آموزش وردپرس
cheragh-bargh-titr

تیرهای چراغ برق سرگردان،موانع خطرناکی در معابر قائمشهر

قائم خبر- میلاد اکبری: وجود تیرهای چراغ برق در وسط خیابانها و معابر شهر قائمشهر و عدم جابجایی آنها از سوی شهرداری و شرکت برق، علاوه بر ایجاد مشکلات جانی و مالی حاصل از تصادفات رانندگی برای شهروندان نمای زشتی نیز به خیابانها ومعابر شهر بخشیده است.(تصاویر زیر مربوط به کوچه لاریمی و شهید جوادی قائمشهر می باشد)

به گزارش قائم خبر، تیرهای چراغ برق در بعضی خیابانهای شهر علی‌رغم انجام پروژه‌های نوسازی بافت فرسوده، هنوز هم در جای خودشان مانده اند. این تیرهای مزاحم برای رانندگانی که با مسیر آشنایی داشته باشند، معمولا مشکلی ایجاد نمی کند اما برای رانندگانی که با مسیرها آشنایی ندارند، ممکن است بستر ایجاد حوادث جانی و مالی زیادی باشد.

تیرهای چراغ برق معمولا به دنبال عقب نشینی ساختمانها، در وسط معابر قرار گرفته اند.

وجود تیرهای چراغ برق در وسط معابر نشانه ضعف مدیریت شهری و عدم همکاری ارگان های مربوطه با یکدیگر می باشد.

cheragh-bargh-3

گویا هیچ کس به فکر جان مردم نیست و با گذشت چند سال از عقب نشینی بسیاری از املاک نقاط مختلف شهر، باز هم تیرهای چراغ برق، این مزاحمان همیشگی در معابر شهر وجود دارند. شاید پس از وقوع تصادفات خونین و جان باختن عده ای جابه جایی این تیرهای چراغ برق نیز در اولویت شهرداری و شرکت توزیع برق قرار گیرد.

آنچه از این نوشتار بر می آید اینکه بعضی از تیرهای چراغ برق مزاحم های خطر ناک معابر هستند که جا دارد مورد توجه بیشتری قرار بگیرند در این مساله هم پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است مسئولان مربوطه به فکر باشند و قبل از اینکه حوادث ناگواری رخ دهد و افرادی به خاطر وجود این مزاحمهای خطرناک معابر آسیب ببینند و یا حتی جانشان را از دست بدهند کاری برای جابجایی آنها انجام دهند.

آنچه مهم است اینکه هماهنگی بین دستگاه های مسئول بیش از هر چیز می تواند به ساماندهی این معضل کمک کند.

cheragh-bargh-4 cheragh-bargh-2 cheragh-bargh-1

همچنین ببینید

KHODKOSHI

خودکشی دختر ۱۸ ساله با پرش از ساختمان ۵ طبقه

قائم خبر دختر جوانی در امیرکلا از ساختمان ۵ طبقه به پایین پرید و جان …

۳ دیدگاه

 1. پول قبض اداره برق رو ندیم،ماه بعد جریمه اش روی فیش میاد.اما الان کسی نیست که اداره برق رو به دلیل سهل انگاریش جریمه کنه!!!

 2. به کدوم معضل شهر میرسن که این دومیش باشه.پیش خونمون لامپ چراغ برق سوخت.۱۰۰ بار رفتیم اداره برق،هنوز هم نیومدن لامپ رو عوض کنن

 3. طبق قانون قبل از ایجاد و مصب پایه های برق از شهرداری استعلام گرفته میشود و بر اساس بر و کف و پاسخ شهرداری طراحی و نصب میشود.در صورت عدم وجود نقشه جامع شهری بر اساس شرایط موجود نصب خواهد شد.
  در عکس های ارسالی به علت اصلاح معابر و عقب نشینی های صورت گرفته
  اداره برق هیچ گونه وظیفه و اعتباری برای این کار نداره و وظیفه شهرداری است
  اما میشود با هماهنگی اداره برق با حداقل هزینه و تعامل دو طرف این کار انجام بشود
  لوازم توسط شهرداری خریداری میشه و از اکیپ اداره برق استفاده میشه و در عوض تا یک سال هزینه ای برای مجوز حفاری نمیدن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *