آموزش وردپرس
shatranj

برگزاری مراسم اختتامیه لیگ برتر شطرنج مازندران+عکس

مراسم اختتامیه لیگ برتر شطرنج استان مازندران روز گذشته با حضور نصرالله پریچهره سرپرست فدراسیون شطرنج برگزار شد.در این مراسم ضمن اهدای جوایز به قهرمانان لیگ برتر از مدال آوران آسیایی این استان نیز تقدیر به عمل آمد.

شانزدهمین دوره رقابت قهرمان ‎های لیگ برتر شطرنج مازندران، شب گذشته به کار خود پایان داد و تکلیف تیم‎های برتر مشخص شد.

آیین اختتامیه این رقابت‎ها با حضورنصرالله پریچهره سرپرست فدراسیون شطرنج، اعضای هیئت رئیسه و پیشکسوتان شطرنج مازندران و همچنین بازیکنان و خانواده‎های شطرنج این استان در سالن هتل نوید ساری برگزار شد.

قابل ذکر است تیم قائمشهر در این دوره از مسابقات مقام چهارمی را کسب کرد و تنها تیم حاضر در این مسابقات بود که تمام اعضای آن قائمشهری بودند ولی بعضی از تیم ها از بازیکنان شهرها و استان های دیگر کمک گرفتند.حتی تیم های برتر این تورنمنت ،بهشهر و ساری از بازیکنان قائمشهری استفاده کردند.

محمد علی نژاد رئیس هیات شطرنج استان مازندران در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون در این خصوص گفت: لیگ برتر شطرنج استان مازندران با پیروزی تیم لمرد بهشهر در میان ۲۱ تیم شرکت کننده به پایان رسید. دامون ساخت شمال مازندران و رامسر هم به ترتیب در رده های دوم و سوم جدول جای گرفتند.

وی افزود: مراسم اختتامیه لیگ برتر شطرنج با حضور نصرالله پریچهره سرپست فدراسیون شطرنج برگزار شد و ضمن اهدای جوایز ، لوح و مدال به سه تیم برتر و میزهای اول تا هفتم لیگ برتر، از ۴ دختر شطرنجباز استان که در رقابتهای آسیایی موفق به کسب مدال شدند تقدیر به عمل آمد. قرار است از آرین غلامی و علیرضا فیروزجا دیگر مدال آوران شطرنج مازندران که هم اکنون در رقابتهای مسترز قطر حضور دارند تقدیر شود.

رئیس هیات شطرنج استان مازندران ادامه داد: مراسم توزیع جوایز با حضور سرپرست فدراسیون شطرنج برگزار شد و ایشان همچنین حکم داوری فیده آقای محمدی داور مازندرانی را نیز به وی اهدا کرد.

علی نژاد در پاسخ به این سوال که سطح شطرنج استان مازندران را چطور ارزیابی می کنید گفت: شطرنج مازندران پتانسیل بسیار زیادی دارد و بازیکنان ما حتی در رده های پایه و ۶ سال هم بسیار قوی هستند. خوشبختانه پشتوانه بسیار قدرتمندی اریم و در رده های ۶-۸-۱۰ -۱۲ و ۱۴ سال خیالمان راحت است چرا که شطرنجبازان بسیار خوبی داریم و امیدواریم که بتوانیم در آینده شاهد موفقیت های استانی و ملی بیشتری از ورزشکارانمان باشیم

در این دوره از مسابقات بازیکنان مطرحی همچون استاد بزرگ همایون توفیقی(گیلان)،استاد بزرگ اصغر گلی زاده(آذربایجان شرقی)،استاد بین المللی مازیار باقری(خراسان شمالی)،استاد بین المللی ویرجینوس گرابلیاس(کشور لتونی)،استاد بین الملل بانوان آناهیتا غلامی،استاده فیده آرین غلامی،استاد بزرگ بین الملل مسعود مصدق پور(خراسان رضوی)،استاد بزرگ بین الملل پرهام مقصودلو(گلستان)،استاده فیده محسن وقار(قزوین)،استاد بزرگ بین الملل خلیل موسوی(گیلان)،استاد فیده مبینا کلانتری و استاد فیده مبینا علی نسب شرکت کرده بودند.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *