آموزش وردپرس
سلامت-نا-4

تامین دارو مهمترین معضل بیماران تالاسمی است

قائم خبر: بازرس انجمن تالاسمی ایران تامین دارو را مهمترین معضل بیماران تالاسمی دانست و گفت : این معضل بر روند سلامتی و درمان این بیماران نیز تاثیر گذاشته است.

محمد علیزاده روز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگاران در قائمشهر افزود : بیماران تالاسمی نیاز به استفاده از داروهای آهن زدا دارند که در حال حاضر بیماران تالاسمی برای تامین این دارو با مشکل مواجه هستند. مدیرعامل انجمن تالاسمی قائمشهر اظهارداشت : افزایش قیمت چند برابری این داروها باعث شده تا بیماران تالاسمی قادر به تهیه داروی موردنیاز زندگیشان نباشند.

قیمت قرص های آهن زدا از ۹۰۰ به یکهزار و ۸۰۰ تومان و داروی تززیقی آهن زدا از ۲۰۰ به ۹۰۰ تومان افزایش یافته است. علیزاده گفت که افزایش قیمت این داروها از سال گذشته تبعات و آثاری برای بیماران تالاسمی که کم درآمد نیزهستند بوجود آورده است. وی ادامه داد: مصرف نشدن داروی آهن زدا سبب تجمیع آهن در اعضای حیاتی آنان از جمله قلب می شود.

علیزاده گفت که تجمیع آهن برروی اعضای حیاتی بیماران تالاسمی باعث کاهش عمر آنان می شود. وی افزود : ماهانه هر بیمار تالاسمی ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار ریال برای خرید این داروهای آهن زدا هزینه پرداخت می کند . علیزاده همچینن کاهش سهمیه داروی دسفرال برای بیماران تالاسمی را از دیگر دغدغه ها برشمردوگفت: این بیماران سالهاست از نداشتن قانون حمایت از بیماران خاص با مشکل مواجه است. وی بهره مندی از قانون حمایت از بیماران خاص را عاملی برای پیگیری مطالبات ورفع مشکلات بیماران تالاسمی دانست.

مازندران دو هزار و ۶۰۰ بیمارتالاسمی دارد که بیشترین تعداد این بیماران در جویبار ، قائمشهر ، ساری ، بابل و آمل هستند . تالاسمی بیماری ارثی که از طریق ژن ناقل کم خونی از پدر ومادر به فرزندان منتقل می شود و انجام آزمایش خون پیش از ازدواج و آزمایش بر روی جنین در ماههای نخست بارداری از راههای پیشگیری از ابتلا به تالاسمی است

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *