آموزش وردپرس
792488_633

اشک‌های بهداد سلیمی

 قام خبر: دو نقره و یک برنزحاصل تلاش پهلوان خسته قائمشهری. سلیمی در این خصوص در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: از روی تک تکتون شرمنده‌ام. حلالم کنید. نمی‌دانم با چه رویی به ایران برگردم و با شما روبرو شوم. وی از فرط ناراحتی در هنگام مراسم توزیع مدال اشک ریخت. او در مدتی که سرود روسیه در حال پخش بود نتوانست جلوی اشک‌هایش را بگیرد.

متاسفانه بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون نتوانستم تمرینات خوبی داشته باشم. اجبار ملی‌پوشان برای حضور در ۲ مرحله رقابت‌های لیگ هم اشتباه بزرگی بود که در کیفیت کار من و دیگر نفرات تاثیر منفی گذاشت. در مجموع من با ۸۰ درصد توانایی خودم در رقابت‌های جهانی شرکت کردم. در مجموع خودم دوست داشتم قهرمان جهان شوم ولی معتقدم هر کس که بیشتر تلاش کند قهرمان می‌شود. امروز هم حق روسلان آلبگوف بود که مدال طلای مجموع را به دست بیاورد.

سلیمی با اشاره به اتفاقاتی که منجر به دوری یک ساله او از میادین ورزشی شد، تصریح کرد: بعد از المپیک به دلیل دوری یک ساله من از صحنه رقابت‌ها بدنم با افت مواجه شد. متاسفانه وزن بدنم بیش از اندازه بالا رفته و من از این بابت رنج می‌کشم. به همین خاطر در وهله ول باید چربی بدنم را کاهش دهم تا بهتر بتوانم وزنه‌ها را مهار کنم. از اینجا به بعد باید به فکر این باشم که روی رکوردها و سبک تمرینی‌ام تغیراتی ایجاد کنم.

قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در ادامه با انتقاد از مسئولان ورزش عنوان کرد: مسئولان ورزش کشور اگر از این پس از بهداد سلیمی یا دیگر ورزشکاران طراز اول کشور مدال طلا می‌خواهند باید حمایت بیشتری از آنها داشته باشند. این نمی شود که انتظارها از بهداد سلیمی در حد ۱۰۰ باشد اما رسیدگی‌ها در حد صفر. ما در شرایط بدی در تهران تمرین می‌کنیم. وضعیت تغذیه ورزشکاران به هیچ وجه خوب نیست. وضعیت خوابگاه‌ها هم به هیچ وجه در شأن یک ورزشکار ملی نیست.

سلیمی با عذرخواهی از مردم بابت کسب مدال نقره دسته فوق سنگین گفت: باید بگویم من شرمنده مردم شدم. اما اگر قرار است این مدال نقره سال آینده و یک سال بعد از آن در المپیک به مدال طلا تبدیل شود باید بیشتر از قبل به ورزشکاران رسیدگی کرد. من واقعا در رقابت امروز کم نگذاشتم وبا تمام توان وزنه زدم اما واقعا رسیدگی و امکانات در سطح خوبی نیست. من نمی‌گویم به اندازه فوتبال به رشته‌هایی مثل وزنه‌برداری توجه شود اما حداقل می‌توان یک دهم فوتبال که در این سال‌ها هیچ افتخاری برای کشور رقم نزده، به رشته‌های مدال‌آور توجه کرد.

behdad-salimi

در حرکات یکضرب بهداد زمانی به صحنه آمد که کار ۱۰ وزنه‌بردار به پایان رسیده بود و به جز الکسی لوچوف و روسلان آلبگوف روس کار تمام وزنه‌برداران به پایان رسیده بود.

بهداد کارش را با موفقیت در مهار وزنه ۲۰۶ کیلویی آغاز کرد، سپس وزنه ۲۱۱ کیلویی را درخواست کرد که در مهار آن ناموفق بود. سلیمی در حرکت سوم نیز موفق به مهار این وزنه نشد تا مدال نقره یکضرب را کسب کند.

روسلان آلبگوف از روسیه به مدال طلا رسید و یوهنی ژارناسک از بلاروس برنز گرفت.

حرکات دوضرب نیز در حالی آغاز شد که با انصراف وزنه‌بردار ارمنی ۱۲ وزنه‌بردار با هم به رقابت پرداختند. در این حرکات نیز سلیمی به همراه دو رقیب روس خود در جدول استارت لیست نسبت به سایرین بیشترین وزنه درخواستی را داشتند.

سلیمی حرکت اول خود را با مهار وزنه ۲۴۶ کیلویی با موفقیت آغاز کرد. وی سپس درخواست وزنه ۲۵۱ کیلویی را کرد که این بار هم این وزنه را با موفقیت مهار کرد.

در حرکات دوضرب رقابت بهداد سلیمی با وزنه‌برداران روس هیجان بیشتری داشت و این بار هم این ۳ وزنه‌بردار برای کسب مدال طلای دوضرب رقابت سنگینی را پشت سر گذاشتند.

در نهایت سلیمی در انتخاب سوم خود موفق به مهار وزنه ۲۵۷ کیلوگرم نشد از از کسب مدال طلای دوضرب و مجموع باز ماند وبا ۴۵۷ کیلو نایب قهرمان  مجموع شد.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

  1. بهنام افتخاری

    خسته نباشی پهلوان ، خدا قوت ، برای ما همان قویترین مرد جهانی .

  2. خــــــــــــــــــــــدا قـــــــــــــــــــوت پــــــــــــــــــهلــــــــــــــــوان

  3. هنوز قویترین مردسالی ،مگه شرایط کیانوش باشرایط شما متفاوت بو د؟؟پس چرا طلا گرفت؟؟نقره تو ،هم برامون ارزشمنده مثل طلات ولی پسرجان توجیه نکن یه کم عاقلانه حرف بزن دلم خیلی سوخت وقتی که اشک می ریختی درکت میکنم ،هنوز راه زیادی داری ….یه کم گذشته ات را جبران کن از” کوروش باقری عذر خواهی کن”،همچنان دوستت داریم ممنونم که شهرمون رو سربلند کردی با دونقره ویک برنز که ارزش زیادی دارد واز همه مهمتر سهمیه ی المپیک مونه.سپاس وسپاس .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *