آموزش وردپرس
farshbaf

بزرگترین مشکل شرکت نساجی قائمشهر طرح انتقال کارخانه است

قائم خبر – عبدالرضا نجفی:مدیرعامل کارخانه نساجی قائم شهر (شماره یک) امیدوار است بزودی طرح انتقال و نوسازی این شرکت صورت پذیرد…

به سراغ مهندس مسعود فرشباف مدیرعامل کارخانه نساجی قائم شهر(شماره یک) رفتیم. این کارخانه هم اینک با بیش از ۲۲۰ پرسنل در قلب شهرستان قائم شهر بدون سرو صدا مشغول فعالیت است و کارگران آن بصورت کامل حق و حقوقشان را دریافت می کنند. جهت اطلاع از آخرین وضعیت این کارخانه به سراغ مدیرعامل آن رفتیم.

آقای فرشباف سوابق خودتان را بیان کنید.

بنده در سال ۶۸ از دانشگاه امیرکبیرتهران (پلی تکنیک) در رشته صنایع نساجی فارع التحصیل شده ام. از سال ۶۸ الی ۷۴ در شرکت فخر ایران در ابتدا بعنوان رییس سالن بافندگی و در نهایت بعنوان مدیر تولید و مهندس ارشد مشغول بخدمت بوده ام. از سال ۷۴ الی ۷۷ بعنوان رییس کارخانه نساجی مازندران(تلار)؛ از سال ۷۷ لغایت ۸۰ بعنوان عضو هیات مدیره و معاونت بازرگانی شرکت چیت سازی تهران، عضو هیت مدیره نساجی بابکان آمل و رییس هیات مدیره لینترپاک و نساجی چوخا و چندجای دیگر که از حوصله خارج است بوده ام. از سال۱۳۸۰ تا ۱۳۸۵ بعنوان عضوهیئت مدیره و مدیرعامل شرکت نساجی قائم شهر؛ ۸۵ لغایت ۹۰ مدیرعامل شرکت تولیدی خزرتافته و از سال ۱۳۹۰ تا ۹۳ بعنوان مدیرعامل شرکت فیبر نوری و برق آفتابی مشغول فعالیت بوده ام. از سال ۱۳۹۴ مجددا بعنوان مدیرعامل در خدمت کارخانه نساجی قائم شهر(شماره یک) هستم.

چند پرسنل و کارگر هم اکنون در نساجی شماره یک مشغول فعالیت هستند؟

بیش از ۲۲۰ کارگر و پرسنل

بزرگترین مشکل کارخانه نساجی قائم شهر (شماره یک) را در چه می دانید؟

شکل واگذاری آن در اصل ۴۴ قانون اساسی. بزرگترین مشکل کارخانه در حال حاضر طرح انتقال آن به خارج شهر و بازسازی و نوسازی شرکت بوده که مصوبه هیئت دولت را نیز در سال ۸۳ به همراه دارد و زمین مورد نظر هم انتخاب شده ولاکن به دلیل اینکه در لیست واگذاری برابر اصل ۴۴ قانون اساسی قرار گرفته امکانات لازم برای این انتقال در حال حاضر مهیا نیست و امیدواریم در آینده خیلی نزدیک این امکانات فراهم شود تا کارخانه از وضعیت موجود نجات یابد.

درحال حاضر چه محصولاتی در این کارخانه تولید می شود و چه واحدهایی فعال هستند؟

این شرکت از امکانات نسبتا خوبی در تولید برخوردار می باشد. از خط ریسندگی که ابتدا الیاف به شکل نخ تبدیل میشود تا انتها که پارچه تولید می شود. فقط به دلیل مستهلک بودن سیستم رنگریزی امکان چاپ و تکمیل آن وجود ندارد که انشالله در بحث انتقال کارخانه حتما در بازسازی و نوسازی مدنظر قرار خواهد گرفت و کارخانه بصورت یک کارخانه کامل در صنعت نساجی فعالیت می کند.

محصولات این کارخانه در چه شهرهایی به فروش میرسد؟

در کل کشور محصولات تولیدی آن قابل عرضه می باشد. زمانی که قسمت رنگریزی ما بطور کامل فعالیت کند. چون فقط پارچه تکمیل شده است که می تواند در کشور مستقیما به مشتری تحویل داده شود. قرارداد بخش عمده محصولات این کارخانه در حال حاضر فروش مثقال خام است و شرایط به دلیل سکون و تعطیلی بخش رنگریزی این کارخانه که ما بخشی از آن را فعال کرده ایم فراهم نیست ولی امیدوارم بتوانیم بصورت صددرصد آن را فعال کنیم.

از حمایت مسئولین سیاسی شهرستان برای کمک به نساجی قائم شهر(شماره یک) رضایت دارید؟

مسئولین سیاسی شهرستان بخصوص فرماندار شهر تا به امروز بسیار بسیار همراه و کمک این مجموعه بوده اند و امید داریم برای بعدها هم به همین شکل باشد. ولی فرماندار نباید تنها باشد و نماینده های شهر که در واقع اساس و رکن کمک می توانند باشند آنها هم انشالله در آینده کمک خواهند کرد.

آیا کارخانه نساجی قائم شهر(شماره یک) و نساجی مازندران(شماره سه) با یکدیگر ارتباط کاری دارند؟

خیر. درصورتی که می توانند بایکدیگر ارتباط خوب و تنگاتنگی داشته باشند به دلیل اینکه سهامداران کارخانه نساجی مازندران از یکدیگر جدا هستند و هیات مدیره اش هم با همدیگر هیچ سنخیت و ارتباطی ندارند نتوانستند یک مجموعه خوب، فعال و پویا را برای شهرستان قائمشهر داشته باشند که امید داریم در انتخابات جاری مجلس نماینده هایی که انتخاب می شوند این وصلت کاری را فراهم کنند.

به نظر شما صنعت نساجی چه جایگاهی در کشور دارد؟

صنعت نساجی در کشور جایگاه بسیار بسیار خوبی داشت. از نظر اشتغال دومین صنعت کشور بود ولی متاسفانه کم لطفی هایی که در طول سالیان اخیر شامل حالش شد باعث آن شده نتواند جایگاه خودش را درست حفظ کند و مسئولین هم به نظر من به هیچ عنوان روی خوش به آن نشان ندادند. صنعت نساجی می تواند در این کشور اشتغال بسیار مفید و سازنده ای در پی داشته باشد ولی متاسفانه شخصا از طرف مسئولین همتی بابت آنکه این صنعت درکشور رونق بگیرد ندیدم.

چرا بسیاری از مردم قائمشهر نمی دانند نساجی شماره یک مشغول فعالیت است؟

چون همیشه ساکت و آرام بوده است. همیشه جایی که آرام است برای مردم ما جلب توجه نمی کند و کارخانه هم هیچ گونه تبلیغاتی بابت کارهایش درواقع ندارد که انشالله با حضور روابط عمومی جدیدمان این کار به سرانجام میرسد.

حرف پایانی؟

خواهشی از مسئولین کشور و شهرستان دارم که امکان اشتغال برای حداقل سیصد کارگر جوان این شهر در کارخانه نساجی قائمشهر فراهم است و نیایند زمینه اشتغالی که وجود دارد را از بین ببرند و یا مشکلات را پیگیری نکنند تا خودش به مرور از بین برود. خواهش میکنم اگر صحبتی می کنند که ما نسبت به جوانانمان دلسوز هستیم و شعار اشتغال می دهند بصورت جدی پای کار بیایند تا این جوانان حفظ شوند و انشالله اشتغال آنان تامین باشد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. مهندس عزیز ایا جنابعالی یکماه حقوقتون دیر شده|؟؟؟؟؟ ایا درد کارگری که ۶ماه حقوق نگرفته مبدونی؟؟؟ایا میدونی دیگه نون هم نسیه میخرن؟؟؟ایا میدونی دخترشون بخاط جهیزیه ۴ساله منتظره باباش بخره؟؟؟؟ایا میدونی اجاره خونشون نمیتونه بده صاحب خونه تهدید کرد اسباب و اثاثیه میریزه بیرون؟؟؟؟؟ایا میدونه داره سال جدید میاد هنوز عیدی نگرفتن؟؟؟؟؟؟ایا میدونی از بی پولی دیگه اعتباری تو بازار ندارن؟؟؟؟ شما چی مهندس که نیاز ندارین ؟؟؟؟ از قدیم گفتن درد شکم گرسنه رو شکم سیر نمیدونه؟؟؟؟؟ خدا خودش به کارگر زحمت کش صبر بده که با این وجود باز سرکارش میاد و کار میکنه……. خدایا به دستهای پینه زده و دلهای شکسته و تنهای خسته شون ارامش و صبر بده.امین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *