آموزش وردپرس
shalikari

تولید ارگانیک برنج در قائم شهر افزایش می یابد

قائم خبر:فرزین فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قائم‌شهر با اشاره به آغاز فصل آماده‌سازی شالیزارها در مازندران اظهار کرد: تاکنون بیش از ۶۵ درصد خزانه‌گیری‌های شالیزارهای سطح شهرستان انجام شده و پوشش خزانه‌گیری‌ها به شکل پلاستیکی است.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه به دلیل بارندگی‌های خوبی که در فصل بهار شکل گرفت، خاک از رطوبت مناسبی برای آماده‌سازی شالیزارها برخوردار است، افزود: تاکنون ۳۰ درصد از آب‌های مورد استفاده شالیزاری در قبل از مرحله نشا، از آب‌های جاری و رطوبت موجود برخوردار است و آماده‌سازی شالیزاری در این شرایط را یک فرصت طلایی می‌دانیم.

وی ادامه داد: امسال ۸۰ درصد زمین‌های زیرکشت برای عملیات شخم و شیار شالیزارهای سطح شهرستان انجام شد و در سال گذشته سطح زیر کشت برنج ۸ هزار و ۴۲۱ هکتار با تولید میانگین ۶ هزار و ۳۰۰ تن در هکتار رقم خورد.

فرهادی با تاکید به اینکه برای کشت محصول برنج در سال زراعی جاری، بیش از ۲۸ هزار و ۷۴۰ کیلوگرم بذر برنج پرمحصول بین کشاورزان شالیکار در سطح شهرستان توزیع شد، بیان کرد: با توزیع به موقع بذر برنج و آماده‌سازی شالیزار‌های سطح شهرستان قائم‌شهر امیدواریم امسال از افزایش تولید برنج برخوردار شویم.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر یادآور شد: امسال توزیع و خرید بذر در میان سه کارگزار در شهرستان انجام شد و با هدف توزیع بذر به دنبال دستیابی و خودکفایی در تولید برنج هستیم.

وی با بیان اینکه برای تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در سال گذشته اقدامات لازم انجام شد تا کشاورزان این شهرستان بتوانند با شرایط موجود به تولید کشت بپردازند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۳ هزار و ۷۲۰ هکتار در ۶۴ روستاهای شهرستان قائم‌شهر تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شکل گرفت.

فرهادی در پایان گفت: برای تولید برنج ارگانیک و رسیدن به غذای سالم در جامعه اقدامات لازم شکل گرفت و تلاش می‌کنیم امسال بر تعداد شالیکاران تولید برنج ارگانیک در سطح شهرستان قائم‌شهر افزایش یابد.

همچنین ببینید

ورزشگاه وطنی

رنج شهروندان قائمشهر از برگزاری مسابقات در استادیوم وطنی

ورزشگاه پیر و قدیمی شهید وطنی که در هسته مرکزی شهر قائمشهر و ابتدای ورودی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *