آموزش وردپرس
jade_shirgah

تکمیل جاده قائمشهر-فیروزکوه

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل عملیات چهارخطه شدن جاده قائمشهر- فیروزکوه از برنامه های اولویت دار این وزارتخانه است و با پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه سرعت می گیرد.

به گزارش قائم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، علی نورزاد روز چهارشنبه در بازدید از عملیات اجرایی آزاد راه قائمشهر- فیروزکوه بالا بودن حجم ترافیک در این جاده را علت اصلی قرارگیری این پروژه در الویت های کاری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

وی اضافه کرد : با پرداخت مطالبات پیمانکاران این محور، بزودی عملیات اجرایی این پروژه سرعت می گیرد تا بتوانیم در آینده نزدیک عملیات چهارخطه شدن این محور در حوزه مازندران تکمیل شود.

جاده قائمشهر – فیروزکوه حدود ۱۰۷ کیلومتر است وتاکنون برای اجرای این پروژه چهار هزار میلیارد ریال اعتبارهزینه شد و طبق برآورد برای تکمیل این پروژه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید مورد نیاز است.

۸۴ کیلومتر از محور قائمشهر- فیروزکوه موسوم به جاده سوادکوه ( قائمشهر- تهران) در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد که تاکنون ۷۱ کیلومتر از این جاده تعریض شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به محدودیت های مالی ، تصرف اراضی در حاشیه این محور را از چالش های موجود پیشروی اجرای این پروژه دانست.

دکتر نورزاد پیگیری پیشرفت فیزیکی ساخت و سازها ، اتخاذ راهکارهای فوری برای ساماندهی در روان سازی ترافیک ، طرح مناسب برای ترافیک عبوری از شهرهای بین راهی از جمله برنامه های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از عملیات اجرایی چهارخطه شدن محور ارتباطی ساری _ تاکام نیز بازدید کرد.

مازندران سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی دارد و چاده های هراز، کندوان و سوادکوه از محورهای پرترافیک این خطه شمال محسوب می شوند.

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *