جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸

تاخیر در افتتاح ورزشگاه کشتی جویبار را به چالش خواهیم کشید

قائم خبر :

عبدالله رضیان روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار گفت که ساخت این سالن که تاکنون چندین بار وعده اش توسط مسئولان به مردم مازندران و جویبار داده شده، همچنان در حد حرف باقی مانده و حتی به مرحله کلنگ زنی نرسیده است.

وی افزود: وعده ساخت سالن کشتی شش هزار نفری جویبار را از سال های قبل مسئولان ارشد ورزش کشور مطرح کردند و هر بار هم کلنگ زنی آن به تعویق می افتد.

رضیان گفت : براساس آخرین وعده مسئولان ارشد ورزش، این سالن قرار بود بعد از اعزام کاروان ورزشی به المپیک ریو و در نخستین حضور وزیر ورزش در جویبار کلنگ زنی شود .

وزیر ورزش و جوانان پنجشنبه به مازندران سفر کرد ولی مقصد سفر وی شهرستان چالوس ، نوشهر و کلاردشت بود.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت سالن کشتی جویبار به عنوان یک طرح ملی مطرح شده و نباید به دلیل کمبود یا نبود اعتبار در پیچ و خم ها تامین بودجه باقی بماند.

وی افزود : تامین بودجه برای سالن کشتی در شهرستانی که پایتخت کشتی کشور به شمار می رود نباید با مشکل مواجه شود و این گونه برخورد سبب دلسردی مردم و ورزشکاران می شود.

جویبار که از گذشته مهم ترین کانون تربیت کشتی گیران صاحب نام کشور بود ، تا سال ۷۶ یکی از بخش های شهرستان قائمشهر محسوب می شد و از آن سال به شهرستان ارتقا یافت.

وی در پایان از وزیر وزرش و جوانان به دلیل تأخیر در احداث ورزشگاه ۶ هزار نفری جویبار انتقاد کرد و گفت: من از آقای وزیر گلایه دارم از اینکه او در مجمع نمایندگان قول داد که البته مصوبه سفر ریاست جمهوری هم بود که بعد از ماه مبارک رمضان کلنگ ورزشگاه ۶ هزار نفری کشتی جویبار زده شود اما تا به امروز این اتفاق رقم نخورد، اگر این تعلل ادامه پیدا کند ما این موضوع را در مجلس به چالش خواهیم کشید؛ اگر قولی می‌دهید سر قولتان بمانید!

این شهرستان پس از قهرمانی و کسب مدال المپیک توسط مهدی حاجی زاده در سال ۲۰۰۲ صاحب سالن کشتی ۲ هزار و ۵۰۰ نفری به نام همین ورزشکار شد.

جویبار سال ۹۲ هم از سوی فدراسیون کشتی جهان به عنوان پایتخت کشتی ایران معرفی شد .

مهدی حاجی زاده ، حسن یزدانی ، رضا یزدانی و کمیل قاسمی از جمله کشتی گیران مدال آور از شهرستان جویبار هستند .

حسن یزدانی ، رضا یزدانی و کمیل قاسمی سه کشتی گیر جویباری عضو تیم ملی کشورمان هستند که در کاروان المپیک ریو ۲۰۱۶ حضور دارند .

همچنین ببینید

تساوی پرگل نساجی و سپیدرود؛روز بدشانسی نساجی

قائم خبر – میلاد اکبری: در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور، جام خلیج …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 9 =