آموزش وردپرس

«توبیخ شفاهی»؛ تنها جریمه پزشکی که دختری را فلج کرده!

توبیخ شفاهی» تنها جریمه‌ اشتباه پزشکی است که با قصور خود دست فاطمه را از رسیدن به آرزوهای آینده‌اش کوتاه کرد.

 قائم خبر : خودتان را جای پدر و مادری بگذارید که پاره تن‌شان بر اثر قصور پزشک آن چنان آسیب دیده که رنج آن ناتمام به نظر می‌رسد اما در عین حال می‌بینید که عامل پدیدار شدن این رنج همیشگی هیچ گزندی ندیده و به راحتی هرچه تمام تر به کار خود ادامه می‌دهد؛ حالا انصاف دهید آیا می‌توان با این همه رنج کنار آمد و داد و فغان به آسمان نبرد؟!

خانواده رحیمی که سالهای سال است ساکن روستای «واسکس» از توابع شهرستان قائم شهر هستند، چند سالی است که حال و روز خوشی را تجربه نمی‌کنند؛ از روزی که آن اتفاق شوم بر سر فاطمه تازه محصل آمد و سرماخوردگی وی با بی مسئولیتی پزشک به مصیبتی تمام نشدنی گره خورد تا به امروز که چهار سال از آن ماجرا می‌گذرد و هنوز راه زیادی پیموده نشده باقی مانده است.

دی ماه سال ۸۹ بود که فاطمه را بابت سرماخوردگی نزد پزشکی عمومی بردند. آن زمان فاطمه تازه وارد هشت سالگی بود و در کلاس اول درس می‌خواند. دکتر معاینه‌اش که تمام شد، نسخه‌ای نوشت که کاش هرگز نمی‌نوشت؛ نسخه‌ای که قرار بود آمپول‌های آن به خوب شدن فاطمه کمک کند اما در سایه بی‌دقتی دکتر و تزریقات‌چی مطبش، کاری کرد که فاطمه هرگز نتواند سلامتی خود را بدست آورد.

خدا می‌داند از اینجای ماجرا به بعد چه بر سر این خانواده و فرزند کوچکشان آمد و چه سختی ها را متحمل شد‌ه‌اند؛ آمپول به عصب فاطمه تزریق شد تا دنیای دور سر خانواده رحیمی بچرخد. چرخشی که هنوز بند نیامده و جای همه بازی های کودکانه فاطمه را گرفته است.

پدر کارگر، وسع زیادی نداشت اما با این حال رنج انتقال دخترش به تهران را به جان خرید تا چند نوبت در یک بیمارستان عمل شده و در سایه این مداخلات درمانی، دختر کم سن و سال بتواند به مشقت از پای خود بهره گرفته و به نوعی راه برود. البته این جدای شکایت پدر علیه پزشک بود که سالهای سال رسیدگی به آن به طول انجامید.

 منبع : فارس

 

f

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۴ دیدگاه

 1. کدوم بیمارستان و مطب بوده ؟

 2. پدر نوزاد (فاطمه یاس)سه روزه قائم شهری

  متشکرم
  آقای نادری
  نظام پزشکی شرم بر شما
  دختر من هم بخاطر اشتباه پزشکی در بیمارستان رازی شهرستان قائم شهر فوت نمود

 3. سلام
  مشکل از دستگاه قضایی کشور است والا چرا تاکنون مجازاتی تایین نشده است ……اگر عمدی در کار نباشد . مجازات و قصاص ندارد ….ولی دیه وسایر مجازات قانون پزشکان که باید اعمال شود……اینها مسامحه نیست

 4. خدایا من اصلا به قانونو مملکتو کم کاریای اون کاری ندارم من با وجدان اون دکتر و کسیکه اون تزریق اشتباهی رو انجام داده کار دارم واقعا می تونن شبا راحت سرشونو رو بالشت بذارن می تونن راحت تو چشمای بچه هاشون نگاه کنن؟ همگام با اونا راه برن در حالیکه راه رفتنو از دختر بچه ای گفتن و به جاش درد لنگش رو تا اخر عمر بهش هدیه دادن!!!! من با اون قسمی که یک پزشک می خوره کار دارم . وای به سیستم درمانی که وجدان از کارشون پر کشیده باشه و کار پزشک و تیمش دچار روزمرگی شده باشه!!!! خطای پزشکی اصلا قابل مقایسه با خطاهای کاری دیگه نیست . مثل اینکه یکی با ماشین بزنه به یکی پاشو ازش بگیره بگه ببخشید شد دیگه منظور نداشتم؟؟؟؟؟!!!!! باید یه فاتحه برای چنین وزارت بهداشتی خوند که اینده بچه ها براش هیچه !!!!!و مردم و اهل رسانه نباید نسبت به این موارد بی اهمیت باشن چون اگه رها کنیم بگیم برای دیگرانه یه روزی جای اون دیگری عوض میشه و ما میمونیمو دادی که به هیچ جا نمی رسه. اون دختر هر چی بزرگ تر شه دردش هم بزرگتر میشه اقای دکتر ! اقای پرستار! خانم همشهری! اقای وزیر!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *