آموزش وردپرس
dozd

تلاش برای فروش خانه مردم ناکام ماند

قائم خبر:مردی که مشغول بررسی آگهی روزنامه‌ها بود با دیدن آگهی فروش خانه‌اش در قیطریه تهران پلیس را از ماجرا باخبر کرد. با تحقیقات کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران، سه مرد به اتهام تلاش برای فروش خانه شاکی بازداشت شدند.

به گزارش جوان، اواسط فروردین ماه امسال بود که فردی وارد کلانتری ۱۰۱ تجریش شد و از تلاش عده‌ای برای فروش خانه‌شان خبر داد. او گفت در حال بررسی نیازمندی‌های روزنامه بودم که متوجه شدم فرد یا افرادی خانه مورثی‌‌ام را که در منطقه قیطریه قرار دارد و فعلاً خالی از سکنه است، به فروش گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: ۱۰ سال قبل بود که پدرم فوت شد و این خانه به من ارث رسید. بعد از مطرح شدن شکایت، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی به دستور قاضی مأمور رسیدگی به پرونده شدند.

تحقیقات تخصصی حکایت از این داشت که این خانه میلیاردی مدتی قبل در یکی از دفاتر رسمی شهرری به مردی ۵۶ ساله به نام مجید. ج منتقل شده است.

تحقیقات از سردفتر حکایت از این داشت که وی مطابق رویه قانونی و وکالت فروش از طرف صاحبخانه- مرد فوت شده- اقدام به انتقال ملک به نام مجید. ج کرده است. در بررسی‌های بعدی مشخص شد که وکالت فروش در یکی از دفاتر رسمی شهرستان قائمشهر انجام شده است.

تحقیقات بیشتر نشان داد که همه اوراق ارائه شده به این دفترخانه جعلی است. در شاخه دیگری از تحقیقات هم مشخص شد سفارش دهنده آگهی مردی ۵۰ ساله به نام مهدی. ر و صاحب یک مشاور املاک در محله یوسف آباد است که بازداشت شد.

مهدی در شرح ماجرا گفت: شش ماه قبل بود که در پارک با مردی به نام بهنام آشنا شدم. وقتی متوجه شد که صاحب املاکی هستم، از من خواست ملکی را که در قیطریه دارد، برایش بفروشم که قبول کردم. البته من نشانی بهنام را ندارم و خودش با من تماس می‌گرفت.

با مشخصاتی که مهدی در اختیار پلیس گذاشت، صورت وی چهره نگاری و تصویر او از بین مجرمان سابقه‌دار به دست آمد. محمدعلی. خ، ۴۰ ساله که با هویت جعلی بهنام خودش را معرفی کرده بود، بارها به اتهام ارتکاب جرائم مرتبط با جعل، کلاهبرداری و صدور چک بلامحل دستگیر و روانه زندان شده بود. وقتی مهدی، محمدعلی را شناسایی کرد، محل زندگی او در خیابان ۱۷ شهریور شناسایی و سرانجام بازداشت شد.

محمدعلی وقتی مورد تحقیق قرار گرفت به کلاهبرداری اقرار کرد و گفت: بعد از شناسایی خانه خالی در قیطریه اسناد آن را جعل کردم و از طرف مرد فوت شده در یکی از دفاتر اسناد رسمی در قائمشهر به عضو دیگر باند که مجید.ج نام دارد، منتقل کردم. بعد از آن قرار بود که صاحب بنگاه ملک را به فروش برساند که گرفتار پلیس شدم. کارآگاهان در جریان بررسی‌های بعدی موفق شدند مخفیگاه مجید را در قائمشهر شناسایی و او را بازداشت کنند.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: سه متهم در بازجویی‌ها به تلاش برای فروش خانه شاکی با اسناد جعلی اقرار کردند و با قرار قانونی روانه زندان شدند.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *