جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازگشت سالن آمفی تئاتر کتابخانه قائمشهر به زندگی هنری

رئیس اداره کتابخانه عمومی قائمشهر گفت که سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی این شهرستان پس از سال ها انزوا به خاطر به روز رسانی نشدن امکانات ، امسال به عرصه فرهنگی و هنری باز می گردد.

قائم خبر :مرضیه فلاح کردآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که اعتبار لازم برای ساماندهی این سالن از سوی فرمانداری قائمشهر تدارک دیده شده است و بزودی کار بازسازی آغاز می شود.
کتابخانه عمومی قائمشهر در سال ۷۲ تاسیس شد و سالن آمفی تئاتر آن تا سال ۹۰ برای انجام کارهای فرهنگی و هنری مورد استفاده بود ولی با ظهور سالن های جدید با تجهیزات روزآمد ، این سالن از چند سال پیش بلااستفاده ماند و در حال تبدیل شدن به یک مکان متروکه بود.
این سالن با گنجایش ۲۰۰ نفر و مساحت ۴۰۰ متر مربع تا قبل از آنکه به مکان متروکه و غیرقابل استفاده ای تبدیل شود در اکثر اوقات شاهد برگزاری نمایش ، علی الخصوص نمایش های کودک و نوجوان بود.
رئیس اداره کتابخانه عمومی قائمشهر گفت : به روز رسانی و تجهیز این سالن تنها پروژه باقی مانده این اداره است که سرانجام با همت فرمانداری به سرانجام رسیده است .
فلاح افزود : برای بازسازی و احیای این سالن پنج میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شه است که امیدواریم با تخصیص هر چه سریع تر آن ، شاهد بازگشت و احیای این مکان فرهنگی و هنری باشیم .
وی بازسازی این پروژه فرهنگی را شامل تعمیرات کلی از جمله نصب سیستم کامل روشنایی ، صندلی ، میز ، پرده و دیگر ملزومات برشمرد.
شهرستان قائمشهر علاوه بر این سالن ، دارای سه سالن دیگر از جمله مجتمع فرهنگی هنری حر ، سالن ابن شهرآشوب و سالن شهرداری هم است .
در این شهرستان سه کتابخانه عمومی شهری ، ۲ کتابخانه روستایی و یک کتابخانه مشترک وجود دارد.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =