آموزش وردپرس
behzizti

بیش از ۶۰ درصد معلولان در مرکز شبانه روزی قائمشهر بى سرپرست هستند

قائم خبر: بازدید از آسایشگاه خیریه معلولین ذهنی شهدای بالالموک با حضور معاون فرماندار قائمشهر، رئیس اداره بهزیستى قائمشهر

جمشید احمدپور در حاشیه بازدید مسئولان به مناسبت هفته بهزیستى گفت: مرکز خیریه نگهداری معلولان جسمی قائمشهر سال ۸۱ در روستای بالالموک فعالیت خود را آغاز کرده که در حال حاضر ١٠٠ معلول را در پوشش خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: حدود ۶۳درصد از افراد معلول در این مجموعه بی سرپرست و ۳۳نفر از آنها مجهول الهویه هستند.

مدیرعامل آسایشگاه خیریه معلولین ذهنی شهرستان قائمشهر، با اشاره به اینکه در این مرکز خیریه معلولانی که از لحاظ ذهنی دچار مشکل هستند نگهداری می‌شود گفت: از طرف بهزیستی شهرستان قائمشهر پنج میلیون ریال به صورت ماهانه در غالب یارانه به این مرکز براى هزینه پرسنل و بیمه که تعداد پرسنل این مجموعه ۴۰نفراست صرف می شود.

احمدپور اضافه کرد: میزان یارانه پرداختی نیاز معلولان را برطرف نمی کند چراکه تاکنون حمایت و کمک نیکوکاران بوده که این مجموعه را در نگهداری از این معلولان یاری کرده است.

وی مهم ترین بخش عمده مراکز معلولان ذهنی را نگهداری از آنها دانست و گفت: برای آموزش ۶ ساعت در روز، ۶۰نفر از دانش آموختگان به صورت خیریه به این مرکز مراجعه می کنند تا به آنها آموزش لازم ارائه دهد.

به گفته وی در این مکان آموزش نقاشی، قصه خوانی، سفال گری، قالی بافی، تئاتر و موسیقی پرداخته می شود که استارت آموزش ها از هشت سال پیش زده شد.

مدیرعامل آسایشگاه خیرین معلولین ذهنی اضافه کرد: ۵۰ درصد معلولان تربیت پذیر هستند که در رتبه پائین آموزش می بینند و مابقی به صورت تخصصی آموزش داده می شود.

وی به اجرای تئاتر بازیگران معلول اشاره کرد و گفت: نمایش آن سوی دیوار هفتمین نمایش گروه هنر تئاتر درمانی که وابسته به آسایشگاه خیریه معلولین ذهنی شهدای بالالموک به کارگردانی محسن احسانی و اجرای بازیگران معلول به صفحه نمایش خواهد رفت.

به گفته احمدپور در حال حاضر ۱۵نفربازیگر معلول در حال فعالیت هستند که به تعداد پنج نفر تا دو ماه آینده و با کمک مسئولین میتوانند نمایش خود را به اجرا بگذارند.

این تئاتر تا دو ماه آینده اتمام و آماده اجرای نمایش در قائمشهر و سارى خواهد بود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *