آموزش وردپرس
zir-gozar-tork-2

بهره برداری از پنج طرح عمرانی و خدماتی در دهه فجر

ˈ سید جعفر حسینیˈ روز یکشنبه در نشستی خبری ، گفت: برای اجرای این طرحها بیش از ۴۲ میلیارد ریال هزینه شده است .

وی در تشریح طرحهای شهرداری قائمشهر که در دهه فجر به بهره برداری می رسد ، اعلام کرد: ایجاد پارک قائم محله به وسعت دوهزار و ۶۰۰متر مربع و با نصب وسایل بازی کودکان و ست ورزشی از جمله این طرحها است .

شهردار قائمشهر از بهسازی پارک سید محله در وسعت دو هزار و ۵۰۰متر مربع بعنوان دیگر طرح قابل بهره برداری در این دهه نام برد و اضافه کرد :ست ورزشی شهروندان، وسایل بازی کودکان و امکانات نقاشی روی دیوار از جمله امکاناتی است که در این پارک فراهم شده است .

وی از ایجاد دور برگردان در خیابانهای قائمشهر بعنوان اولویت کاری شهرداری برای کاهش تراکم ترافیکی و خسارات ناشی از تصادفات یاد کرد و گفت:نخستین دور برگردان درون شهری در منطقه افراقلم با ۶۰۰میلون ریال هزینه ساخته شد و در دهه فجر به بهره برداری می رسد .

حسینی از افتتاح زیر گذر چهار راه ترک محله با صرف هزینه پنج میلیارد ریالی بعنوان دیگر طرح قابل افتتاح شهرداری یاد کرد.

وی از اجرای فاز اول تقاطع غیر همسطح الغدیر در مسیر پرتردد خیابان امام خمینی(ره) به کمربندی غربی قائمشهر واقع است خبرداد و گفت:برای اجرای فاز نخست این طرح ۳۵ میلیاردریال صرف شد که ۲۰ میلیاردریال از اعتبارات دولتی تامین شد .

شهردارقائمشهر پیش بینی هزینه اجرای کامل این طرح را ۸۰میلیاردریال اعلام کرد و افزود: همچنین تاکنون ۷۳ میلیاردریال بغیر از هزینه اجرا صرف پرداخت غرامت و تسهیلات برای تملک اراضی محل اجرای طرح شد .

وی در ادامه به بودجه ۴۵۰ میلیاردریالی شهرداری قائمشهر درسال ۱۳۹۲ اشاره و تصریح کرد: ۱۱۰ میلیاردریال از این اعتبار مربوط به فروش املاک بود .

به گفته شهردار قائمشهر تاکنون بغیر از فروش املاک ۳۵۰ میلیارد ریال از این بودجه تامین شده است .

وی علت اجرایی نشدن بودجه شهرداری قائمشهر از محل فروش املاک را بخشی مربوط به کندی روند اجرای طرح بزرگ و مهم تجاری نگین شمال دانست و گفت:بعد از گذشت پنج سال از اجرا ، این پروژه تنها ۱۵درصد پیشرفت دارد .

شهردار قائمشهر گفت: شهرداری قائمشهر در بودجه سال ۱۳۹۲ پیش بینی کرد تا از فروش این واحدها ۶۰میلیاردریال کسب درآمد بکند که این امر محقق نشده است .

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۴ دیدگاه

  1. آقای شهردار امیدوارم بازگشایی جاده بابل را بعنوان فاز یک الغدیر به شورای شهر فالب نکنی

  2. الغدیر و زیر گذر ترک محله که مال دوره صالح زاده .. میخواد دور برگردان افتتاح کنه ؟؟؟ واقعا جای تاسف داره .. تازه دور برگردان خ بابال و تهران هم که کنسل شد.. این همه درخت قطع شد… بدون فکر .متاسفم واسه شهرم

    • چرا نمیفهمی درخت خیابان بابل برای بلوار قطع شد واسه روز درخت کاری ۲۰۰۰تا درخت کاشته میشه نمیدونی حرف نزن خیابان ساری هم درخت کاشتن فعلن و هر چهار بلوار اصلی نیز کاشته میشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *