آموزش وردپرس
bazarche-mahali

تخلف میلیاردی در پروژه بازاچه محلی

به گزارش قائم خبر به نقل از فارس، بهنام طیبی شب گذشته در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قائمشهر با اشاره به اینکه تخلف صورت گرفته آشکار است، گفت: مسئولان باید با اقداماتی عاجل از ایجاد خسارت به مردم جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار پروژه مورد نظر زمین را از آب منطقه‌ای برای پنج سال در حاشیه سیاه‌رود اجاره کرده است، افزود: سرمایه‌گذار اجازه فروش سرقفلی مغازه‌های ایجاد شده را ندارد ولی در عین ناباوری بدون اطلاع هر سرقفلی را ۶۵ میلیون تومان فروخته است.

طیبی با اشاره به اینکه از مدت قرارداد سرمایه‌گذار با آب منطقه‌ای دو سال باقی مانده است و فقط می‌تواند اجاره دو ساله واگذار کند، ادامه داد: شرکت آب منطقه‌ای مازندران و فرمانداری پس از اطلاع از تخلف صورت گرفته پیگیری‌هایی را انجام دادند تا شهروندان قائمشهری با خرید غیرقانونی دچار زیان نشوند.

مهدی ابراهیمی رئیس شورای اسلامی شهر قائمشهر نیز با بیان اینکه در فرمانداری جلسه‌ای در این باره با حضور سرمایه‌گذار برگزار شد، گفت: فرمانداری از این تخلف اطلاع پیدا کرده و مقرر شده که سرمایه‌گذار وجه دریافتی بابت فروش سرقفلی را باز پس دهد.

منوچهر حیدری عضو دیگر شورای اسلامی قائمشهر نیز به تخلف ساختمانی در این پروژه اشاره کرد و خواستار برخورد شهرداری از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ شد.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر قائمشهر نیز در نطق پیش از دستور خود به ایرادات فنی چند طرح عمرانی اشاره کرد و گفت: شهرداری با مصوبه شورای ترافیک شهرستان قصد دارد که چند دور برگردان را در سطح شهر اجرا کند ولی در طراحی صورت گرفته مسائل فنی رعایت نشده است.

احسان اسماعیلی با بیان اینکه استفاده مناسبی از مشاور ترافیکی در این طرح‌ها انجام نشده است، خاطرنشان کرد: طرح احداث رفیوژ از میدان امام(ره) تا سه راه نظامی نیز سبب افزایش ترافیک در هسته مرکزی شهر و افزایش مصرف سوخت خودروها می‌شود.

فریبرز فتحی عضو دیگر شورای اسلامی شهر قائمشهر نیز با بیان اینکه آمار دقیقی از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرداری در دسترس نیست، گفت: ۱۰ ماه از سال گذشته و پروژه‌های عمرانی فقط ۱۲ درصد پیشرفت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ۳۲ نفر از پرسنلی که بدون مجوز به‌کارگیری شده بودند نیز نامشخص است، تصریح کرد: واحد عمرانی شهردار فعالیت منظم و دقیقی ندارد.

فتحی خواستار اجرای کامل آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به برگزاری جلسات شورا شد و تاکید کرد: لایحه‌ها باید براساس قانون ابتدا به کمیسیون مربوطه ارجاع و سپس در صحن علنی بررسی شود.

وی از وضعیت کارخانه آسفالت گلایه کرد و اظهار داشت: کارخانه آسفالت می‌تواند به‌عنوان یک منبع درآمد برای شهرداری باشد ولی در حاضر تولید مناسبی ندارد و نیاز به نوسازی دارد.

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

۱۵ دیدگاه

 1. آفرین به آقای طیبی که این موضوع را بیان نمودند ای کاش ایشان در زمان احداث پروژه نگین شمال هم عضور شورای شهر بودند

 2. بیچاره اون افرادی که مغازه ها رو خریدن چون پیمانکاراش الان النا پول بده نیست یک ورشکسته مالی هست و خدا به مردم ساده لوح که فریب تبلیغات رو خوردن .مسئولان برای احقاق حق مردم عجله کنن تا بیشتر از این دیر نشده

 3. واقعا اون کسی که زمین رو اجاره داد به این اقا تلویزیون نمی بینه یا فقط ماهواره می بینه این اقا شبکه استانی ۵ سیما رو ترکوند از بس تبلیغات کرد و پیش فروش کرد تازه اینها همه هیچ اون شماره انداز رو ندید که فلان روز افتتاح میشه چرا خودشو به خریت میزنن یا دس دارن اخه زمین کشاورزی به یه نفر اجاره داره می شه اونم تجاریش میکنه می فروشه اینقدر مملکت بیصاحاب اخه چه جوری ما قائمشهریها پیشرفت کنیم اون از نساجی اون از نگین شمال این همه صنعت چی شد….ای دل غافل

 4. بنده یک حقوقدان هستم و با تحقیقاتی که انجام دادم،بهتر بود آقای طیبی بیشتر تحقیق می کرد و بعد با اشراف کامل این مصاحبه رو انجام میداد.این پروژه بر اساس نیاز و با همت یه سرمایه گزار بومی و ارزشی راه اندازی شده و مشکل و معارض قانونی نداره.تمام کارهاش کاملا قانونیه.آقای طیبی باید تمام تمرکزش به کاره مردم و شورا باشه نه سرمربیگری کشتی که اینطور ناپخته اذهان عمومی رو مشوش نکند.آقای طیبی لطفا دقت کن پروژه به این بزرگی که به بازدید فرماندار و دادستان شهر رسیده و اکثر مسئولیت شهری روی آن نظارت دارند با آن اتفاقی که برای نگین شمال افتاد کاملا متفاوت هستش.

 5. اقای مطلع حقوق دان فرماندار قائم شهر تو جلسه ای که با پیمانکار داشت توضیح داد که کار خلاف قانون بود پیمانکار هم قول داد که پولهای مردم رو هر چه زودتر پس بده اگه مدارک رو میخوای براتون ارسال کنم در ضمن ۶۵ میلیون پول بی زبون دست پیمانکاره مردم هم با امید مغازهاشون هستن از محلیهای پروژه اگه سوال کنید می بینید که صاحب زمینی که به به پیمانکاز زمین کشاورزی رو فروخته با چه بدبختی پولش رو گرفت حالا یخ نفر پیدا شده داره از در دل مردم سخن میگه بهش انگ سرمربی می زنن مردم بهش رای دادن حالا سرمربی کشتی باشه یا هر چیز دیگه با این سخن رای مردم رو زیر سوال نبرید

 6. لطفا مدارکت رو به اطلاع عموم برسون غریبه.لطف کن حتما اینکار رو انجام بده

 7. حرف های دوقلوها وغریبه راتایید می کنم اگر پیمانکار ریگی به کفش نداشت و نمی خواست کلاه برداری کند تا الان پروژه را باید تحویل می داد

 8. سلام
  چرا یعضی از اعضای شورای شهر مخالف توسع تجاری وشهری در این شهر کارگری هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اونم از نگین شمال واینم از مروارید شمال ؟؟؟؟؟
  بنظر آقای طیبی دیگه هیچ سرمایه گذاری تو این شهر حاضر بع سرمایه گذاری هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. باسلام و احترام
  آقای طیبی حرفهایی که مطرح کردی تا چه اندازه صحت دارد ، درصورت تأیید ،مدرک مبنی بر صحبتهای جنابعالی ارائه فرمایید تا باعث دعای خریدارانی که با زحمت و تلاش و شرایط اقتصادی سخت و سنگین این پول را بدست آوردند بتوانند توسط مراجع قضایی نسبت به عودت پولهایشان اقدام کنند ، درغیراینصورت آقای طیبی :
  ۱- دیگر به فکر موفقیت فردای خود نباید باشید .( در همه زمینه ها ، کاندیدا و … )
  ۲- اعتبار قهرمانی خود را از دست خواهی داد .
  ۳- باعث جلوگیری توسعه این شهر شدید .
  لطف بفرمایید این کلاه برداری را روشن کنید ، تا صدا وسیما ( تلویزیون و رادیو ) همچنین مسئولین استان و شهر نسبت به این کلاه برداری که همدست پیمانکار شدند پاسخگو باشند .
  شایان ذکر است تا آنجایی که اینجانب آقای آقاجانی را می شناسم انسانی با خدا و سوابق بسیار درخشانی در این شهر دارد حالا جنابعالی این شناخت مرا زیر سئوال بردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط ارائه مدرک جناب آقای طیبی ………

 10. باسلام
  احتراما”از مدیریت سایت تقاضا دارم ، بدون هیچ مدرکی و استعلامی، حرفهای هر شخصی یا مسئولی را الصاق ننمایند .

 11. از آقای آقاجانی تقاضا می شود در صورت مغایرت حرفهای آقای طیبی ، پاسخ نثار ایشان نمایید . همچنین می توانید از راه مراجع قضایی ادای حیثیت نمایید .

 12. از مدیریت سایت هم تقاضا می شود مطالب اینجانب را الصاق نمایید .

 13. اقای محمد رضا از زود قضاوت کردی همین اقا بخاطر زمین خیابان تهران به اجبار بازنشسته اش کردن نمیشه همه چیز رو بیان کرد اما همشیه از روی ظاهر ادمها قضاوت نکنید زمان همه چیز رو مشخص میکنه خدا خودش به همه چیز اگاهست به داغ دل مردم برسید چقد ریاکاری …..؟ بس نیست کلاهبرداری.

 14. همین آقای آقاجانی ۳ یا ۴ سال پیش اومد پیش بابام گفت که همه مغازه هارو پیش فروش کرده و فقط ۳ تا مونده شما بخر تا ۲۲ بهمن امسال آمائه میشه الان ۴ سال میگذره هنوزم آماده نشده.یه حساب سر انگشتی بکنین میبینین که اگه اون پول هایی که از مردم گرفت رو تو بانک هم میذاشت چقدر سود کرده الان اگه تمام پولهای مردمو پس بده بازم کلی سود کرده .مردم به اصل پول راضی نشن سود بانکی شو هم بخوان…

 15. سلام-در حال حاضر شهر به یک پارکینگ بزرگ با امکانات و مغازه های تجاری دارد برای نمایشگاه ماشین هم در آمد و اشتغالزایی برای قائمشهر داردو هم مشکل درگیری نمایشگاه داران کمربندی حل میشود به این موضوع بپردازید-بازارچه شمال اگر هم درست باشد قسم میخورم ناموفق میشود و مثل میدان بار قائم و میدان کفشگرکلا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *