آموزش وردپرس
serghat

به دام افتادن دزد زبل مغازه‌های قائمشهر

بازی‌های موش و گربه دزد زبل مغازه‌های قائمشهر در ایستگاه پمپ بنزین به خط پایان رسید.

به گزارش قائم خبر، این دزد حرفه ای هر بار بعد از دستبرد زدن به یک واحد صنفی با فرار به پایتخت زندگی پنهانی‌ای داشت.

اقدامات پلیس برای ردیابی و بازداشت این مرد به دنبال دریافت گزارش‌هایی از وقوع سرقت از مغازه‌ها در سطح شهر قائمشهر در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش‌ها دزد ناشناس نیمه شب با اطمینان از حضور نداشتن صاحب مغازه در محل کارش ، وارد آنجا شده و نقشه خلافکارانه خود را اجرایی می کرد. با توجه به شیوه مشابه به کار رفته در اغلب سرقت‌ها، ‌پلیس دریافت که احتمالاً دزد یا دزدان یک گروه و یا فرد خاص است. بدین ترتیب مأموران، تحقیقات برای ردیابی و شناسایی دزد یا دزدان را در دستور کار خود قرار دادند. در نخستین اقدام مأموران با حضور در مکان‌هایی که مورد سرقت واقع شده بودند دست به تحقیقات میدانی در باره نحوه و شکل وقوع سرقت‌ها زدند. تحقیق از ساکنان منطقه و کسانی که دزد را دیده بودند نیز مرحله بعدی بررسی‌های پلیسی بود. در ادامه کار مأموران پلیس قائمشهر دوربین‌های مداربسته موجود در اطراف مغازه‌های مورد دستبرد قرار گرفته را تحت بررسی‌های دقیق و فنی قرار دادند.

نتیجه همه بررسی‌ها و تحقیقات مأموران مشخص کرد که این تبهکار یکی از دزدان جوان و حرفه ای است که به خاطر شگرد‌های ویژه‌اش در ارتکاب به سرقت به «ممد زبل» شهرت یافته است.

بدین ترتیب با شناسایی این مرد عملیات شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار مأموران قرار گرفت اما وی هر بار بعد از عملی کردن نقشه سرقت از استان خارج شده و با فرار به تهران زندگی پنهانی را شروع می کرد.

سرهنگ محمد علی اتباعی طبری فرمانده پلیس قائمشهر در این باره به خبرنگار شوک گفت:در پی وقوع سرقت‌های سریالی از مغازه‌ها تحقیقات لازم انجام و با حضور کارشناس تشخیص هویت و افسر پی‌جو از همه صحنه‌های سرقت به صورت فنی بازدید و اثربرداری انجام شد.

بررسی‌ها مشخص کرد که دزدی‌ها توسط یکی از دزدان حرفه‌ای به نام محمد رضا ۳۰ ساله اهل و ساکن قائمشهر معروف به ممد زبل انجام می شود. وقتی در بررسی‌ها مشخص شد که محمدرضا به تهران فرار کرده و در آنجا زندگی پنهانی را آغاز کرده است، مشخصات و نشانی‌های ظاهری وی در اختیار همه نیروهای پلیس مستقر در ورودی‌های استان مازندران قرار گرفت تا اینکه چندی پیش اطلاعاتی به دست آمد که نشان می داد دزد تحت تعقیب به قائمشهر بازگشته است. با توجه به این یافته‌ها پلیس پاتوق‌های احتمالی وی را تحت کنترل‌های نامحسوس خود در آورده و سرانجام هنگامی که او وارد یکی از پمپ بنزین‌ها شده بود از سوی پلیس غافلگیر شده و بازداشت شد.

با وجود انکارهای محمدرضا در جریان بازجویی‌های نخستین، وی هنگامی که با ارائه دلایل و مستندات غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان روبه‌رو شد ناچار شد سرقت‌ها را به گردن بگیرد. دزد بازداشت شده تاکنون در بازجویی‌های انجام گرفته به هفت سرقت اعتراف کرده است و تا انجام تحقیقات تکمیلی با صدور قرار قانونی در اختیار پلیس است.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۲ دیدگاه

  1. سلام.ممنون از پلیس.

  2. سلام و درود به شما
    مطالب و گزارش های شما عالیه
    ممنون میشم اگه در مورد سدمعبر در قائم شهر گزارش تهیه کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *