شنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۷

جاده مرگ نیازمند اعتبارات ملی

عبدالله رضیان: اعتبارات چهاربانده کردن جاده نظامی ملی نیست و بیشتر استانی است که خود عامل یک مشکل بوده و موجب می‌شود تا اعتبارات مناسبی برای آن اختصاص نیابد.

حجم بالای تردد و وجود روستاهای متعدد در حاشیه راه های اصلی این شهرستان و همچنین نزدیکی به مرکز استان می طلبد ارتقاء و ایمن سازی محورهای ارتباطی آن با شتاب مضاعفی پیگیری شود.
عملیات اجرایی تعریض محور جاده نظامی که از سال ۱۳۸۸ عملیات تعریض و چهار خطه شدن این محور در دستور کار قرارگرفته که تا به امروز عملیات اجرایی ده کیلومتر از مسیر به اتمام رسیده است.
از آنجایی که این جاده مسیر عبور و مرور بسیاری از مسافران است و با توجه به زیبایی‌های منحصر به فرد آن که با پارک چنگلی و وجود دریاچه‌ای کوچک در مسیر آن دو چندان می‌شود اما به دلیل قدیمی بودن جاده آن بسیار این مسیر خطرناک است و سالیانه جان افراد زیادی را گرفته و نیز مصدومیت افراد مختلف را به همراه دارد که باید برای تعریض آن اقداماتی در خور توجه انجام شود.
هر چند استاندار وقت استان ربیع فلاح جلودار در باره این جاده عنوان کرده بود: ایمن سازی محورها برای تامین سلامت کاربران جاده‌ای باید یکی از اهداف راه و شهرسازی استان باشد و ایجاد راه مناسب زمینه ساز کاهش طول زمان سفر و کاهش تصادفات جاده ای و جاذبه های لازم توریستی بوده، لذا تکمیل شبکه راه‌ها در شتاب بخشیدن به توسعه موثر بوده و سرمایه گذاری در این زمینه از جمله سرمایه گذاری زیربنایی محسوب می‌شود.
فلاح در ادامه به محور ارتباطی جاده نظامی اشاره و افزود: محور مذکور به دلیل وجود مواهب طبیعی (کوه، جنگل)، استقرار مراکز دانشگاهی و صنعتی، وجود روستاهای متعدد و راه ارتباطی مردم قائمشهر با سوادکوه شمالی جزو یکی از پر ترددترین محورهای فرعی استان به شمار می‌رود.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سراغ نماینده مجلس شورای اسلامی در قائم‌شهر رفتیم.

عبدالله رضیان نماینده مردم شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، درباره زمان بهره‌برداری کامل چهار بانده کردن جاده نظامی شهرستان قائم‌شهر گفت: اعتبارات چهاربانده کردن جاده نظامی ملی نیست و بیشتر استانی است که خود عامل یک مشکل بوده و موجب می‌شود تا اعتبارات مناسبی برای آن اختصاص نیابد.
رضیان افزود: در دو مسیر جاده نظامی برای راه‌اندازی آنها موانعی وجود دارد که به آقای کشاورزیان نامه‌ای ارسال شد که وی دستوری را نیز ابلاغ کردند امیدواریم اعتباراتی برای این جاده اختصاص یابد تا جاده اصلی آن مورد تعریض قرار گیرد.
وی تصریح کرد: باید در این زمینه بودجه‌های استانی بیشتری اختصاص یابد و اداره راه استان نیز ورود پیدا کنند و امیدواریم در سال آینده در طرح بودجه قرار گیرد تا به تعریض آن کمک شود.
نماینده مردم شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم‌شهر، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: پل روگذری نیز در مسیر سوخته‌کلای جاده نظامی نیز نیاز به اعتبارات استانی دارد این را هم امیدواریم در سال آینده بتوانیم به اتمام برسانیم.
این مسئول، گفت: متاسفانه از آنجایی که اعتبارات استانی ردیفی نیست و از جمله اشکالات پروژه‌هایمان آن است که ردیفمند نیستند و از آنجایی که پروژه‌های نیمه‌کاره زیاد است بنابراین ردیف بودجه جدیدی برای پروژه‌ها در نظر گرفته نمی‌شود که به دنبال ردیف گرفتن بودجه و کد دار کردن آنها هستیم/تیتر امروز

همچنین ببینید

تجلیل از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای

در آیینی با حضور جمعی از مسولان شهرستانی از برترین سخنرانان موسسه سخنوران حرفه ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =