک اراضی این طرح در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
وی گفت : برای احداث کمربندی جنوبی بابل تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و برای تکمیل این طرح ملی نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر هستیم.
کلنگ اجرای کمربندی جنوبی بابل تقریبا ۱۴ سال پیش به دلیل ترافیک سنگین اتومبیل های ورودی به شهر بابل بر زمین زده شد ولی تاکنون به دلیل نداشتن اعتبار کافی به بهره برداری نرسید.
این کمربندی از مسیر جاده بابل به آمل ، شهید صالحی و گنج افروز گذشته و درجاده بابل به قائمشهر و در روستای هتکه پشت به طول ۱۶٫۵ کیلومتر به پایان می رسد.
عملیات اجرایی طرح کمربندی جنوبی بابل از سال ۸۴ به طور جدی آغاز شده و با فعالیت چندین پیمانکار اکنون حدود ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
برای ساخت این کمربندی تاکنون ۷۲ هکتار زمین به ارزش بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال تملک شد.

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 6 =