آموزش وردپرس
karkhane-nassaji

به‌دلیل وجود مدیران نالایق، کارخانه نساجی دچار بحران شده بود

  قائم خبر:کارخانه نساجی مازندران با قدمتی نزدیک به ۸۰ سال در قائمشهر یکی از قطب‌های نساجی در ایران راه‌‌اندازی شد. این کارخانه حدود ۲۰ سال قبل به دلایل مختلفی چون سوء‌مدیریت و عدم نوسازی و بازسازی دچار بحران شد. همچنین به‌دلیل وجود مدیران نالایق، این کارخانه بیش از پیش دچار بحران شد. به‌عبارت دیگر مدیران این مجموعه در طول مدیریت خود حتی اقدام به بازسازی و نوسازی این کارخانه نکردند و همین مساله موجب شد در سال ۹۱ این کارخانه تعطیل شود. این کارخانه با چهار مساله اصلی روبه‌رو بود که بازنشستگی و مطالبات کارگران، راه‌اندازی کارخانه و سرمایه‌گذار ازجمله این موارد بود که امروز با تلاش و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته از سوی دولت یازدهم، این مجموعه مجددا راه‌‌اندازی شد و امید را به خانه‌های مردم بازگرداند.

برای راه‌اندازی کارخانه نساجی مازندران، بخشی از مطالبات کارگران در

سال‌های گذشته پرداخت شد و بعد از آن کارخانه قدیم آن راه‌اندازی شد. بخشی از دستگاه‌های این مجموعه از قبل در قالب آهن قراضه فروخته شد و هم‌اکنون به‌صورت دستگاه‌های دسته دوم در شهرک‌های صنعتی قائمشهر فعال است.

حتی کارخانه شماره دو آن که محلی برای بافت گونی بود، به شرکت سایپا داده شد تا راه‌اندازی شود اما این کارخانه هم‌اکنون تبدیل به محلی برای دپوی ماشین‌های قراضه شده است.

اتفاق دیگری که در این مجموعه رخ داد، تغییر سرمایه‌گذار ترک با سرمایه‌گذار ایرانی بود چراکه سرمایه‌گذاران ترک ‌انگیزه لازم را برای کار در ایران نداشتند به همین دلیل سرمایه‌گذاری ایرانی به نام علم بیگی جایگزین ترکیه‌ای‌ها شد و همین مساله موجب شد کارها با شدت بیشتری پیگیری شود. به مرور زمان دستگاه‌ها نیز فعال شد و مطالبات کارگران و سنوات آنها با کمک سرمایه‌گذار و مدیرعامل بانک ملی (از طریق آزادسازی حدود ۱۵ میلیارد ضمانتنامه الی‌سی) و همکاری مسئولان منطقه و استان پرداخت شد.

در این کارخانه قدیمی حدود هزار نفر و با ظرفیت ۹۰ درصد مشغول به ‌کارند و بخش اشتغال این شهر را تقویت کرده است. مطالبات کارگران این مجموعه نیز حدود هشت تا ۱۲ میلیارد تومان است که از روز شنبه تاکنون حدود پنج میلیارد تومان از این مطالبات پرداخت شده است و باقی نیز به مرور پرداخت خواهد شد. علاوه‌براین به محض اینکه مطالبات پرداخت شود، مقدمات راه‌‌اندازی خط رنگ و خط بافنده و ریسنده فراهم می‌شود و بعد از آن نیز ال‌سی باقی دستگاه‌ها تمدید و گشایش می‌یابد.

با این تفاسیر راه‌اندازی این کارخانه توسط دولت یازدهم و وحدت عمومی، امید را به کارخانه، خانه‌های مردم و شهر بازگردانده است و تاثیر بسزایی در رونق و توسعه اشتغال در این شهر داشته است.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۵ دیدگاه

  1. خدا رو شکر که بالاخره مشکل طلب کارگران نساجی در حال شدن هست. همچنین تشکر و قدردانی از فرماندار محترم قائمشهر. تشکر قدردانی ویژه و خسته نباشی از نماینده محترم و زحمت کش قائمشهر جناب اقای مهندس کمال علیپور که در این مورد زحمات زیادی کشیدن. انشاالله در اینده شاهد پیشرفت بیشتر نساجی و اشتغالزایی جوانان قائمشهری باشیم.

  2. امروز صبح در بانک یکی از کارگران اومد و طلب خود را که می گفت ۶ سال تاخیر داشت مبلغ ۳۰ ملیون تومان ریخت تو حساب سپرده می گفت از ما فیلمبرداری کردن و عکس گرفتن و خودکار هدیه دادن و به مدیران بانک ابلاغ کردند سریعتر غیر نوبت چک انان را نقد کنند خدا را شکر کلی وضع مردم تغییر می کنه ولی بهتره به فکر اشتغال و ازدواج جوانان باشید ایشالله با راه اندازی مجدد کارخانه صنعت قائمشهر تحولی پیدا می کنه هرکسی داره کمک می کنه خدا بهش خیر بده

  3. شهروند قائمشهری

    چرا هروقت صحبت از کارخانه میشود مسئله سایپا را وارد میکنند و انجا را محل دپوی ماشین قراضه اینطور نیست سایپا یک شرکت صد درصد دولتی با فعالیتهای اقتصادی مهم به نمایندگی سایپا کشور در چند استان شمالی و محجل اسقاط خودرو ÷دوگانه سوز ÷تولید روکش صندلی و فعالیتهای گوناگون که تعداد زیادی از جوانان در این مکان مشغول بکارند .د

  4. کوچه شهیدمتانی

    حسینی وعلیپور که او ره پل بن در هاکردنه خله خله خسته بینه.

  5. حسینی و علیپور نتونسنه اتا مسول قائمشهری بومی بکارن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *