آموزش وردپرس
morakabat

ترانزیت روزانه ۱۵ محموله مرکبات قائمشهر به خارج از کشور

به گزارش قائم خبر، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهردرنشست هم اندیشی مسئولان استانی و شهرستانی بمنظور رفع موانع صادراتی مرکبات،از ترانزیت روزانه ۱۵ محموله مرکبات از این شهرستان به خارج از کشورخبر داد.

فرزین فرهادی با اشاره به اینکه این شهرستان با داشتن بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ هکتار سطح کشت و تولید سالانه بیش از ۲۵۰ هزار تن مرکبات رتبه چهارم استان را دارد افزود: قائمشهر به دلیل تراکم استقرار سورتینگ و ذخیره سازی و بهره مندی از میادین متعددمیوه و تره بار ،مهد عرضه مرکبات کشور مطرح است.

وی به اجرای بیش از تعهد این شهرستان پارسال در ذخیره سازی مرکبات برای تامین میوه شب عید اشاره کردو بر استاندارد سازی براساس نیاز کشورهای هدف، برند سازی و مساعدت نظام بانکی در ارائه تسهیلات ارزان قیمت و ایجاد پایانه های صادراتی تاکید کرد.

واثقی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مازندران هم یکی از مشکلات پیش روی صادرات مرکبات را نبود انجمن صادرکنندگان استانی و شهرستانی دانست و گفت: قائم شهر می تواند با تشکیل انجمن صادرکنندگان و بسته بندی در این امر موفق عمل کند .

حسین نگهدار مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز به سهم ۱۲ درصدی قائم شهر از تولید دو میلیون و ۲۰۰ هزار تنی انواع مرکبات استان اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه صادارت نیازمند رفع موانع صادراتی است.

همچنین ابراهیم یعقوبی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران دراین نشست با اشاره به بهبود زیرساخت های صادراتی مازندران در سال های اخیر، افزود: امسال ۴۰ کانتینر محصولات استان از بنادر نوشهر و امیرآباد به کشورهای هدف صادر شد که با هماهنگی سازمان توسعه تجارت مقرر شد یک هیات تجاری با محوریت مازندران برای صادرات مرکبات به این کشورها اعزام شود.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *