آموزش وردپرس

بیماران تالاسمی قائمشهر با کمبود دارو مواجه هستند

قائم خبر: مدیرعامل انجمن تالاسمی قائم شهر با بیان اینکه متاسفانه بیماران تالاسمی از سال ۸۹ تاکنون با کمبود دارو، عدم پشتیبانی مناسب بیمه ها،افزایش تجهیزات خدمات درمانی، افزایش درمان آزمایش گیاهی و بالینی مواجه هستند، گفت: از سال ۸۹ تاکنون ۱۲ بیمار تالاسمی در قائم شهر بعلت کمبود دارو جان خود را از دست داده اند.

محمد علیزاده ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فوت ۱۲ بیمار تالاسمی در شهرستان، اظهارداشت: با ادامه روند کمبود دارو برای این بیماران شاهد افزایش آمار مرگ و میر بیماران تالاسمی در شهرستان خواهیم بود.

وی بیان کرد: در انجمن تالاسمی قائم شهر ۳۲۰ عضو بودند که این تعداد به ۳۰۰ عضو رسید.

مسئول روابط عمومی فرمانداری قائم شهر در مورد هزینه های درمان بیماران تالاسمی، اذعان داشت: از ۳۰۰ بیمار و خانواده تالاسمی عضو انجمن، ۱۵۰ بیمار توانایی پرداخت هزینه های درمان را ندارند.

علیزاده با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون بیمار تالاسمی متولد نشده، افزود: با توج مورد امیدواریم با حمایت مسئولین هزینه درمانی بیماران تالاسمی را کاهش دهیم.

وی ضمن گلایه از بی کیفیت بودن دستگاههای تزریق داروهای آهن زدای داخلی که ۶ ماه پاسخگوی بیماران تالاسمی نیست، اظهارداشت: این دستگاهها بصورت پمپ تزریق زیر جلدی داروی آهن زدا پس از تزریق خون طرف ۱۲ تا ۱۶ ساعت همراه بیمار است تا مازاد آهن خون را از بدن بیماران تالاسمی خارج کند که باید از آن استفاده کنند.

علیزاده با بیان اینکه متاسفانه هزینه دستگاههای تزریق داروهای آهن زدای تولید خارج گران است و بیمه تنها بخشی از هزینه را پرداخت می کند، اظهارداشت: وجود این دستگاهها برای بیماران تالاسمی ضروری است و در سال جاری تنها صد نفر از بیماران عضو انجمن تقاضای خرید دادند.

وی بیان کرد: هزینه خرید این دستگاهها یک میلیون و دویست تومان است که بیمه فقط ۵۵۰ هزار تومان انرا پرداخت و مابقی با بیماران است.

علیزاده اذعان داشت: امیدواریم با حمایت و کمک مالی مسئولین و خیرین مشکل خرید این دستگاهها رفع شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *