آموزش وردپرس
1457252638670_gholami (2)

تحصن آرین غلامی نابغه شطرنج ایران مقابل فدراسیون شطرنج

آرین غلامی، نوجوان شطرنج باز قائمشهری که در سال‌های اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده و در جایگاه دوم جهان هم قرار گرفته مشخص نیست کمیته فنی به چه علت نام وی را در لیست نفرات اعزامی به مسابقات جام ملت‌های آسیا قرار نداده است.

قا ئم خبر:

آرین غلامی به همراه والدین خود از قائمشهربه تهران آمده تا اعتراض خود را این گونه به گوش مسئولان فدراسیون برساند. این شطرنج‌باز نوجوان کشور در مسابقات قهرمانی کشور بعد از علیرضا فیروزجا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، اما کمیته‌ فنی فدراسیون شطرنج با تصمیم عجیبی نام این بازیکن را از لیست کنار گذاشت. این در حالی است که مسعود مصدق پور جایگزین این بازیکن در تیم ‌ملی شده است.

آرین غلامی در گفت‌و‌گو با ایسنا، در خصوص کنار گذاشته‌ شدنش از لیست تیم ‌ملی شطرنج گفت: نمی دانم چرا کمیته‌ فنی تشخیص داده که من نباید در لیست تیم ‌ملی باشم. کمیته فنی پاسخگوی من نیست و مجبور شدم به تهران بیایم و جلوی درب فدراسیون تحصن کنم. به من گفته‌اند که سنم برای حضور در این مسابقات کم است در حالی که نفر اول قهرمانی کشور علیرضا فیروزجا ۱۳ ساله است و سنش هم از من کمتر است.

وی در ادامه خاطر‌ نشان کرد: شاهین لرپری زنگنه نیز از لیست این مسابقات کنار گذاشته شد، او نیز به این مساله معترض است، اما در حال‌ حاضر در مسابقات ایر فلوت حضور دارد و نتوانست در این جا باشد.

آرین غلامی همچنین اذ‌عان‌ کرد: من با مسعود مصدق پور دوست صمیمی هستم، اما مساله من با کمیته‌ فنی است که این تصمیم عجیب را گرفته است. برای چه من باید از این لیست کنار گذاشته شوم؟ دلیل قانع کننده ای را برای من بیاورند.

پدر و مادر شطرنج‌باز معترض: فرزندمان قربانی انتخابات فدراسیون شده است

پدر و مادر آرین غلامی معتقد هستند که کمیته‌ فنی که نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را انتخاب کرده، نامرئی است!

علی محمد غلامی، پدر آرین غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تحصن مقابل فدراسیون شطرنج، اظها‌ر کرد: پسر من افتخارات زیادی را کسب کرده است، اما همیشه قربانی بوده است، زیرا چندین و چندین بار از لیست اعزامی به مسابقات کنار گذاشته شده است. من نمی‌توانم این بی انصافی کمیته‌ فنی شطرنج را تحمل کنم. این کمیته‌ فنی نامرئی است و نمی دانم چه افرادی در این کمیته‌ فنی حضور دارند که این تصمیمات عجیب را می‌گیرند. پسر من کم افتخار کسب نکرده است که از لیست تیم ‌ملی کنار گذاشته شود.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

۵ دیدگاه

 1. هی هی آرین جان اینها دنبال چیز دیگه ای هستن .ولی تو از حقت به شدت دفاع کن عزیزم.انشاالله که همیشه موفق و سربلند باشی

 2. akhe ta key bayad haghe in bachhay sharstani roo bekhoran in neshan az bilighati masolane shtarnje shahremonoo neshon mide ke azhaghe in pesar defa nemikonann

 3. شهروند قائمشهری

  مسئولین فقط شعار حمایت ازحق الناس میدهند این نوجوان هم بخشی از حق مردم است مسئولین رسیدگی کنند تا در آن دنیا جوابی داشته باشند

  • احسنت به این خانواده محترم که پی گرفتن حق فرزندشان هستند
   خانواده محترم آرین جان تا مظلومی نباشد هیچ ظالمی بوجود نخواهد آمد
   درود خدا بر شما حق گرفتنی است آقای علیپور و آقای حسینی نماینده گان مجلس شهرستان قائم شهر واقعا براتون متاسفم که هیچ وقت نتونستین از حق قائم شهری ها حمایت کنید

 4. سلام فدراسیون شطرنج ایران خیلی وقتها تصمیم درستی نمی گیره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *