آموزش وردپرس
jade_shirgah

تکمیل جاده قائمشهر-فیروزکوه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل عملیات چهارخطه شدن جاده قائمشهر- فیروزکوه از برنامه های اولویت دار این وزارتخانه است و با پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه سرعت می گیرد.

به گزارش قائم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، علی نورزاد روز چهارشنبه در بازدید از عملیات اجرایی آزاد راه قائمشهر- فیروزکوه بالا بودن حجم ترافیک در این جاده را علت اصلی قرارگیری این پروژه در الویت های کاری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

وی اضافه کرد : با پرداخت مطالبات پیمانکاران این محور، بزودی عملیات اجرایی این پروژه سرعت می گیرد تا بتوانیم در آینده نزدیک عملیات چهارخطه شدن این محور در حوزه مازندران تکمیل شود.

جاده قائمشهر – فیروزکوه حدود ۱۰۷ کیلومتر است وتاکنون برای اجرای این پروژه چهار هزار میلیارد ریال اعتبارهزینه شد و طبق برآورد برای تکمیل این پروژه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید مورد نیاز است.

۸۴ کیلومتر از محور قائمشهر- فیروزکوه موسوم به جاده سوادکوه ( قائمشهر- تهران) در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد که تاکنون ۷۱ کیلومتر از این جاده تعریض شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدودیت های مالی ، تصرف اراضی در حاشیه این محور را از چالش های موجود پیشروی اجرای این پروژه دانست.

دکتر نورزاد پیگیری پیشرفت فیزیکی ساخت و سازها ، اتخاذ راهکارهای فوری برای ساماندهی در روان سازی ترافیک ، طرح مناسب برای ترافیک عبوری از شهرهای بین راهی از جمله برنامه های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از عملیات اجرایی چهارخطه شدن محور ارتباطی ساری _ تاکام نیز بازدید کرد.

مازندران سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی دارد و چاده های هراز، کندوان و سوادکوه از محورهای پرترافیک این خطه شمال محسوب می شوند.

همچنین ببینید

roohani

شیخ محبوب مقتدرانه ماندگار شد

به گزارش قائم خبر؛ در روز ۲۹ اردیبهشت ماه مردم با حضور گسترده خود پای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *