آموزش وردپرس
bimarestan-razi

تنها بیمارستان عفونی مازندران درانتظار بودجه

قائم خبر-فاطمه قنبری :بیمارستان رازی بعنوان تنها بیمارستان دولتی قائمشهر نه تنها به جمعیت حدود ۴۰۰ هزار نفری این شهرستان خدمات دهی می کنند بلکه بعنوان تنها مرکز درمانی بیماری های عفونی مازندران خدمات دهی به مردم استان را نیز برعهده دارد.

قرار داشتن قائمشهر در مسیر جاده ترانزیتی و پرتردد تهران به مازندران و بروز تصادفات متعدد در این محور و قدمت بیمارستان، ارتقای بیمارستان رازی را به عنوان مهمترین مرکز ارایه دهنده خدمات درمانی به مجروحان حوادث جاده ای ضروری کرده است.

این بیمارستان که در سال ۱۳۱۳ با یکصد تختخواب فعالیت خود را آغاز کرد و باگذشت زمان و احساس نیاز، تخت های این مرکز درمانی به ۲۰۰ تخت افزایش یافت .

ساخت بیمارستان جدید ۲۷۵ تختخوابی رازی براساس نیازهای ذکر شده به عنوان مصوبه دولت قبل در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع آغاز شد.

اما با گذشت حدود هشت سال از آغاز ساخت بیمارستان جدید رازی ،وجود این طرح در بافت مرکزی قائمشهر تابلوی نه چندان زیبا از طرح عمرانی نیمه تمام جلوی دیدگان شهروندان قرارداده است .

کندی روند ساخت این طرح موجب نارضایتی مسئولان شهرستان قائمشهر از جمله امام جمعه این شهر قرار گرفت به طوری که در جلسات رسمی و همچنین در خطبه های نماز جمعه نیز ازاین مساله گلایه کرد .

حجت الاسلام ‘علی معلمی’ امام جمعه قائمشهر ابراز امیدواری کرد که مسئولان با تلاش بیشتر زمینه رفع مشکلات پیش روی اجرای این طرح را رفع کند.

وی ادامه داد: افتتاح این طرح خواسته شهروندان قائمشهری برای برخورداری از خدمات درمانی در یک مرکز مناسب و پیشرفته است.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز برای اتمام مراحل ساخت بیمارستان رازی بعنوان تنها بیمارستان دولتی را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کردوگفت: تاکنون برای ساخت این بیمارستان ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

‘کمال علیپورخنکداری’ از بیمارستان رازی قائمشهر به عنوان بیمارستان منطقه ای نام برد و ادامه داد : که علاوه بر پوشش جمعیت حدود ۷۰۰ هزار نفری شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ و جویبار، خدمات دهی درمانی به مسافران را نیز انجام می دهد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس به کندی روند ساخت و تکمیل این بیمارستان اشاره کرد و ادامه داد: بازدید معاونان وزیر راه وشهرسازی و دیگر مسوولان مرتبط کشوری کار ثابت و همیشگی است که وعده بهره برداری چشم انتظاری مردم برای دریافت خدمات این بیمارستان را ایجاد کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد که اعتبار مورد نیاز این بیمارستان در بودجه سال آینده دیده شود.

همچنین سال گذشته رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر ازنهایی شدن حکم خلع ید و تخریب بنا قدیمی بیمارستان رازی و احیای آستانه امامزاده یوسف رضا (ع) در محل این بیمارستان خبرداد و گفت: دیوان عالی کشور با محرز و مسلم دانستن وقف شش هزار و و ۲۸۴ متر مربع از فضای این بیمارستان، حکم خلع ید و قلع قمع آن را صادر کرده است.

حجت الاسلام ‘ ابوذر زارعی ‘ افزود: بیمارستان رازی ۸۰ سال پیش با دستور رضاشاه پهلوی و با تخریب بقعه امامزاده یوسف رضا (ع)، برادر امام هشتم (ع) ساخته شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر تاکید کرد: با تخریب بقعه و ساخت بیمارستان، مقبره این امامزاده در زیر یکی از بخش های بیمارستان قرار گرفت و از جلال و شکوه آن کاسته شد و آستانه این امامزاده اکنون به یک محیط محدود در حاشیه بیمارستان خلاصه شده است.

وی با اظهار این که پیگیری ۲۰ ساله اوقاف و امور خیریه برای بازگرداندن این موقوفه به ثمر نشسته است، گفت: با توجه به این که بیمارستان رازی تنها بیمارستان دولتی شهرستان قائمشهر است که به شهروندان خدمات ارایه می کند،حکم قلع و قمع تا زمان تکمیل بیمارستان جدید، اجرا نخواهد شد.

ساخت بیمارستان جدید رازی قائمشهرهمچون دیگر بیمارستان های کشور در اختیار سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه وشهرسازی کشور قرار دارد که بازدیدهای مکرر مدیر عامل این سازمان نشان از پیگیری و حساسیت زیاد مسئولان شهرستان قائمشهر برای به ثمر رسیدن این طرح است .

بطوریکه که هفته گذشته ‘محمد جعفر علیزاده’ مدیر عامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور با حضور در قائمشهر برای چندین بار در دو سال اخیر ، از مراحل ساخت این بیمارستان بازدید کرد .

وی دراین بازدید تکمیل طرح ساخت بیمارستان جدید رازی قائمشهر را بعنوان یکی از اولویت های کاری این سازمان نام برد و گفت : تسریع روند ساخت بیمارستان رازی قائمشهر از قول و وعده هایی است که بعد از مدتی رکود طرح ، در سال آینده شاهد خواهیم بود .

‘علیزاده ‘ تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان رازی را به عنوان یکی از اولویتهای کاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال آینده برشمرد .

شهروندان قائمشهری و مازندرانی همچنان امیدوار و چشم انتظار تحقق وعده چندین باره مسولان برای تکمیل بیمارستان جدید رازی هستند تا این طرح براساس وعده مدیر عامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی کشور در خرداد سال ۱۳۹۵ به بهره برداری برسد

همچنین ببینید

atash

آتش سوزی در روستای رکابدارکلای قائم شهر

قائم خبر :مشاهدات آتش نشانان از بررسی محل حادثه ،ساختمانی با سقف حلبی بود که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *