آموزش وردپرس
taxi-tell

تاریخچه موسسات اتومبیل کرایه در قائمشهر

قائم خبر – آرمان طالبی اتوئی: کمتر کسی هست که تاکنون از آژانس بهره نبرده باشد.اما آیا در مورد شروع فعالیت آنها در قائمشهر چیزی می دانید؟

taxi-tell1 درسال ۱۳۶۴ نخستین آژانس در قائمشهر با نام “شمال” شروع به فعایت کرد که در چهارراه فرهنگ واقع بود و مدیریت آن را هم آقای جواهری برعهده داشتند. این موسسه پس از چند سال به فعالیت خود پایان داد.

 در همان سالها دومین آژانس با نام “نصر”،واقع در کمربندی مقابل مسجد رسول تاسیس گشت که هنوزهم به فعالیت خود ادامه می دهد.مدیریت آن را هم آقای حسین پور به عهده دارند. البته آقای حسین پور زمانی هم در جبهه بودند که زمانی که نبودند، مدیریت آن بر عهده ی برادر ایشان بود.

 سومین آژانس هم آژانس “فجر” بود که ابتدا داخل ترمینال بود و هم اکنون در رینگ داخلی میدان امام قرار دارد.مدیریت آن را ابتدا آقای مقدسی عهده داشتند. سپس مدتی مدیریت آن را آقای رحمت بیواره عهده دار شد.آقای مقدسی سپس در سال ۱۳۷۳ امتیاز خود را به شخصی با نام آقای منوچهر گرزین واگذار کردند که تا با امروز هم به فعالیت ادامه می دهد.

 آژانس قائم واقع در خیابان جویبارهم جزآژانس های قدیمیست که مدیریت آن را آقای تقوی برعهده دارند.ایشان همچنین مدیریت اتحادیه را هم برعهده دارند.

aria

 جالب است بدانید که بیشترین اتومبیلی که آن هنگام استفاده می شد پیکان بود، بعضا هیلمن و فیات هم بودند.آریا و شاهین هم جزو ماشین های لوکس آن دوران محسوب می شدند. کرایه هم ۱۰ تومان بود. جالب تر اینکه آن زمان مانند امروزه رسم نبود که اتومبیل های نو و شیک در آژانس ها کار کنند.آقای رستگار یکی از رانندگان قدیمی که در آژانس فجر کار می کنند تعریف کردند: یک مرتبه شخصی با پیکان صفر مشغول به کار شد که همگی به او طعنه می زدند که چرا پیکان نوی خود را وارد آژانس کرده است. ایشان همچنین تعریف کردند زمانی که ظرفیت ماشین ۵ نفر بود ۲ نفر در صندلی جلوی ماشین می نشستند و این بعضا شامل مسافت های طولانی هم میشد. یک مرتبه درسال ۷۴ هم در بست، ۵ نفر را از قائمشهر به تهران فرودگاه مهرآباد بردند و ۴۰۰۰ تومان گرفتند و تازه کلی هم خوشحال بودند که این کرایه را گرفتند.

 سپاسگزاری از آقای تقوی رئیس اتحادیه آژانس و اتومبیل کرایه،آقای گرزین مدیریت آژانس فجر،آقای رستگار از رانندگان قدیمی.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۷ دیدگاه

 1. آژانش آقای تقوی در خیابان جویبار به اسم قائم هستش که به اشتباه نصر نوشتین.

 2. اگه میشه از تاریخچه خط ساری-شاهی گزارشی تهیه فرمایید …..باتشکر

 3. از اولین رییس اتحادیه این صنف در قائمشهر ننوشتید ÷اقای مهرداد دهقان که موسسه خود را در سال ۱۳۶۵ در بهشتی محله دایر نموده و در تابلوی ازانس نوشته شده تاسیس ۱۳۶۵ با کد یک و این موسسه اولین موسسه اتومبیل کرایه رسمی قائمشهر بوده واقای مهرداد دهقان بنیانگذار این صنف در قائمشهر و حتی در استان بوده فعلا رییس بازرسی این صنف است در دوران صدور کارت سوخت سهمیه ای و دوگانه سوز کمردن خودروها ایشان اسطوره کشور بودند اقای تقوی و همکاران اتحادیه از دست پروردگان این مرد بزگ و مدیر بی نظیر است ÷ایشان دارای روابط عمومی بسیار خوب و فردی خاکی است فعلا موسسه ایشان با حدود ۴۰ راننده دایر و فعال ذاست÷

  پاسخ دادن

 4. مهرداد دهقان

  با سلام به سردبیر محترم سایت و تهیه کننده مطلب بخاطر اینکه از این صنف مظلوم بخوبی یاد اوری کردید اما دوست عزیزی که کامنت قبلی را با عنوان شهروند مطلع گذاشته از نام اینجانب خیلی بزرگ نمایی کرده البته ممنونم اما بحق اینجانب یک خادم کوچک برای مردان بزرگ صنف موسسات اتومبیل کرایه هستم وعشقم همکاران خوب و پر تلاش شهرم میباشد.

 5. مهرداد دهقان

  با سلام به سردبیر محترم سایت و تهیه کننده مطلب بخاطر اینکه از این صنف مظلوم بخوبی یاد اوری کردید اما دوست عزیزی که کامنت قبلی را با عنوان شهروند مطلع گذاشته از نام اینجانب خیلی بزرگ نممایی کرده البته ممنونم اما بحق اینجانب یک خادم کوچک برای مردان بزرگ صنف موسسات اتومبیل کرایه هستم

 6. یادش بخیر چهار فرهنگ بعضی وقتها مدرسه تمام میشد بارون زیاد بود چادرهای خیس میشد از تاکسی تلفنی چهار فرهنگ مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *