آموزش وردپرس
morakabat

برگزاری جشنواره ملی پرتقال در قائم شهر

قائم خبر: همزمان با آخرین روزهای پائیز جشنواره ملی مرکبات در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

از ۴.۵ میلیون تن تولید مرکبات کشور مازندران با ۲.۵ میلیون تن، بیش از ۵۵ درصد تولید مرکبات کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی جشنواره ملی مرکبات، مازندران را پرچم‌دار تولیدات کشاورزی دانست و اظهار داشت: برگزاری جشنواره ملی مرکبات با توجه به تولید بالای مازندران، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دلاور حیدر پور با اشاره به شناساندن محصولات مرکبات از منظر خواص فیزیولوژیکی، دارویی و درمانی بیان کرد: پس از برداشت مرکبات روش‌های فرآوری، بسته‌بندی، بازاریابی و تجارت در سودآوری اقتصادی آن نقش بسزایی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان، اذعان کرد: نمایشگاه مرکبات فرصت خوبی است که آخرین فنّاوری صنایع تبدیلی، بسته‌بندی و درجه‌بندی مرکبات متناسب با سلایق بازارهای هدف با استفاده از آخرین دستاوردهای تحقیقاتی جهان ارائه شود.

شب یلدا نمایشگاه مرکبات برگزار می‌شود

فرماندار قائم‌شهر جشنواره مرکبات را کار ترویجی و آموزشی معرفی کرد و ادامه داد: در این جشنواره از پرورش نهال تا عرضه مرکبات به بازار، به‌صورت عملی توسط مروجین حوزه جهاد کشاورزی به نمایش گذاشته می‌شود.

مهدی محمدی از برگزاری جشن شب یلدا در جشنواره مرکبات خبر داد و گفت: مقارن این جشنواره در شب یلدا همه در زیر کرسی سایت نمایشگاهی مازندران گرد هم می‌آیند و در غرفه‌های مخصوص شب یلدا خوراکی‌های شب یلدا و دستاوردها و تولیدات بومی و محلی به بازدیدکنندگان عرضه می‌شود.

خاطرنشان می‌شود: جشنواره ملی مرکبات از ۲۹ آذر لغایت سوم دی‌ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های دائمی استان مازندران واقع در قائم‌شهر برگزار خواهد شد.

 

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. خبر جالبی بود.
    ولی کاش عکس درخت پرتقال را می گذاشتید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *