آموزش وردپرس
cinema sala

بازگشت سینما به قائمشهر پس از حدود ۱۵ سال

فائم خبر : رییس اداره فرهنگ و ارشاد قائمشهر گفت : پس از چندین سال رکود و تعطیلی سینما ، هفته آینده فعالیت سینما در این شهرستان آغاز می شود .

سید علی علوی روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : پس از تایید پیشنهاد استفاده از سالن مجتمع فرهنگی هنری حر برای ایجاد سینما از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، اقدامات لازم برای راه اندازی این مجموعه انجام شد.

وی ادامه داد : با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اخذ مجوز اکران و تهیه فیلم ها برای نمایش و فراهم کردن بسترهای لازم از جمله پرده سینمایی ، این امکان برای فعالیت سینما در قائمشهر فراهم شده است .

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قائمشهر ظرفیت سالن مجتمع فرهنگی و هنری حر را ۲۱۸ نفر اعلام کرد و گفت که نمایش فیلم در این سالن اوایل ماه مهر و همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز می شود.

وی نخستین فیلم انتخاب شده برای نمایش در این سالن را محمد رسول الله معرفی و ابراز امیدواری کرد که با ورود بخش خصوصی برای ایجاد سینما ، فضای بیشتری برای شهروندان در این خصوص فراهم شود .

شهرستان قائمشهر پیش از انقلاب اسلامی دارای دو سالن سینما به نام های دیانا ( فجر) و نپتون بود. سینما دیانا در دهه ۲۰ در زمین نساجی قائمشهر برای سرگرمی کارگران نساجی و سینما نپتون هم در نیمه دوم دهه ۴۰ توسط سرمایه گذاری به نام اعرابی ساخته شده بود.

سینما نپتون در جریان انقلاب اسلامی در آتش سوخت و در زمین آن هم بعدها پاساژی به نام سجاد بنا شد.

سینما فجر قائمشهر هم سال ها از سوی سپاه پاسداران اداره می شد تا این که اوایل دهه ۸۰ تعطیل و مردم قائمشهر از داشتن سینما محروم شدند

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۲۰ دیدگاه

 1. سلام ببخشید دقیقا این سینما کجا قرار داره؟

 2. جدی؟؟؟!!!نه بابا!!!مگه قائمشهریها ، سینما م میرن؟؟؟؟؟؟

 3. سلام ادرس دقیق سینما کجا میشه؟؟

 4. چطور یه شهر ۳۰۰ هزار نفری سرانه سینما اونا چقدر میشه؟ ۳۰۰۰۰۰تقسیم بر ۲۱۸ نفر یعنی هر صندلی با ۱۳۷۶ نفر شریک دارن و اگه یک بخواد دوباره فیلم رو ببینه باید ۱۳۷۶ روز بعد نوبتش بشه زیاد نیست چیزی حدود ۴ سال. بعد هر ۴ سال یک فیلم خوبه دیگه مگه ما تو این ۲۰ سال چند بار رفتیم سینما؟

 5. شهری که در ۴۰سال پیش دو سینما داشت وبعد از چند دهه شاهد افتتاح اولین سینما خواهد بود ای ن یعنی آخر توسعه وپیشرفت!!!!!!امیدوارم شهری که خیلی ها ازش به عنوان منچستر ایران یاد میکردندوهنوزم به همین یادش میکنند دوباره شاهد شکوفایی صنعت نساجی باشه این یکی از آرزوهای بزرگمه.

 6. آدرس سینما جدید:قائمشهر-کوچکسرا -بعداززبرگذر-سه راه مرحوم علی محمودی مجتمع بزرگ حر

 7. سینما علی با با چی شد؟

 8. لطفا شماره تماسی از سینما حر مینویسین

 9. فیلم من سالوادور نیستم رو اکران میکنه یا ما بریم ساری
  لطفا جواب بدین

 10. دوستان لطف کنید دوتا بنر تو سطح َشهر بزنید ! اکران فیلم ها رو هم اطلاع رسانی کنید ! فقط تو یکی از اکران هاتون دوتا بنر زدید فیلم حضرت محمد که هیچ کس نرفت !! یکم بیشتر اطلاع رسانی کنید . انگار که ن انگار سینما است ; اصن این قئمشهری ها ۶۰% نمیدونن ک سینما داریم ..

 11. با سلام. در ماه رمضان ساعت اکرن فیلم تغییر میکنه یا نه؟

 12. دقیقا همینطوره اکثر قائمشهریا اصلا نمیدونن سینما دارن تو شهرشون
  لطفا بیشتر اطلاع رسانی کنید و فیلم های در حال اکران رو به صورت بنر تبلیغ کنید
  متشکرم

 13. میشه سایت خود سینمای حر بدین
  که برای اطلاع به سایتشون سر بزنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *