آموزش وردپرس
entekhabat

بررسی وضعیت انتخابات در حوزه قائمشهر

قائم خبر:حوزه پهناور قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی با داشتن دو سهمیه در مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های مهم استان محسوب می‌شود که با یک نماینده اصولگرا (کمال علیپور) و یک نماینده حامی دولت (سید هادی حسینی) وبا رد صلاحیت چند چهره شاخص اصلاح‌طلب،پرونده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را آغاز کرد.

اصولگرایان با اجماع بر روی علیپور و ادیانی توانستند گزینه‌های حداکثری خود را انتخاب کنند اما شورای مشورتی اصلاح طلبان با آنکه توانستند اولین کرسی این حوزه را بدست بیاورند، با اینحال نمی‌شود آنها را برنده انتخابات دانست. چرا که عبدالله رضیان رای خود را آنچنان مدیون این شورا نمی‌داند و دلیل آن روشن است زیرا شورای مشورتی قائمشهر و همچنین لژیونرهای اصلاح طلب قائمشهر که جزو کاندیداهایی بودند که صلاحیت آنها توسط شورای نگهبان تایید نشد، تمام قد در لیست خود از شخصی به نام یوسفعلی جوانی حمایت کردند که تنها ۱۶ هزار رای کسب کرد. بنابراین می‌توان گفت رضیان کمتر از ۱۷ هزار رای خود را مدیون شورای مشورتی اصلاح طلبان قائمشهر که تنها توان بسیج کردن ۱۷ هزار رای را داشت، است. از طرفی تا چند روز قبل از روز انتخابات، شورای اصلاح طلبان حوزه قائمشهر، رضیان را گزینه خود نمی‌دانستند و از اعلام اسم خودداری می‌کردند.

اما از آنطرف احزاب ۱۶ گانه اصلاح طلبان مازندران که از سیاستمداران کارکشته و باسابقه تشکیل شده است با انتخابی عقلانی، عبدالله رضیان و هادی حسینی را در لیست حمایتی خود قرار دادند. البته باید در نظر داشت گروهی از رقیبان هادی حسینی، با وارد کردن شخصی که هم‌نام با وی بود سعی در شکست آرای وی داشتند که راقم این سطور به عنوان یک فعال سیاسی و خبرنگار حوزه انتخابات مجلس که بیش از یک سال است که تحرکات انتخابات مجلس در مازندران را رصد می‌کند، حتی با جستجو در اینترنت نتوانست یک پاراگراف در مورد این شخص اطلاعات پیدا کند. البته این حیله کارگر افتاد و بیش از ۴ هزار رای سید هادی حسینی به اشتباه به سبد کسی دیگر رفت که این موضوع جای بررسی بیشتری دارد که به زودی پایگاه خبری مازندمجلس به آن می پردازد.

با اینحال در روزهای آینده نظر رسمی شورای مشورتی اصلاح طلبان قائمشهر اعلام خواهد شد اما تنها دو گزینه اصولگرا را پیش روی دارند و اگر به نتیجه‌ای به غیر از سکوت برسند باید در مفاهیم اصلاح طلبی که معیار تشکیل شورای هماهنگی اصلاح طلبان شده کمی شک کرد.

این در حالی است که مینایی‌فر دبیر حزب موتلفه اسلامی مازندران در گفت وگو با مازندمجلس عنوان کرد در حوزه انتخابیه قائمشهر هر دو گزینه از برادران ما و متعلق به بدنه اصولگرایی هستند و حزب موتلفه موضع خاصی در این حوزه نخواهد داشت.

مینایی‌فر پیرامون احتمال قرار گرفتن یکی از این دو نامزد در لیست اصلاح‌طلبان گفت: بعید می‌دانم این دو عزیز وارد جریان اصلاح طلب شوند اما اصلاح طلبان هم صاحب نظرند و حق دارند بین صالح و اصلح‌ یکی را انتخاب کنند و این منافی جریان حزبی نخواهد بود. انقلاب اسلامی زمینه آزادی بیان را برای همه فراهم کرده است و همه باید حضور پیدا کنند و گرمای انتخابات را حفظ کنند.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *