آموزش وردپرس
bimarestan-razi

بیمارستان رازی قائمشهر اجاره‌نشین اوقاف می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قائمشهر گفت: بیمارستان رازی قائمشهر تا تکمیل ساخت بیمارستان جدید به اوقاف اجاره می‌پردازد.

به گزارش قائم خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام ابوذر زارعی شب گذشته در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته وقف که در آستانه مبارکه امامزاده یوسف رضا(ع) برگزار شد در جمع خبرنگاران به حکم قلع و قمع و خلع ید ۶ هزار و ۲۵۰ متر مربع از فضای وقفی بیمارستان رازی قائمشهر اشاره کرد و اظهار داشت: پس از ۱۱ سال پیگیری پرونده در محاکم قضایی و دیوان عدالت اداری ،سرانجام این حکم به دانشگاه علوم پزشکی مازندران ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه براساس حکم دیوان عدالت اداری، این موقوفه باید به اوقاف مسترد شود و برای اجرای آن، حکم قلع و قمع بیمارستان ابلاغ شده افزود: با توجه به فضای بیمارستان که مرکز درمان بیمارهای عفونی مازندران نیز است، براساس توافقات و جلسات برگزار شده توسط شورای تامین شهرستان مقرر شد تا تکمیل بیمارستان در دست ساخت رازی، دانشگاه علوم پزشکی اجاره را به تا پایان کار و واگذاری فضای بیمارستان فعلی به اوقاف بپردازد.

زارعی تعداد موقوفات شهرستان قائمشهر را ۶۸ موقوفه اعلام کرد و افزود: بیمارستان جدیدالتاسیس قائم این شهرستان نیز از جمله موقوفات است که برای احیای دوباره این موقوفه، این بیمارستان نیز باید اجاره اوقاف را بپردازد.

وی کارخانه کمپوست قائمشهر را نیز از دیگر موقوفات این شهرستان اعلام کرد که حکم قلع و قمع آن نیز اعلام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قائمشهر از راه‌اندازی سامانه جامع بانک اطلاعات اوقاف استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: با آغاز به کار این سامانه جلوی هر نوع تخلفی در این سازمان گرفته می‌شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

یک دیدگاه

  1. سلام مدیریت محترم چه خبر از نوزاد سه روزه ای که در بیمارستان رازی قائم شهر فوت نمود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *